Kontrakty terminowe na kryptowaluty Binance

Nie jest tajemnicą, że rynek kryptowalut jest ostatnio jedną z najbardziej lukratywnych branż na świecie. Chociaż niektórzy się z tym nie zgadzają, trudno zignorować rozwój rynku aktywów cyfrowych. Handel instrumentami pochodnymi należy do tak fascynujących koncepcji. W przeciwieństwie do transakcji spot, handel instrumentami pochodnymi jest bardziej elastyczny i łatwy w zarządzaniu, ponieważ czerpie swoją wartość z podstawowego aktywa bazowego.

Czym jest Binance? 

Giełda kryptowalut Binance powstała na początku kwietnia 2017 roku. Pomimo dużej liczby różnych funkcji, korzystanie z serwisu jest proste i intuicyjne, nawet dla początkującego użytkownika.

Giełda Binance
Giełda Binance

Interfejs Binance jest dostępny w 16 językach - angielskim, hiszpańskim, niemieckim, francuskim, chińskim i kilku innych mniej popularnych językach, które są popularne w Europie.

Funkcjonalność Binance zaspokoi potrzeby zarówno początkującego, jak i zaawansowanego tradera, ponieważ giełda oferuje dwa tryby - Zaawansowany i Podstawowy (Zaawansowany i Podstawowy). Nie ma między nimi zasadniczej różnicy. Zaawansowany interfejs jest dobry tylko wtedy, gdy musisz rysować wykresy i korzystać z wielu narzędzi i wskaźników. Kolejna różnica dotyczy wyglądu - w Basicu możesz wybrać tryb jasny lub ciemny, w Advanced - tylko tryb ciemny.

Zalety giełdy Binance: 

Ponad 365 kryptowalut do handlu na całym świecie: Binance oferuje setki kryptowalut do handlu na całym świecie. To sprawia, że ​​jest to dobra opcja dla aktywnych traderów, którzy chcą zdywersyfikować swoje portfele.

  • Niskie prowizje.
  • Szeroki wybór opcji handlowych i rodzajów zleceń.
  • Dostępność puli wydobywczej: dzięki nowej funkcji „Pool” użytkownicy mogą umieszczać swoje monety, które następnie są oprocentowane.
Platforma handlowa na instrumentami pochodnymi Binance
Platforma handlowa na instrumentami pochodnymi Binance

Wady Binance: 

Platforma jest złożona i może być myląca: Chociaż szeroki zakres funkcji i opcji handlowych na Binance może być interesujący, może być również dość trudny dla nowicjuszy. Nawet doświadczeni handlowcy mogą czuć się nieswojo ze zbyt wieloma funkcjami w recepcji.

Brak wbudowanego portfela cyfrowego: Podczas gdy niektóre popularne giełdy mają wbudowane portfele cyfrowe, Binance nie. Rekomenduje Trust Wallet, który cieszy się dobrą reputacją, ale może zaoferować jedynie ograniczone wsparcie w przypadku problemów z transferami na Binance.

Czym są kryptowaluty? 

Instrumenty pochodne Binance są często omawiane, jeśli chodzi o branżę kryptograficzną. Warto zauważyć, że instrument pochodny jest jedną z najstarszych form kontraktów finansowych na rynku.

Instrument pochodny to kontrakt finansowy między dwiema lub więcej stronami oparty na przyszłej cenie aktywów bazowych.

Na przestrzeni wieków instrumenty pochodne ewoluowały, aby stać się jednym z najpopularniejszych instrumentów finansowych. Pochodny Binance w Polsce odnosi się do papieru wartościowego, którego wartość opiera się na aktywach bazowych lub benchmarku. Umowa może zostać zawarta między dwiema lub większą liczbą stron, które chcą w przyszłości kupić lub sprzedać składnik aktywów po określonej cenie. Wartość kontraktu będzie zatem określana przez zmiany lub wahania ceny aktywów bazowych.

Binance zapewnia szybkie i bezpieczne transakcje
Binance zapewnia szybkie i bezpieczne transakcje

Czym jest giełda kryptowalut? 

Giełdy instrumentów pochodnych kryptowalut to giełdy, które zapewniają usługę handlu kontraktami między kupującym a sprzedającym w określonym dniu. W obrocie na rynku kasowym aktywa kupowane są po cenie rynkowej. W handlu kryptowalutowymi instrumentami pochodnymi Binance, aktywa są kupowane po cenie ustalonej przez sprzedającego i kupującego w przyszłości. Kupujący jest zobowiązany do odkupienia aktywów po wygaśnięciu umowy. W ten sposób wahania rynkowe i zmiany ceny aktywa przynoszą korzyści jednej ze stron kontraktu.

Binance to jedna z największych międzynarodowych usług wymiany walut cyfrowych online. Wymieniane są dziesiątki kryptowalut.

Jak działa handel instrumentami pochodnymi na kryptowaluty Binance? 

Handlowcy mogą zarabiać na ruchach cen instrumentów pochodnych kryptowaluty Binance. Ponieważ przyszła cena rynkowa aktywów bazowych jest nieznana, wszyscy inwestorzy podejmują ryzyko. Jeżeli towar jest tańszy w momencie egzekucji, sprzedający osiąga zysk, a kupującemu pozostaje strata. Jeśli cena wzrośnie, kupujący otrzymuje zysk.

Aby zwiększyć zysk trader wykorzystuje dźwignię - pożyczkę udzielaną przez giełdę. Wielkość dźwigni jest proporcjonalna do depozytu złożonego przez tradera. Dzięki temu trader może dokonywać transakcji na duże sumy.

Dlaczego warto handlować na Binance?
Dlaczego warto handlować na Binance?

Jak handlować instrumentami pochodnymi Binance w Polsce?

Handel instrumentami pochodnymi na kryptowaluty Binance to czysta spekulacja cenowa, główną zaletą jest osiąganie zysku, nawet jeśli cena aktywa spadnie (otwarcie krótkiej (krótkiej) pozycji).

Na instrumentach pochodnych Binance na rynku Polsce można ustawić wiele zleceń, aby zablokować zyski i straty jednocześnie. Oznacza to, że użytkownik może wybrać niewielką stratę na wypadek, gdyby trend zmierzał w przeciwnym kierunku. Takie podejście jest ważne dla zarządzania ryzykiem i zabezpieczania ryzyka.

Handel instrumentami pochodnymi kryptowaluty na Binance w Polsce jest ściśle powiązany z wykorzystaniem dźwigni. Handel z dźwignią lub handel tokenami z dźwignią pozwala operować kwotami wielokrotnie większymi niż własny depozyt tradera. Dla początkujących lepiej najpierw zdobyć doświadczenie w handlu z niewielką dźwignią. Powinni szczegółowo przestudiować kryptowaluty, a dopiero potem zacząć handlować ze swapami wieczystymi.

Pamiętaj: pogoń za zyskiem na rynku kryptowalut prawie zawsze prowadzi do strat, ale cierpliwość jest nagradzana. Więc powodzenia!

W dzisiejszym świecie usługi online ułatwiają Binance handel kryptowalutowymi instrumentami pochodnymi w Polsce, wykorzystując technologię i oferując nowe formy inwestycji.

Jak się zarejestrować? 

Aby zacząć korzystać z platformy handlu instrumentami pochodnymi Binance w Polsce, musisz przejść przez prosty proces rejestracji. Możesz zarejestrować się w Binance za pomocą swojego numeru telefonu komórkowego, a także przez e-mail. Przeczytaj i zaakceptuj warunki użytkowania i kliknij - Utwórz konto. System wyśle ​​Ci kod weryfikacyjny, który musisz wpisać w ciągu 30 minut.

Mobilna aplikacja
Mobilna aplikacja

Pamiętaj, aby ukończyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA), w tym weryfikację telefoniczną lub e-mail, aby zwiększyć bezpieczeństwo konta.

Jak otworzyć konto demo? 

Platforma handlowa kryptowalutowymi instrumentami pochodnymi Binance daje możliwość wypróbowania handlu bez martwienia się o swoje oszczędności, otwierając konto demo. Nie musisz rezygnować z możliwości spróbowania swoich sił na koncie demo. Konto demo daje Ci szansę na zdobycie bezcennego doświadczenia handlowego, nauczenie się, jak działa platforma handlowa i nauczenie się zarządzania emocjami poprzez doświadczanie nieoczekiwanych skoków na rynku i nieprzewidywalnych wydarzeń, dzięki czemu następnym razem trader zareaguje mniej dotkliwie.

Jak otworzyć rachunek rzeczywisty? 

Gdy zrozumiesz, jak działa handel instrumentami pochodnymi Binance w Polsce, możesz przejść do konta rzeczywistego. Istnieje kilka sposobów dokonania wpłaty.

Rejestracja w trzech krokach
Rejestracja w trzech krokach
  • Wpłata z karty. Ten sposób jest najpopularniejszy, ponieważ każdy ma kartę bankową z fiducjarnymi pieniędzmi. Tylko zweryfikowani użytkownicy mogą przekazywać pieniądze ze swojej karty do portfela Binance. Jeśli nie zostałeś zweryfikowany, musisz to zrobić lub użyć innej metody.
  • Uzupełnianie Binance za pomocą Advcash. Od 2019 roku system płatności Advcash jest oficjalnym partnerem Binance. Aby wpłacić pieniądze za pośrednictwem Advcash na saldo swojego portfela, musisz mieć zweryfikowane konto Advcash i połączyć je z Binance. Z racji tego, że metoda ta nie jest odpowiednia dla wielu osób, jednak uzupełnianie tą metodą jest bezprowizyjne.
  • Ładowanie przez p2p. Ta metoda jest przeznaczona tylko dla zweryfikowanych użytkowników. To najprostsza i najbardziej opłacalna metoda na giełdzie Binance. Nie ma prowizji za depozyt. Sama platforma p2p jest niestandardowym wymiennikiem w Binance. Zaletą tej metody jest to, że kurs jest tworzony przez traderów. Możesz kupić kryptowalutę, która odpowiada Twoim potrzebom.

Lista instrumentów pochodnych Binance: 

  • Kontrakty terminowe na USDT. Standardowe kontrakty terminowe z depozytem zabezpieczającym w Tether (USDT, BUSD). Możesz zablokować zyski lub straty w USDT lub BUSD (dolar Binance Tether).

W USD-M istnieją kontrakty bezterminowe i z dostawą:

Kontrakt bezterminowy USD-M to kontrakt, który nie ma daty wygaśnięcia. Możesz zachować te umowy tak długo, jak potrzebujesz. Jest to najczęściej używany.

Umowa dostawy USD-M (kwartalnie) - umowa dostawy ma termin dostawy. Tj. jego zamknięcie lub zmiana. Znasz ten termin w momencie zawarcia umowy.

  • Kontrakty terminowe na monety. Standardowe kontrakty futures z depozytem zabezpieczającym w kryptowalucie, w której kupiono kontrakty futures, a nie w Tether, to główna różnica w stosunku do USD-M. Istnieje również umowa wieczysta i na dostawę.
  • Tokeny lewarowane. Tokeny lewarowane Binance to aktywa, które dają użytkownikom dostęp do aktywów bazowych, ale z dźwignią. Każdy lewarowany token reprezentuje „koszyk” pozycji kontraktów wieczystych. Cena tokenów zależy od zmian nominalnej kwoty otwartych pozycji kontraktów oraz zmian wskaźników dźwigni. W przeciwieństwie do handlu lewarowanego, otwierając pozycję lewarowaną, użytkownik nie musi używać zabezpieczenia i utrzymywać depozytu zabezpieczającego ani martwić się ryzykiem likwidacji.
  • Opcje Binance to opcje w stylu amerykańskim, z których można skorzystać w dowolnym momencie przed datą wygaśnięcia. Opcje Binance rozliczane są w gotówce i dlatego nie wymagają fizycznej dostawy. W przeciwieństwie do tradycyjnych opcji, opcje Binance mają krótszy czas wygaśnięcia, od 5 minut do 1 dnia. Opcje Binance mają tylko jedną cenę wykonania, odpowiadającą cenie kontraktu Binance Futures. Innymi słowy, opcje Binance są zawsze „w pieniądzach”.
Lista instrumentów pochodnych Binance
Lista instrumentów pochodnych Binance

W jaki sposób handluje się kontraktami futures na kryptowaluty Binance w Polsce? 

Kontrakty futures są klasyfikowane jako instrumenty pochodne, czyli instrumenty handlowe pochodzące z aktywów. Instrumenty pochodne, w szczególności kontrakty terminowe, są bardzo popularnym instrumentem handlowym, który powstał dawno temu w celu spekulacji wartością towarów i surowców.

Kontrakty futures na kryptowaluty Binance w Polsce to umowa między dwiema stronami dotycząca kupna lub sprzedaży waluty cyfrowej w określonym z góry terminie i po z góry określonej cenie. Zasadniczo jest to rodzaj zakładu na przyszły ruch ceny aktywa.

Handel kontraktami futures na kryptowaluty Binance pozwala inwestorom zarabiać na ruchach waluty cyfrowej bez bezpośredniego jej posiadania.

Kontrakty terminowe na kryptowaluty Binance
Kontrakty terminowe na kryptowaluty Binance

Ta opcja handlowa ma kilka zalet. Po pierwsze, handel kryptowalutami jest obecnie albo niedostatecznie uregulowany, albo w ogóle nieuregulowany na wielu rynkach, podczas gdy handel kontraktami terminowymi jest pod tym względem znacznie czystszy i bardziej przejrzysty. Inwestorzy po prostu nie muszą obawiać się żadnych zmian w regulacjach dotyczących handlu kontraktami terminowymi w ciągu najbliższych pięciu lat, co nie ma miejsca w przypadku walut cyfrowych.

Po drugie, kontrakty futures na kryptowaluty Binance w Polsce dają możliwość zarabiania pieniędzy w regionach, w których same aktywa cyfrowe są zakazane, ponieważ uczestnicy rynku sami nie kupują i sprzedają monety, ale kontrakt. Innymi słowy, możesz zarabiać za pomocą tego narzędzia bez narażania się na ryzyko związane z bezpośrednim handlem cyfrowymi monetami.

Kolejną zaletą kontraktów futures na kryptowaluty Binance jest dźwignia. Termin ten odnosi się do funkcjonalności, dzięki której giełda umożliwia ulokowanie części kapitału na inwestycji, zapewniając Ci pozostałe środki.

Kontrakty terminowe na kryptowaluty są bardziej popularne niż opcje kryptograficzne, które są innym rodzajem instrumentów pochodnych. W kontrakcie opcyjnym nabywca opcji ma prawo, ale nie obowiązek, do kupna aktywa bazowego w przypadku opcji kupna lub sprzedania go w przypadku opcji sprzedaży po z góry określonej cenie w określonym czasie. Oba instrumenty pochodne pozwalają inwestorom zabezpieczyć się przed ryzykiem zmienności i wypróbować nowe formy handlu, które mogą być bardziej opłacalne niż zwykły handel.

Handlowcy preferują handel kontraktami futures na kryptowaluty Binance ze względu na wygodę i mniejsze ryzyko włamań w porównaniu z rynkiem spot. Spróbuj, a na pewno się wzbogacisz!

PROSTE I NIEZAWODNE
WYPŁACANIE PIENIĘDZY
PayPal
Mastercard
Neteller
Skrill
Visa
OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU
Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić