Branża blockchain wciąż mocno się rozwija. Rozproszony ledger dotknął wielu obszarów nie tylko w biznesie, ale również w branży rozrywkowej. Setki projektów rywalizują o uwagę użytkowników i siebie nawzajem pod względem unikalności. Oferują one społeczności kryptowalutowej innowacyjne technologie i nowe pomysły na ich zastosowanie. Jednym z najbardziej ekscytujących projektów w tej dziedzinie jest Chiliz. Zobaczmy, co wyróżnia go spośród innych kryptowalut. 

Czym jest kryptowaluta Chiliz (CHZ)

Chiliz to cyfrowa waluta, która zasila platformy sportowe i rozrywkowe, a także jest oficjalną, jedyną kryptowalutą, która funkcjonuje na portalu głosowania fanów Socios.com. Socios.com pozwala fanom sportu i cybersportu zarządzać swoimi ulubionymi drużynami, grami, ligami i wydarzeniami. Chiliz jest cyfrową walutą służącą do tokenizacji sportu i rozrywki. Jest to technologia blockchain, która umożliwia tworzenie produktów dla codziennych konsumentów. Chiliz stworzył platformę Socios.com, aby umożliwić fanom bardziej aktywne zaangażowanie w ich ulubione drużyny. Użyteczność monety Chiliz polega na zapewnieniu fanom głosu i możliwości uczestniczenia w podejmowaniu decyzji dla organizacji, które dołączają do platformy Socios.com. 

Chiliz to nowa, obiecująca kryptowaluta
Chiliz to nowa, obiecująca kryptowaluta

Cechy CHZ

Chilliz rozwiązuje krytyczny problem w dzisiejszej branży sportowej i cybernetycznej — brak wpływu kibiców na życie drużyny lub klubu. Ludzie oglądają mecze i śledzą rozwój organizacji. Co najwyżej jest to wsparcie finansowe (bilety, karnety, pamiątki) lub jakiekolwiek inne. Nie ma mowy o tym, aby fanbase w ogóle dokonywał zmian w wektorze rozwoju.

Socios tokenizuje prawo głosu dla każdego fana sportu. Dzięki niemu np. fanbase danego klubu (np. PSG czy Juventus) może głosować nad ważnymi decyzjami. A blockchain zapewnia całkowicie uczciwe wyniki. Podobnie jest w przypadku dyscyplin cybersportowych. 

Pomysł wdrożony przez Chiliza nie jest nowy. Przykładowo, niektóre kluby piłkarskie pozwalają kibicom wpływać na ich rozwój. A wśród drużyn o mniejszym statusie często można znaleźć przykłady, gdzie zespół jest praktycznie w rękach kibiców. 

Skoro o deweloperach mowa, to właścicielem firmy jest maltańska korporacja Maltese Mediarex Group, która na światowym rynku działa od ponad 15 lat. 

Przez prawie 2 lata Chiliz zdołał zawrzeć umowy partnerskie z wieloma klubami z czołowych lig europejskich. Co więcej, w projekt bezpośrednio zainwestowała jedna z największych giełd kryptowalutowych na świecie. A to już jest dość mocny argument na jego korzyść.

Chiliz (CHZ) - cyfrowa waluta dla platform sportowych i rozrywkowych
Chiliz (CHZ) - cyfrowa waluta dla platform sportowych i rozrywkowych

Zespół Chilliz

Jeśli chcesz kupić Chilliz, musisz zaufać. Dlatego tak ważne jest, aby jak najwięcej dowiedzieć się o twórcy i zespole. Ponadto, nad Chilliz pracują ludzie z wieloletnim doświadczeniem. Poznajmy więc kluczowe postacie w zespole:

  • Alexander Dreyfus jest dyrektorem generalnym Chilliz i socios.com. Wcześniej osoba ta pracowała przy tak znaczących projektach jak Mediartis i Webcity.
  • Thibaut Pelletier — CTO firmy. W przeszłości zajmował stanowiska inżynierskie w firmach zajmujących się badaniami i Big Data. W Chilipoker i Spread Research Pelletier pracował jako dyrektor ds. technologii. Mężczyzna był również szefem zespołu w Bally Technologies i Scientific Games. Do zespołu Chiliz dołączył w 2018 roku.
  • Max Rabinowitz jest odpowiedzialny za strategię promocji. Przez lata pracował również jako dyrektor kreatywny w ComboApp i Marketing Lead we Freelance.
  • Emma Diskin — dyrektor PR w Chiliz. Wcześniej współpracowała z brytyjskim kanałem telewizyjnym ITV, zarządzała public relations w MTV, pracowała nad kierunkiem społecznym w Camelot Group (operator brytyjskiej loterii narodowej), konsultowała kwestie PR dla freelancerów oraz prowadziła firmę iGamingową Betsson Group w Szwecji.
  • Magnus Linder — rozwija obszar partnerstwa. Ma ponad 15-letnie doświadczenie w marketingu, a od 2007 roku zajmuje stanowiska kierownicze. Wcześniej zarządzał marketingiem w klubie hokejowym AIK ISHockey AB oraz w Szwedzkim Stowarzyszeniu Profesjonalnych Klubów Piłkarskich.
  • Fabian Manicolo jest dyrektorem finansowym. Wcześniej był audytorem w KPMG International i dyrektorem finansowym w Chilipoker. Dołączył do Chiliz w 2012 roku. 
  • Jade Kruschank jest menedżerem ds. zasobów ludzkich. Była również odpowiedzialna za zatrudnianie w Pentasia i Betting Connections oraz była szefem sprzedaży w Yellow Brick Investments.

Podsumowując, zespół jest dość doświadczony i nie ma w nim zdecydowanych nowicjuszy. 

Fani kupują tokeny i głosują za pośrednictwem platformy
Fani kupują tokeny i głosują za pośrednictwem platformy

Jak działa Chiliz?

Chiliz koncentruje się na stosunkowo wąskiej specjalizacji, wybierając fanów sportu i skupiając się na największych i najbardziej znanych drużynach piłkarskich na świecie. Za pośrednictwem tej platformy, fani tych drużyn i entuzjaści nowych technologii mogą kupować tokeny emitowane przez ich ulubione drużyny. Takie tokeny pozwalają im identyfikować się z klubem i mieć realny wpływ na niektóre decyzje:

  • wybór hasła dopingującego, które zawiśnie w piłkarskiej szatni, 
  • nagrody w postaci spotkań VIP lub kolacji z piłkarzami, 
  • bilety na mecz w specjalnych miejscach czy dostęp do najnowszych decyzji klubu. 

W niektórych przypadkach fani byli tak chętni do udziału w zakupach żetonów, że wprowadzono nawet limity ilościowe, aby zapobiec koncentracji praw głosu w niewielkiej liczbie silnych rąk.

Za pośrednictwem platformy Chiliz swoje klubowe tokeny kupują kibice takich drużyn jak FC Barcelona czy Atletico Madryt z Hiszpanii, Juventus Turyn z Włoch, Paris Saint Germain i AS Roma z Włoch czy Galatasaray Stambuł z Turcji. Swoją agencję wykorzysta również Legia Warszawa, która będzie jednocześnie pierwszym klubem sportowym w Polsce posiadającym swoją odznakę.

Notowania giełdowe Chiliz (CHZ)

Cyfrowa moneta Chiliz (CHZ) jest obecnie wyceniana na około $0,51 podczas pisania artykułu. A dzienny wolumen obrotu przekroczył 1 miliard dolarów. W rezultacie kapitalizacja rynkowa zbliża się do granicy 2,7 miliarda dolarów. Według strony internetowej Coinmarketcap token plasuje się w pierwszej 40.

Posiadacz nawet jednego Fan Tokena uzyskuje dostęp do platformy handlowej
Posiadacz nawet jednego Fan Tokena uzyskuje dostęp do platformy handlowej

Perspektywy projektu

Jeśli zamierzasz kupić Chiliz w Polsce, perspektywy są istotnym aspektem, który zachęca użytkowników do kupna lub sprzedaży kryptowaluty. 

Twórcy projektu twierdzą, że pozwalają wszystkim klubom sportowym stworzyć nową gospodarkę monetyzowalną, a jednocześnie poprawić relacje z kibicami. I nie można się z tymi faktami nie zgodzić. Dodatkowo, zamiast zwykłego ICO, firma zorganizowała tzw. Fan Token Offer. Jest to bardzo oryginalny film, który odróżnia ten projekt od reszty. 

Warto również wziąć pod uwagę, że niektóre kluby mają bazy fanów większe niż niektóre kraje europejskie, a międzynarodowe społeczności fanów obejmują wszystkie kontynenty. Dlatego bazy kibiców mogą być idealnym miejscem do tworzenia nowych sposobów mierzenia wartości i wymiany aktywów. 

Zwrócenie się do fanów sportu może również zwiększyć liczbę sprzedaży. Dlatego też takie rozwiązania mogą być korzystne dla absolutnie wszystkich stron. Na przykład, w przypadku monety CHZ, kluby sportowe oferują bazę fanów liczącą miliony potencjalnych klientów, do których nie można dotrzeć w żaden inny sposób. A jeśli weźmiemy pod uwagę również ogólne wsparcie gigantów branży dla projektu, możemy mówić o świetlanej przyszłości dla Chiliz.

Zainwestuj w Chiliz
Zainwestuj w Chiliz

Gdzie kupić Chiliz?

Altcoin ma wysoką płynność. Jest kupowany/sprzedawany na dziesiątkach stron wymiany. Jest notowany na głównych giełdach scentralizowanych i DEX. Jeśli chcesz kupić CHZ, możesz to zrobić na giełdach CEX i DEX.

Token jest notowany w pierwszej setce według kapitalizacji. Handluje się nim na własnej platformie i innych popularnych giełdach, takich jak Binance. Istnieją również zdecentralizowane giełdy, takie jak Uniswap.  

Jak zacząć inwestować w Chiliz (CHZ) w Polsce?

Użytkownicy mogą czerpać zyski z handlu monetami. Jeśli chcesz inwestować w Chiliz w Polsce, z pewnością ucieszy Cię fakt, że zarówno inwestycje długoterminowe, jak i handel są obiecujące. Co więcej, inwestycje mogą być dokonywane nie tylko w Chiliz, ale także w Fan Tokens.

1. Inwestycje.

Cena tokena zmieniła się o 457,36% w ciągu jednego roku (stan na lipiec 2021). Inwestorzy, którzy kupili monety w momencie startu już osiągnęli duże zyski. Przewiduje się, że kurs wzrośnie do 1-1,5$ w latach 2021-2022. W tej chwili kurs monety wynosi 0,51$. 

2. Transakcje w tokenach fanów.

Ceny monet Fan również ulegają zmianom. Użytkownicy mogą inwestować długoterminowo lub angażować się w handel. Transakcje przeprowadzane są na giełdzie projektu. Szczególnie tokeny fanowskie mogą zyskać na wartości w wyniku sukcesów drużyny lub akcji promocyjnych.

3. Handel.

Wysoka zmienność altcoina umożliwia czerpanie zysków ze zmian w kursie walutowym. Ponadto, traderzy mogą uczestniczyć w transakcjach spot margin (wysokość dźwigni zależy od platformy). Innymi słowy, będziesz mógł zarabiać na kryptowalucie za pomocą kontraktów CFD. 

Eksperci przewidują wzrost wartości kryptowaluty Chiliz
Eksperci przewidują wzrost wartości kryptowaluty Chiliz

CFD to umowa pomiędzy brokerem a traderem.  Istotą CFD jest wymiana różnicy w wartości aktywów bazowych, która występuje pomiędzy ceną początkową i końcową kontraktu.

Kontrakty CFD pozwalają na wykorzystanie jedynie ułamka kwoty potrzebnej do otwarcia transakcji. Ta metoda nazywana jest margin trading lub leveraged trading. Pozwala to traderom na pracę na bardziej znaczących pozycjach z niewielkim kapitałem. Ta cecha kontraktów CFD zapewnia dostęp do większej liczby globalnych rynków finansowych.

Jedną z głównych zalet handlu kontraktami CFD jest to, że można otwierać pozycje w dowolnym kierunku. Na przykład, kupujesz lub sprzedajesz kontrakt w zależności od tego, czy uważasz, że cena wzrośnie czy spadnie. Odpowiednio, otwierasz długą lub krótką pozycję.

Handlując z wykorzystaniem dźwigni, należy zawsze mieć się na baczności, ponieważ może ona nie tylko znacznie zwiększyć zyski, ale również straty. W każdym razie, jeśli chcesz zarabiać pieniądze, musisz być przygotowany na podjęcie ryzyka. 

Pamiętaj, ryzykuj tylko tyle pieniędzy, po ile możesz sobie pozwolić. 

Jak kupić Chiliz teraz? 

Jeśli chcesz zacząć zarabiać pieniądze z Chiliz wybrać wiarygodnego brokera. Jest to niezbędne działanie. Następnie należy zarejestrować się na stronie internetowej brokera. Ten krok jest obowiązkowy. Rejestracja zajmuje bardzo mało czasu. Wszystko, co musisz zrobić, to kilka informacji osobistych, aby strona mogła Cię rozpoznać. 

Rachunek demonstracyjny

Jeśli chcesz zbić fortunę, będziesz potrzebował doświadczenia. A żeby zdobyć przygodę, musisz oczywiście handlować. Ale istnieje ogromna funkcja zwana kontem demo. Możesz więc eksperymentować i handlować tak samo jak z prawdziwymi pieniędzmi. 

Konto rzeczywiste

Czy chcesz inwestować w Chiliz? Czy czujesz się upoważniony i entuzjastycznie nastawiony? W takim razie dokonaj wpłaty i zacznij działać! Przeczytaj wiadomości, naucz się jak obliczyć ryzyko i uwierz w swoje siły! Życzymy udanego handlu!

PROSTE I NIEZAWODNE
WYPŁACANIE PIENIĘDZY
PayPal
Mastercard
Neteller
Skrill
Visa
OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU
Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić