Jak mogę kupić Cardano?

Cardano jest unikalną platformą zaprojektowaną w celu wzmocnienia aktywów cyfrowych i wprowadzenia nowych technologii do gospodarki. Sam fakt, że Cardano został stworzony przez profesjonalistów, którzy wybrali nową platformę zamiast udanego Ethereum, oznacza, że platforma została pomyślana jako rewolucyjny projekt. 

A ponieważ Cardano jest obecnie najbardziej znaczącym projektem na rynku kryptowalut, oznacza to, że ambicje twórców się opłaciły.

Projekt ten opiera się na inteligentnych kontraktach, a monety ADA są uważane za jeden z najlepszych obiektów do inwestowania.

Cardano ma łącznie 45 miliardów monet, z czego tylko 31 miliardów jest w obiegu, więc inwestorzy mają przed sobą silną platformę do aktywności handlowej.

Mapa drogowa projektu jest pełna ciekawych rozwiązań, które jeśli zostaną pomyślnie wdrożone, poważnie posuną naprzód całą technologię Blockchain. Projekt łączy wysiłki biznesu, specjalistów IT i nauki akademickiej w celu rozwiązania ambitnych problemów.

Unikalną cechą platformy jest wyodrębnienie warstw blockchain. 

Pierwszą z nich jest Cardano Settlement Layer (CSL), która zapewnia niskie opłaty transakcyjne.

Drugą jest Cardano Computation Layer (CCL), która służy do uruchamiania inteligentnych kontraktów i jest zbiorem protokołów. Jest ona wykorzystywana przez programistów do tworzenia zdecentralizowanych aplikacji i zapewnienia bezpieczeństwa.

Kup ADA online
Kup ADA online

Podobne podejście nie zostało zastosowane w Bitcoin, konwencjonalnym systemie płatności krypto walutowych, ani w Ethereum, systemie krypto walutowym drugiej generacji, w którym można obsługiwać inteligentne kontrakty. 

Oryginalny rozwój pozwolił na zwiększenie szybkości transakcji i przeniesienie bezpieczeństwa systemu na nowy poziom.  Z tego powodu Cardano określane jest jako kryptowaluta trzeciej generacji. Cardano opiera się na innowacyjnym i bezpiecznym języku programowania Haskell. 

Najsilniejszą przewagą kryptowaluty Cardano nad innymi platformami jest jej otwartość na rząd. Zespół programistów początkowo próbował nawiązać współpracę z rządem, aby jego cyfrowa waluta stała się oficjalnym instrumentem płatniczym opartym na blockchainie.

Teraz nadszedł czas, aby przejść do bardziej praktycznego pytania i porozmawiać o tym, jak kupić Cardano w Polsce?

Możesz łatwo kupić Cardano na profesjonalnej platformie handlowej online. Będziesz musiał przyjrzeć się kilku terminalom świadczącym usługi w Twoim kraju i wybrać najlepszy z nich. 

Platforma handlowa powinna pozwolić przedsiębiorcy:

 • monitorować notowania;
 • na wysyłanie zleceń (limit, rynek, stop);
 • monitorować swoje pozycje i zrealizowane transakcje. 

Są to, powiedzmy, podstawowe funkcje!

Doświadczeni inwestorzy blockchain i traderzy kryptowalut doskonale znają rolę narzędzi pracy.

Na niezwykle zmiennym rynku kryptowalut wartości aktywów zmieniają się bardzo szybko, więc działanie na nierzetelnej giełdzie może kosztować czas i pieniądze. Dlatego wybór platformy warto potraktować bardzo poważnie. Platformy online są projektowane w jednym celu: aby handel kryptowalutami był łatwy i dostępny dla każdego.

Najlepsze terminale oferują bogaty zestaw potężnych narzędzi, takich jak inteligentne zlecenia, skaner bazy kryptowalut, analityka handlowa i bot sygnałowy. 

Dzięki tym funkcjom doświadczeni traderzy mogą dostosować strategie, aby zminimalizować ryzyko i zwiększyć zyski.

Niektóre funkcje, takie jak Take profit, pomagają inwestorom zoptymalizować zwroty i zmaksymalizować zyski z szybkich ruchów cenowych. Inteligentne zlecenia pozwalają traderom kontrolować swoje pozycje i automatyzować proces otwierania i zamykania pozycji.

Nowoczesne platformy interaktywne zapewniają natychmiastowy i łatwy dostęp do wysokiej jakości danych historycznych i analiz rynkowych. W ten sposób traderzy otrzymują pełny przegląd bieżącej sytuacji przed dokonaniem transakcji. W świecie kryptowalut ważne jest nie tylko otrzymywanie informacji na czas, ale także pewność, że są one wiarygodne, dlatego najlepsze terminale zapewniają dostęp do natychmiastowych alertów informujących o wszystkich ważnych ruchach cenowych.

Przy tak wielu opcjach dostępnych na platformach, ogromne znaczenie, szczególnie dla początkujących inwestorów i traderów, ma przejrzysty interfejs. Dzięki niemu zawsze masz pod ręką różne wykresy i narzędzia analityczne, sygnały transakcyjne, księgę zleceń, informacje o cenach, portfele i wiele innych.

Kolejną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę przy wyborze terminalu online w Polsce, jest aplikacja mobilna. Ponieważ zawsze masz przy sobie swój telefon, bardzo wygodnie jest monitorować dynamikę rynku z dowolnego miejsca: w drodze, z dala od domu, w kawiarni lub poczekalni na lotnisku. Aplikacja informuje Cię na bieżąco o Cardano, jak również o innych kryptowalutach.

Aplikacja pozwala śledzić, jak zmienia się portfel kryptowalutowy Twojego inwestora i łączyć powiadomienia, aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w świecie kryptowalut. 

Jak inwestować w Cardano w Polsce?
Jak inwestować w Cardano w Polsce?

Jak inwestować w Cardano? 

Jednym z największych biznesów inwestycyjnych w dzisiejszych czasach są kryptowaluty. Stała się ona niezwykle popularna zwłaszcza w ostatniej dekadzie i przyciąga uwagę każdego, kto chce inwestować i jednocześnie czerpać zyski. 

Popularność Cardano jest obecnie na najwyższym poziomie, ze względu na dużą kapitalizację i ogromny dzienny wolumen obrotu. ADA jest bezpiecznym źródłem inwestycji, ponieważ wartość monety jest niska, a potencjał ogromny. 

Po podjęciu decyzji o rozpoczęciu inwestycji w Cardano w Polsce, należy określić najbardziej odpowiednią strategię inwestycyjną.

Pierwsza opcja to inwestycja długoterminowa. W tym przypadku inwestor będzie musiał kupić ADA i oczekiwać, że jego cena wzrośnie w ciągu kolejnych lat. Ważną rzeczą jest tutaj cierpliwość i określenie, kiedy token jest opłacalny do sprzedaży.

Inwestowanie ma mniejszy potencjał niż handel. Cena kryptowalut może wahać się o dziesiątki procent każdego dnia, a inwestor w konsekwencji traci okazję do zarabiania na tych wahaniach.

Jeśli wybierzesz długoterminową strategię inwestowania w kryptowaluty, będziesz przechowywać swoje monety w portfelu krypto walutowym.

Istnieją niezawodne portfele różnych typów, a mianowicie zimne, online, elektroniczne, sprzętowe, mobilne, a także można przechowywać Cardano w portfelu giełdowym. Niektóre portfele możesz pobrać na swój komputer lub zainstalować na swoim smartfonie, lub możesz kupić online i podłączyć do komputera przez port USB. Wybór należy do Ciebie.

Kolejną opcją zarabiania pieniędzy z Cardano (ADA) jest handel.

Istotą inwestycji jest kupowanie monety na spadku i sprzedawanie jej na zwyżce.

W tym przypadku dochód tradera zależy od zmienności (wahań kursów), wybranej kryptowaluty i doświadczenia. Aby dowiedzieć się, jak prawidłowo identyfikować punkty wejścia i wyjścia, musisz nauczyć się analizy technicznej. Nie jest to tak trudne, jak może się wydawać, wystarczy poświęcić trochę czasu na naukę, a zapewnisz sobie wysoki dochód.

CFD (Contract for Difference) jest obecnie bardzo popularny wśród traderów. Kontrakt ten jest rodzajem umowy pomiędzy brokerem a traderem. Kiedy trader kupuje CFD na kryptowalutę, nie kupuje samej monety. Nabywa on kontrakt z ceną zakupu waluty. Inwestor może zamknąć kontrakt w dowolnym momencie. Jeśli przewidywania są prawidłowe, zarobi on określoną kwotę pieniędzy, w przeciwnym razie straci ją. Kontrakty CFD pozwalają zarabiać zarówno na wzroście, jak i na spadku kursu kryptowaluty.

Transakcje w CFD są bardzo szybkie, co jest ważne dla tak zmiennego rynku.

CFD na kryptowaluty są dziś bardzo popularne ze względu na swoją prostotę i efektywność, a także możliwość wykorzystania dźwigni finansowej.

Doświadczeni inwestorzy zazwyczaj nie inwestują w jedno aktywa, ale rozdzielają swoje środki pomiędzy kilka kryptowalut, tworząc portfele inwestycyjne kryptowalut.

Portfel kryptowalut może pomóc Ci zdywersyfikować ryzyko i zapewnić zwrot z inwestycji. 

Portfel musi brać pod uwagę szereg kwestii:

 • dostępne środki;
 • ramy czasowe dla inwestowania środków;
 • pożądany zwrot.

I pamiętaj, bez względu na to, jak długo budujesz swój portfel: wszystkie kryptowaluty muszą być ściśle monitorowane przez cały czas.

Jak kupić Cardano w Polsce?
Jak kupić Cardano w Polsce?

Jak zacząć inwestować w Cardano? 

Łatwo jest zacząć inwestować w Cardano na własną rękę od zera. Z pewnością odniesiesz sukces, ponieważ tysiące ludzi podjęło już decyzję o zakupie ADA i nie żałowało tego! Wszystko, co musisz zrobić, to trzymać się niektórych zaleceń, którymi zamierzamy się z Tobą podzielić:

 • Wybór odpowiedniej giełdy internetowej to połowa sukcesu, ponieważ pozwala ona na jak najbardziej efektywne wykorzystanie Twojego potencjału. 
 • Kształć się! Twój sukces zależy od wiedzy, którą zdobędziesz i przyswoisz w początkowej fazie. Musisz mieć przynajmniej podstawy. Nawiasem mówiąc, na nowoczesnych rynkach internetowych istnieją kursy szkoleniowe i fora. 
 • Zdecyduj się na strategię. Musisz mieć plan, którego będziesz przestrzegać. Musisz mieć jasność co do tego, jak szybko chcesz osiągnąć zysk i ile jesteś gotów zainwestować.
 • Nigdy nie wydawaj swoich ostatnich pieniędzy! Takie podejście nie przyniesie Ci nic dobrego na dłuższą metę. Lepiej jest ćwiczyć swoje umiejętności na małych kwotach pieniędzy, aby później móc być pewnym własnych umiejętności w bardziej ryzykownych transakcjach.
 • Zbadaj rynek kryptowalut przed inwestycją. Bądź świadomy tego, co dzieje się z Cardano (ADA).

Jak zarejestrować się na platformie?

Zanim będziesz mógł kupić Cardano w Polsce, musisz zarejestrować się na wybranej platformie online.

Nie ma większych różnic w rejestracji na różnych terminalach. Jedynie niektóre szczegóły mogą się różnić. Procedura wszędzie jest mniej więcej taka sama.

Tak więc, na stronie wymiany online, przejdź do "Rejestracja".

Postępując zgodnie z instrukcjami na ekranie, podaj niezbędne informacje, a mianowicie swój ważny adres e-mail, aby uzyskać link potwierdzający i złożone hasło (pomyśl o złożonej kombinacji i nie mów jej osobom trzecim).

Niektóre giełdy proszą swoich klientów o weryfikację.

Aby zostać zweryfikowanym, będziesz musiał wypełnić specjalny formularz: podać swoje imię i nazwisko, adres i inne dane, przesłać skan dokumentu tożsamości oraz swoje zdjęcie z dokumentem.

Pamiętaj, że rejestrując się na platformie, akceptujesz wszystkie jej warunki! Prosimy o wcześniejsze zapoznanie się z nimi.

Łatwość rejestracji
Łatwość rejestracji

Rachunek demonstracyjny

Zaraz po rejestracji możesz ćwiczyć na rachunku demo. Usługa ta jest bezpłatna na większości platform interaktywnych.

Rachunek demonstracyjny jest symulacją prawdziwego handlu. Cały proces odbywa się w rzeczywistych warunkach rynkowych, tylko do działania testowych wersji monet, które nie mają żadnej wartości finansowej. 

Jest to świetny poligon doświadczalny dla nowych traderów. Nie martwiąc się o bezpieczeństwo kapitału, mogą oni poznać zawiłości handlu, zrozumieć jak działa giełda, poznać narzędzia i nauczyć się je poprawnie wykorzystywać. 

Wybierz konto
Wybierz konto

Konto rzeczywiste

Jeśli jesteś gotowy, aby zainwestować w Cardano i osiągnąć prawdziwy zysk, następnym krokiem jest dokonanie depozytu. Każda platforma online ma swoją własną minimalną kwotę początkowego depozytu. Nie musisz się martwić, na wszystkich platformach handlowych kwota początkowego depozytu jest bardzo demokratyczna, więc każdy może sobie na to pozwolić. Ale jeśli chcesz dokonać większego depozytu, możesz to łatwo zrobić. Wszystko zależy od Twojego doświadczenia, celów i strategii.

Możesz dokonać wpłaty za pomocą e-portfeli, kart debetowych/kredytowych lub poprzez przelewy bankowe. Wszystkie opcje potrzebne do zasilenia konta znajdziesz w terminalu. Podobnie, będziesz musiał tylko wybrać tę, która najbardziej Ci odpowiada.

Wypłata środków jest taka sama jak zakup kryptowalut. Tworzysz aplikację, płacisz za nią, określasz dane, na które chcesz otrzymywać środki.

Jak zasilić depozyt
Jak zasilić depozyt

Bezpieczeństwo inwestycji w Cardano

Każdy inwestor myśli o bezpieczeństwie inwestowania w Cardano (ADA). To ma sens. Kto chce podjąć ryzyko? Przyjrzyjmy się zaletom tej cyfrowej monety i wyciągnijmy wnioski.

Popyt na monety rośnie i nie podlega inflacji, ze względu na ograniczoną liczbę monet. Blockchain jest bezpieczny ze względu na decentralizację. Skalowalność Cardano jest zapewniona przez jego wielowarstwową architekturę. Blockchain jest stabilny i trwały dzięki rygorystycznemu, recenzowanemu procesowi badawczemu. 

Konkurencja nie boi się zbytnio Cardano, od dłuższego czasu utrzymuje silną pozycję w top 10 na CoinMarketCap. Warto zauważyć, że ADA urosła bardziej niż Bitcoin i Ethereum w 2020 roku. 

Ze względu na ten zestaw cech, Cardano ma doskonały potencjał.

Jak zacząć inwestować w ADA
Jak zacząć inwestować w ADA

Czy inwestowanie w Cardano online jest bezpieczne?

Przy pierwszym zalogowaniu się na giełdzie online zostaniesz poproszony o ustawienie dwuskładnikowej autoryzacji. Możesz to zrobić również później, ale nie powinieneś odkładać tego zbyt długo, ponieważ jest to ważne dla bezpieczeństwa Twojego konta i zmniejsza szanse na włamanie się do niego stokrotnie.

Ponadto, sama kryptowaluta Cardano (ADA) jest chroniona przed możliwością fałszerstwa, ponieważ jest to zaszyfrowana informacja, której nie można skopiować dzięki zastosowaniu kryptografii.

W każdym razie, jeśli masz jakiekolwiek trudności lub pytania, zawsze możesz skontaktować się z pomocą techniczną, która jest dostępna 24 godziny na dobę.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, jeśli nasz artykuł był dla Ciebie przydatny. Życzymy zyskownych inwestycji!

PROSTE I NIEZAWODNE
WYPŁACANIE PIENIĘDZY
PayPal
Mastercard
Neteller
Skrill
Visa
OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU
Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić