Jak kupić BNB? 

Istnieje wiele sposobów na kupić BNB w Polsce:

 • Najlepszym miejscem jest giełda Binance. Możesz kupić kryptowalutę za dowolne inne tokeny, których na giełdzie jest ponad 440. Aby dokonać transakcji, należy posiadać konto na giełdzie, zdeponować wymaganą kwotę, a następnie utworzyć zlecenie. Zakupów można dokonywać w większości banków. Aby użyć waluty fiat jako metody płatności, wymagany jest pełny proces weryfikacji tożsamości.

Aby znaleźć odpowiedni terminal handlowy z konkretnym tokenem, musisz wybrać BNB w swoim portfelu, kliknąć przycisk "Handel", a następnie przejść do interesującej pary walutowej. W dostępnym polu handlowym można tworzyć dowolne zlecenia w ramach ustalonych funkcji.

 • Drugą metodą zakupu, jeśli szukasz możliwości inwestowania w Binance Coin w Polsce, jest platforma Binance P2P, z której mogą korzystać zweryfikowani klienci giełdy. W tym przypadku można płacić za zlecenia w walucie fiat. Ponadto, filtry pozwalają filtrować tylko odpowiednie oferty, biorąc pod uwagę ograniczenia kupna i sprzedaży ustawione dla pieniędzy i konkretnej wybranej metody płatności.
 • Trzecią opcją jest kupno i odsprzedaż monet na podstawie ruchu cen (strategia krótkoterminowa). Główną zasadą spekulacji jest kupowanie taniej i sprzedawanie drożej.

Jeśli szukasz możliwości inwestowania w Binance Coin i skorzystania z dźwigni finansowej (pożyczając pieniądze od swojego brokera) to kontrakty CFD są świetną opcją. Jest to szczególnie dobre dla traderów, którzy nie mają dużo pieniędzy na początek.

Aby rozpocząć handel za pośrednictwem platformy, będziesz musiał:

 • zarejestrować się na platformie
 • dokonać wpłaty na swoje konto

Otrzymasz również miły bonus w postaci konta demo. Na którym możesz przetestować swoje strategie i zarabiać więcej na prawdziwym koncie!

Binance Coin to Polska

Binance Coin, czyli BNB, to kryptowaluta stworzona w celu utrzymania funkcjonowania i rozwoju giełdy Binance. Moneta oparta jest na standardzie ERC20, początkowo wykorzystuje do działania Ethereum, jednak w 2019 roku firma mogła przygotować swój blockchain i przenieść na niego token.

Jak kupić Binance Coin
Jak kupić Binance Coin

Jak używać monety Binance?

Zanim kupisz Binance Coin, poznaj jego zastosowania.

BNB ma następujące zastosowania:

 • DEX, BC, BSC płatność prowizji.
 • Używany jako token użytkowy do działania w ramach systemu Binance.
 • Płatność za towary i usługi (offline i online).
 • Uczestnictwo w sprzedaży tokenów.
 • Rezerwacja hoteli, biletów lotniczych i innych usług za pośrednictwem różnych serwisów.
 • Przekazywanie darowizn.
 • Zapewniają one płynność finansową.

Najczęstszym zastosowaniem jest płacenie opłat handlowych na giełdzie Binance. Ale możliwości tokena nie są dostępne w krajach, które nie zatwierdziły wymiany lub są ogólnie przeciwne kryptowalutom, takim jak Singapur.

Jak inwestować w Binance Coin
Jak inwestować w Binance Coin

Przez kogo i kiedy stworzony

Programista Changpeng Zhao stworzył Binance Coin. BNB został uruchomiony w połowie 2017 roku poprzez ICO. Sprzedaż pozwoliła na sprzedanie 100 milionów monet. Firma zarobiła na tym ICO 15 mln USD, co jest skromną kwotą w porównaniu do Tron czy Eos, które uzyskały kilkadziesiąt razy więcej. Zainwestowane środki zostały przeznaczone na dalszą promocję platformy: 35% na promocję i reklamę, natomiast 15% trafiło do rezerwy.

Mimo że podczas ICO sprzedano 100 mln tokenów, firma mogła już sprzedać wszystkie 200 mln dostępnych monet. Zdecydowano się jednak na następujący podział.

 • Na ICO - 50%.
 • Rezerwa - 40%.
 • Dla inwestorów funduszy venture capital - 10%.

Wraz z rozwojem wymiany, planuje się spalić wszystkie 100 milionów tokenów z pierwszej fali. Warunki emisji zatrzymają tworzenie nowych BNB, gdy do obiegu trafi 200 mln monet.

Warunki handlu monetami Binance
Warunki handlu monetami Binance

Tokenomika

Obecnie łączna liczba monet wynosi 170 milionów, co oznacza, że 30 milionów z początkowych 200 milionów zostało wypalonych. Dzięki temu obecna kapitalizacja wynosi ponad 50 mld USD.

Wartość jednego BNB podczas pierwszego ICO wynosiła 0,1 USD. Kryptowaluta nie jest jednak Stablecoinem, więc ma możliwość i tendencję do naturalnego wzrostu. Pierwszy znaczący skok nastąpił na początku 2018 roku, kiedy wartość tokena wzrosła z 7,86 USD do 24,91 USD w ciągu 2 tygodni.

Drugi skok odnotowano na początku 2021 roku, kiedy cena za 1 BNB wzrosła z 44,28 USD do 136,95 USD w ciągu tych samych dwóch tygodni. Ostatecznie maksymalna wartość monety została odnotowana 3 maja 2021 roku, kiedy to giełda zażądała za jedną monetę 675,68 USD.

Powodem drugiego skoku było uruchomienie dApps Binance Smart Chain, które miało miejsce wśród ogólnego wzrostu wartości kryptowalut. W rezultacie moneta zwiększyła swoją wartość o ponad 6,5 tysiąca razy w stosunku do daty premiery.

Osobno o wypalaniu BNB

Spalanie jest jednym z podstawowych mechanizmów funkcjonowania i utrzymywania popytu na kryptowaluty. Część zasobów BNB jest również niszczona. W przeciwnym razie inflacja zaszkodziłaby wartości BNB. Możliwość wypalania została wprowadzona podczas powstania WhitePaper. W książce szczegółowo opisującej działanie systemu wskazano, że giełda będzie odkładać 20% swoich przychodów na odkupywanie monet od użytkowników w celu ich zniszczenia co kwartał. W ten sposób liczba BNB zostanie zredukowana do 100 milionów z 200 milionów wyemitowanych.

Każde wypalenie miało pozytywny wpływ na wartość monety. Jest to widoczne na wykresach. Wyjątkiem są wypalenia, które miały miejsce podczas kryzysu, który dotknął wszystkie kryptowaluty bez wyjątku. Również nowe usługi i funkcje dodane od Binance wpływają bezpośrednio na wartość tokenów. Wreszcie, wzrost sposobu, w jaki BNB jest używany, jest kolejnym czynnikiem zwiększającym cenę monet i ich spalanie.

W jaki sposób jest on zintegrowany z giełdą Binance?

Token jest naturalnym narzędziem, dzięki któremu każdy rynek może przyspieszyć swój proces rozwoju. Tak właśnie stało się z Binance, które w pewnym momencie osiągnęło pułap, co spowodowało, że wyemitowało swoją monetę. Dość szybko przyniosło to rezultaty. Dziś najpopularniejsze pary są handlowane właśnie za pomocą BNB. Można go również wykorzystać do zmniejszenia prowizji i/lub konwersji małych sald na nie bez prowizji.

Binance Chain to blockchain opracowany przez Binance specjalnie dla własnego tokena BNB. Chociaż wcześniej zasilany przez Ethereum, moneta stała się w pełni niezależna od początku 2019 roku. Rozwój ten pozwolił firmie na uruchomienie innego projektu, Binance DEX, w którym BNB jest używany jako unikalny token. Odejście od Ethereum pozwoliło monecie pozbyć się przywiązania do standardu ERC20.

Informacje o Binance Coin na platformie transakcyjnej
Informacje o Binance Coin na platformie transakcyjnej

Wady monety Binance

 • Aplikacje są ograniczone do jednej platformy.

BNB token jest używany tylko w ramach platformy Binance i nie ma innego zastosowania poza tą platformą. Na innych giełdach, gdzie token jest przedmiotem obrotu, można go jedynie kupić, sprzedać, przechowywać na koncie, przelać gdzieś na inny portfel — na tym możliwości się kończą.

Na przykład ether był kiedyś pierwszą kryptowalutą, która wspierała inteligentne kontrakty, dzięki czemu ICO były w ogóle możliwe. Z innymi kryptowalutami to ta sama historia. Wszystkie one są tworzone z pewnymi unikalnymi cechami, które są ważne dla społeczności kryptowalutowej i nie tylko.

BNB poza platformą Binance, kryptowaluta całkowicie traci swoją wyjątkowość. Oznacza to, że los tej monety jest całkowicie zależny od sukcesu platformy Binance i decyzji podejmowanych przez jej właścicieli.

 • Duża liczba tokenów w portfelach deweloperów.

Podczas procesu ICO, deweloperzy Binance zachowali 40% wszystkich tokenów BNB. Fakt ten stwarza możliwość manipulowania ceną waluty na różne sposoby z korzyścią dla firmy.

Platforma handlowa Binance Coin
Platforma handlowa Binance Coin

Prognoza i perspektywy

Jeśli chcesz kupić Binance Coin, z pewnością zainteresuje Cię perspektywa kryptowaluty. 

Początkowo BNB był standardowym tokenem kryptowalutowym wymaganym do uzyskania zniżek i innych przywilejów. Ale wraz z rozwojem nowych projektów, moneta staje się bardziej niezależna. Dziś jest podstawą ekosystemu Binance, w tym DEX, NFT, Defi, BSC itp.

BNB nie jest już kuponem rabatowym, ale pełnoprawną natywną monetą dla dwóch blockchainów. Liczba zastosowań tokena w kryptosystemie jest powodem, dla którego BNB będzie nadal zwiększać swoją wartość. 

Jego oczekiwana wartość będzie rosła, zwłaszcza wraz z wydaniem i sukcesem nowych projektów firmy, która wdraża swoją kryptowalutę do systemu. 

Dodatkowym pozytywnym czynnikiem jest kwartalne spalanie BNB. W rezultacie liczba tokenów jest zmniejszona, co oznacza, że wartość każdego tokena wzrasta w jednostkach.

Płynność 

Kolejnym istotnym czynnikiem, który należy rozważyć, jest płynność. Jeśli chcesz kupić Binance Coin w Polsce, nie możesz przejść obojętnie obok tego czynnika. 

Płynność to liczba aktywów na giełdzie i częstotliwość transakcji. Pomogłoby to, gdybyś miał duży przepływ zamówień, aby znaleźć szybką odpowiedź i wykonać zamówienie po konkurencyjnej cenie. Giełda z małą ilością zleceń nie osiąga dobrych wyników. Z kolei Binance ma najwięcej opłat, co oznacza, że jest bezpieczną i konkurencyjną platformą wymiany. A Binance zapewnia wysoką płynność nie tylko dla bitcoina i kilku innych przodujących monet, ale dla wielu różnych aktywów. 

W rezultacie nowe monety często wybierają Binance nad swoimi konkurentami — na przykład wiele monet z Azji nie jest dostępnych na zachodnich giełdach. I to jest kolejna zaleta Binance i powód szybkiego wzrostu witryny.

Podsumowanie 

Niesamowity wzrost Binance w ciągu ostatnich sześciu miesięcy ma swój powód: jest to szybka, tania i globalnie dostępna giełda. Wzrost Binance przyczynił się do wzrostu ceny Binance Coin i sądząc po wysiłkach giełdy. Ten token może być doskonałą inwestycją długoterminową.

Nigdy nie przestawaj się uczyć i liczyć z ryzykiem. Uwierz w swoje siły, a osiągniesz sukces!

PROSTE I NIEZAWODNE
WYPŁACANIE PIENIĘDZY
PayPal
Mastercard
Neteller
Skrill
Visa
OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU
Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić