Rynek kryptowalut rozwija się bardzo dynamicznie. Nic dziwnego, że w ślad za popularnością tych systemów płatności na rynku pojawia się coraz więcej nowych graczy. Jednym z tych obiecujących debiutantów była kryptowaluta Dash, która pojawiła się kilka lat temu.

Co to jest kreska?

Dash to zdecentralizowana kryptowaluta i otwarty system płatności zaprojektowany w celu zapewnienia wysokiej anonimowości transakcji. Dziś znajduje się w pierwszej dziesiątce walut elektronicznych i ma bardzo wysoki udział w kapitalizacji przekraczający dwa miliardy dolarów. Cena jednej monety Dash wynosi teraz około 700 USD i waha się w granicach plus minus 50 USD.

Dash : aktualne wiadomości na platformie inwestycyjnej
Dash : aktualne wiadomości na platformie inwestycyjnej

Kryptowaluta Dash została założona przez młodego programistę Evana Duffielda w 2014 roku. Tak więc w krótkim czasie narodził się XCoin (pierwszy roboczy tytuł projektu). Wtedy waluta zyskała nazwę Darkcoin, podkreślając, że użytkownik tego systemu pozostaje całkowicie anonimowy. I wreszcie, 25 marca 2015 r., pojawił się znany już kryptowaluta coinDash.

Kryptowaluta Dash jest bardzo elastyczna pod względem organizacji pracy i zawsze wychodzi naprzeciw potrzebom użytkowników.

Główne cechy kryptowaluty Dash to:

 • Wysoki stopień anonimowości i szybkość transakcji.
 • Zdecentralizowane zarządzanie i podejmowanie decyzji.
 • Uproszczony i energooszczędny sposób wydobywania przy użyciu protokołu X11.

Prywatne Wyślij

PrivateSend to system, który pozwala na zwiększenie anonimowości płatności poprzez łączenie wejść z wielu kont w jedną transakcję i używanie wielu wyjść jednocześnie. Pomaga to użytkownikom kryptowalut Dash skutecznie ukrywać swoje płatności.

Natychmiastowe wysyłanie

InstantSend to przydatna funkcja, która umożliwia dokonywanie natychmiastowych transakcji. Zamiast walidacji przez górników, transakcje są weryfikowane przez masternody, które używają konsensusu PoS, a nie PoW.

Węzeł główny

Masternode to super uprzywilejowany super węzeł w sieci Dash. Masternody wykonują nie tylko standardowe funkcje, takie jak synchronizacja z blockchainem, block mining, potwierdzanie transakcji, ale także mogą głosować nad propozycjami usprawnienia protokołu, mieszać transakcje za pomocą PrivateSend i umożliwiać natychmiastowe transakcje InstantSend.

Warunki handlowe Dash
Warunki handlowe Dash

Jak działa Dash?

Deweloperzy Dash stworzyli unikalny dwuwarstwowy protokół, który działa na X11 (Proof-of-Work) i masternodach (Proof-of-Stake). Więcej o tej architekturze pisaliśmy w artykule o masternodach. Dlatego w tym artykule opiszemy tylko pokrótce zasady protokołu kreski.

Co sprawia, że ​​Dash jest wyjątkowy?

Dash był jednym z pierwszych protokołów, które zaimplementowały system masternode i zdecentralizowaną organizację autonomiczną (DAO). Zespół Dash opracował funkcjonalność PrivateSend i InstantSend.

Gdzie kupić Dash w Polsce?

Możesz łatwo i łatwo kupić Dash w Polsce z giełdy lub internetowej platformy transakcyjnej. Kupując cyfrowe monety za pośrednictwem giełdy kryptowalut, będziesz musiał zapoznać się z wieloma informacjami na ten temat, a także stale monitorować kursy kryptowalut.

Aby kupić Dash w Polsce na platformie handlowej, potrzebujesz niezawodnej internetowej platformy maklerskiej. Broker online umożliwia traderowi wymianę różnicy w kontrakcie (CFD) na zmianę ceny określonego aktywa przy zawieraniu i wychodzeniu z kontraktu – bez posiadania instrumentu bazowego. Oznacza to, że możesz zarobić nie tylko wtedy, gdy cena wzrośnie, ale także wtedy, gdy spadnie. Życzymy powodzenia i stabilnego zysku!

Jak zacząć inwestować w Dash w Polsce?

Armia inwestorów rośnie niemal z każdą godziną, potwierdzając tezę, że kryptowaluty to skuteczny produkt finansowy, zwiastujący nadejście nowego porządku rzeczy. Kryptowaluta Dash służy jako waluta cyfrowa lub wirtualne pieniądze, które nie mają wartości fizycznej. Obecnie istnieje stopniowe zapotrzebowanie na inwestycje w Dash w sieci, więc wielu użytkowników jest zainteresowanych wiedzą, jak prawidłowo zarządzać transakcją, aby uzyskać dobry zysk.

Zarządzanie pieniędzmi to zbiór zasad zarządzania pieniędzmi na rynku. Zestaw reguł obejmuje: wielkość otwieranej pozycji, maksymalne ryzyko na jedną transakcję, obliczanie zysku na jedną transakcję itp. Profesjonaliści często handlują tylko własnymi pieniędzmi bez korzystania z pożyczonych środków.

Jak inwestować w Dash?
Jak inwestować w Dash?

Zasady zarządzania pieniędzmi:

 • Otwarte pozycje tylko w małych partiach. Jeśli transakcja się powiedzie, kup więcej.
 • Zawsze używaj stop lossa.
 • Nie ryzykuj więcej niż 5% całkowitego kapitału w jednej transakcji.
 • Jeśli rynek zmierza w twoim kierunku, po prostu poczekaj. Nie musisz drgać i szukać punktów wyjścia. Trend nigdy nie zmienia się od razu.
 • Częściowo wycofaj zysk.

Żaden z najbardziej doświadczonych analityków nie jest w stanie dać dokładnej gwarancji, gdzie będzie kształtować się cena w danej transakcji. Rynek jest bardzo niestabilny. W perspektywie krótkoterminowej ruch cen wygląda chaotycznie. Dokładniejsze prognozy można wykonać tylko na wykresach dziennych (i jest to bardziej podejście inwestycyjne niż trading).

Decydując się na rozpoczęcie inwestowania w Dash w Polsce, nie należy zapominać o zasadach zarządzania pieniędzmi, dzięki którym można mieć wysokie dochody. Jeśli trader handluje losowo i osiąga wyniki, jest to spowodowane czystym szczęściem, a wyniki będą tylko krótkoterminowe.

Tylko ci, którzy trzeźwo poradzili sobie z chłodną kalkulacją, kalkulowali zarządzanie pieniędzmi, a następnie po prostu podążali za swoim systemem transakcyjnym, odnoszą sukces na rynku.

Jeśli zaczniesz inwestować w Dash, przestrzegając podstawowych zasad zarządzania pieniędzmi, ryzyko utraty depozytu jest znikome. Nawet jeśli trader ma długą „czarną passę”, to wszystkie straty będą ograniczone, co oznacza, że ​​będzie miał szansę na odzyskanie równowagi. Każdy trader, który zdecyduje się zainwestować w Dash w Polsce, powinien mieć inne podejście, pasujące do jego psychiki i strategii.

Ogranicz ryzyko na transakcję

Zaleca się ograniczenie strat w oparciu o procent ryzyka na transakcję. Maksymalna strata w podręcznikach to 2% depozytu. Oznacza to, że w jednej transakcji (lub grupie transakcji) ryzyko straty nie powinno przekraczać więcej niż 2% depozytu. Jeśli handlujesz z dźwignią, stop loss będzie odpowiednio krótszy.

Ta zasada pozwala wygodnie przeżywać straty i rozsądnie patrzeć na rynek. Ryzyko przegranej 50 razy z rzędu (po 2%) jest tak małe, że trudno je oszacować. Dlatego inwestorzy, którzy zaczynają inwestować w Dash, przestrzegają tej zasady i nigdy nie tracą wszystkich swoich pieniędzy.

Zawsze stawiaj stop loss

Stop loss pozwala ograniczyć straty. Handlowcy bardzo niechętnie je umieszczają. Nikt przecież nie chce złapać „łosia”. W rzeczywistości jest to fiksacja strat. Wyrzucenie tradera z rynku z ustaloną stratą jest niezwykle bolesne, mimo że generalnie odgadł kierunek. 

Stop loss pozwala ograniczyć depozyt przed dużymi stratami. Przedsiębiorca musi zrozumieć, że nie wszystkie transakcje są opłacalne. Dlatego konieczne jest umieszczanie przystanków i ograniczanie strat. Lepiej stracić 1% teraz, niż siedzieć ze stratą 10% w ciągu tygodnia.

Nie otwieraj pozycji za wszystkie pieniądze

Każdy trader stara się „wycisnąć” maksymalny zysk ze swojego depozytu. Dlatego większość otwartych pozycji na pełnym depozycie. I jak pokazuje praktyka, takie podejście ma więcej wad niż zalet. Aby rozwiązać ten problem, musisz stopniowo wchodzić na rynek. Na przykład otwórz pozycję na 5-10% swojego depozytu. Idealnie, zawsze powinieneś mieć jakiś rodzaj rezerwy, którą zawsze możesz połączyć z handlem, aby zarobić jeszcze więcej pieniędzy.

Informacje o Dash na platformie
Informacje o Dash na platformie

Używaj ramienia tylko wtedy, gdy jest to konieczne

Zarządzanie pieniędzmi w pełni akceptuje handel depozytami zabezpieczającymi przy użyciu lewarowanych funduszy (dźwigni). W okresach silnego trendu przydaje się to do budowania kapitału. Najważniejsze jest, aby zrobić wszystko odpowiednio iw żadnym wypadku nie przesadzać ze stratą. Możliwość pożyczenia od pośrednika jest bardzo kusząca. Dźwignia pozwala zarobić więcej pieniędzy, ale w tej samej proporcji je stracić. Dlatego używaj dźwigni tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne, gdy rynek oferuje wyraźną szansę na zarobienie pieniędzy. Zalecam, aby nigdy nie brać dźwigni powyżej 3 w handlu.

Nie trać głowy, kiedy można kupić więcej.

Potencjalny wskaźnik zysku do straty 3 do 1

Klasyczne podejście do opracowywania strategii polega na tym, że trader z góry wie, gdzie będzie stop loss i gdzie będzie take profit. Dlatego zna stosunek potencjalnego zysku do straty. Główna idea tej zasady: otwierać transakcje, które mogą przynieść potencjalny zysk bardziej niż stratę. W takim przypadku optymalny stosunek powinien wynosić od 3 do 1 lub więcej. Takie podejście najlepiej stosować w handlu długoterminowym, identyfikując prawidłowe punkty wejścia do handlu.

Nie powstrzymuj wzrostu zysków

Nowicjusze, widząc zysk, zawsze starają się to naprawić tak szybko, jak to możliwe. W efekcie okazuje się, że wyjeżdżają wcześniej niż to konieczne i zarabiają grosz. To podejście jest błędne. Musisz przezwyciężyć siebie i pozwolić, by zysk rósł. Nie ma potrzeby szukania punktów wyjścia na rosnącym rynku. Historia pokazała, że ​​rynek może rosnąć przez kilka lat z rzędu.

Zarządzanie pieniędzmi pozwala zarządzać ryzykiem, co jest bardzo ważne dla traderów, którzy decydują się zainwestować w Dash. To ścisła i zimna kalkulacja, aby osiągnąć cele. Wszyscy traderzy, którzy pozostają na rynku, zawsze dochodzą do wniosku, że zarządzanie pieniędzmi jest jednym z kluczy do udanego handlu. Życzymy powodzenia i stabilnego zysku!

Czy Dash to dobra inwestycja?

Dash ma wspaniałą historię i jasną przyszłość. W tej chwili ma również silną społeczność i dobrą reputację. Unikalna dwuwarstwowa architektura pozwala na dużą liczbę transakcji i sprawne zarządzanie rozwojem. W rezultacie Dash jest jedną z najlepszych kryptowalut, która wyprzedza większość projektów o kilka kroków.

Czy traderzy powinni zainwestować w Dash?

Jeśli chcesz kupić monety w celach inwestycyjnych lub handlowych, jest to mądra decyzja. Obecna wartość rynkowa Dash sugeruje oszałamiający wzrost. Powyższe czynniki w zakresie bezpieczeństwa i korzyści również świadczą o pomyślnej przyszłości.

Od początku ruchu cenowego na początku 2017 r. moneta podążała głównie za ogólnym rynkiem. Warto jednak zauważyć, że cena ma tendencję do bardziej zmiennych wahań niż inne altcoiny – w obie strony. Dash radził sobie lepiej niż większość altcoinów podczas bessy w 2018 roku.

Jak teraz kupić Dash w Polsce?

Najłatwiejszym sposobem na rozpoczęcie inwestowania Dash w Polsce jest skorzystanie z internetowej platformy maklerskiej. Platforma handlowa CFD pozwala traderowi osiągać zyski w dwóch kierunkach. Kupujący mogą zyskać, jeśli zajmą pozycję długą po niższych cenach i zamkną po wyższych cenach.

Po prostu spekulujesz na temat wzlotów i upadków Dash. Wypróbuj teraz, a na pewno się wzbogacisz!

Jak kupić Dash?
Jak kupić Dash?

Jeśli zdecydujesz się zainwestować Dash w Polsce za pośrednictwem giełdy, przechodzi przez jeden scenariusz. Ale nie zapomnij o niektórych niuansach:

 • Czekaj i monitoruj wiadomości, notowania, aż pojawi się pożądana cena, wtedy możesz ustalić swój zysk;
 • Stworzyć portfel kryptowalutowy – zimny, ponieważ przechowywanie środków na dużej odległości na giełdzie kryptowalut może być niebezpieczne;
 • Wypłaty monety do portfela, czy w celu obniżenia kosztów w postaci prowizji, kwotę można podzielić na dwie części.

Inwestowanie w Dash w Polsce nie wymaga dużych inwestycji, potrzebujesz jedynie wolnego czasu. Spróbuj i zobacz, czy ci się uda!

PROSTE I NIEZAWODNE
WYPŁACANIE PIENIĘDZY
PayPal
Mastercard
Neteller
Skrill
Visa
OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU
Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić