Kryptowaluty podbiły współczesny świat finansów z kosmiczną prędkością. Liczba kryptowalut, które istnieją na tym rynku, stale rośnie. Mówiąc o kryptowalutach, jedną z najpopularniejszych jest Dogecoin. Dogecoin to widelec Luckycoina, a Luckycoin to widelec Litecoina. Dlatego często upraszcza się i pisze, że Dogecoin jest oparty na Litecoinie.

Nazwa i wizerunek waluty to ciekawy żart: kryptowaluta nosi imię doża mema, psa Shiba inu.

Dogecoin: krótka historia powstania 

Dogecoin został stworzony 8 grudnia 2013 roku przez dwóch programistów pracujących dla IBM, Jacksona Palmera i Billy'ego Marcusa. Marcus planował stworzyć kryptowalutę, z której korzystałaby duża liczba osób ze wszystkich środowisk. Dogecoin jest kryptowalutą memową, więc społeczność potraktowała go jako swego rodzaju zabawny atrybut, ale z praktycznymi korzyściami. Na przykład społeczność Dogecoin wielokrotnie wspierała zbieranie funduszy na cele charytatywne. W styczniu 2014 roku udało im się zebrać 50 000 dolarów dla jamajskiej drużyny bobslejowej, aby wziąć udział w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014. Reprezentacja Jamajki zakwalifikowała się do igrzysk olimpijskich, ale nie miała środków finansowych na rywalizację. Wiosną 2014 r. społeczność zebrała około 70 milionów DOGE, co stanowiło wówczas równowartość 55 000 dolarów, aby sfinansować zawodnika NASCAR Josha Wise'a.

Jak inwestować w Dogecoin?
Jak inwestować w Dogecoin?

Na początku 2018 r. nastąpił pierwszy duży skok wartości kryptowaluty wraz z całym rynkiem: jedna moneta Dogecoin była warta 0,0183 USD, co oznaczało kolejne zero. Kryptowaluta wzrosła o ponad 7000% od samego początku i jest przedmiotem obrotu na wszystkich popularnych giełdach. Niezmiennie plasuje się wśród najpopularniejszych kryptowalut. Dogecoin przeżywał wzloty i upadki od samego początku, a teraz wydaje się, że znajduje się na kolejnym szczycie swojej popularności.

Jak inwestować w Dogecoin w Polsce? 

Zanim zaczniesz inwestować, musisz zdecydować o swoich celach finansowych. Na tym etapie ważne jest, aby ustalić priorytety i ocenić wartość swoich pragnień. Jeśli zastanawiasz się, jak zainwestować w Dogecoin w Polsce, możesz mieć pewność, że proces jest dość prosty, dzięki postępowi technologicznemu, który pozwala na zakup tej kryptowaluty za pośrednictwem kontraktów cyfrowych. Aby kupić Dogecoin w Polsce, musisz wziąć pod uwagę czynniki, które wpływają na jego cenę.

Najważniejsze czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie Dogecoin:

 • Podaż i popyt. W przeciwieństwie do niektórych innych kryptowalut, maksymalna możliwa liczba tokenów Dogecoin nie jest ograniczona. Dlatego użytkownicy Dogecoin zawsze będą mieli dostęp do tej kryptowaluty.
 • Poziom dostępności. Popularność kryptowaluty ma bezpośredni wpływ na to, jak bardzo jest ona dostępna dla przeciętnego konsumenta. Na szczęście Dogecoin można kupić na wielu internetowych giełdach kryptowalut. Innymi słowy, Dogecoin można bezpiecznie nazwać stosunkowo powszechną kryptowalutą i na tym polega jego przewaga nad stosunkowo mało znanymi walutami.
 • Wspieranie społeczności użytkowników. Dogecoin to w rzeczywistości prawdziwa legenda w świecie kryptowalut. Ma zasłużoną miłość i wsparcie społeczności użytkowników (jest to projekt open-source). Poziom aktywnego wsparcia jest tak duży, że Dogecoin jest nadal powszechnie znany - 7 lat po jego uruchomieniu. To nic innego jak zachęta. Użytkownicy, którzy wybiorą tę kryptowalutę, mogą komunikować się na stronie w odpowiedniej podsekcji Reddit.
Informacje o Dogecoin
Informacje o Dogecoin

Jak zacząć inwestować w Dogecoin? 

W dzisiejszych czasach jest tak wiele możliwości, aby nauczyć się inwestować. Prawie wszystkie nowoczesne platformy internetowe oferują bezpłatne zasoby edukacyjne. Mogą to być artykuły, aplikacje mobilne, biuletyny, samouczki wideo itp.

Dzięki inwestycjom możesz:

 • generować dodatkowy dochód;
 • chroń swoje oszczędności przed inflacją;
 • zyskaj swobodę finansową i stwórz poduszkę bezpieczeństwa.

Dla tych, którzy chcą zainwestować swoje pieniądze, Dogecoin jest właściwym wyborem. Na swoim koncie możesz bezpiecznie przechowywać, handlować Dogecoinem i zarabiać. Wielu użytkowników przechowuje swoje Dogecoin w oczekiwaniu, że ich wartość wzrośnie. Przy tej długoterminowej strategii inwestor będzie czekał na stały wzrost, aby zarobić więcej, co może prowadzić do wyższych inwestycji gotówkowych i dłuższego oczekiwania na zysk.

Wybierając strategię krótkoterminową, handlując Dogecoin, dążysz do osiągania mniejszych zysków, ale częściej. W przypadku tej strategii możliwe jest zawarcie kilku transakcji w krótkim czasie.

Popularna kryptowaluta
Popularna kryptowaluta

Jeśli interesuje Cię strategia krótkoterminowa, warto zapoznać się z pojęciem CFD. CFD (lub Contract for Difference) to rewolucyjne narzędzie do handlu online. W przypadku kontraktu CFD jedna strona płaci drugiej różnicy w cenie pomiędzy otwarciem transakcji a jej zamknięciem. Mówiąc prościej, CFD to instrument finansowy, który pozwala czerpać zyski z wahań wartości aktywów bazowych. Mówiąc najprościej, możesz handlować akcjami Dogecoin w taki sam sposób, jak na rynku walutowym: kupuj tanio i sprzedawaj drogo; sprzedaj drogo i odkup nisko. 

Handlując kontraktami CFD, będziesz spekulować w walucie cyfrowej bez nabywania prawa własności.

Handel kontraktami CFD na Dogecoin oferuje tak wiele dodatkowych korzyści. Po pierwsze, łatwo jest handlować z dowolnego miejsca na świecie za pomocą komputera lub urządzenia mobilnego, niskie koszty transakcji i brak ukrytych opłat oraz zwiększony potencjał zysku dzięki zastosowaniu dźwigni.

Częstym pytaniem wśród początkujących inwestorów i traderów jest to, ile pieniędzy mogą zarobić i ile. Na kontraktach CFD możesz zarobić tyle samo pieniędzy, co na akcjach, a nawet więcej, ponieważ broker zazwyczaj zapewnia dźwignię. Dźwignia finansowa to nic innego jak pożyczka oferowana przez platformy inwestycyjne. Dzięki dźwigni możesz osiągnąć wyższą wartość inwestycji i zwiększyć swój kapitał, aby kupić Dogecoin.

Warunki handlu Dogecoin
Warunki handlu Dogecoin

Jak kupić Dogecoin w Polsce? 

Czy zdecydowałeś się zostać traderem? Masz pieniądze, wiarygodnego brokera, podstawową wiedzę na temat giełdy – i trochę czasu. Jeśli nie jesteś przygotowany na spędzanie dużej ilości czasu na handlu, musisz pomyśleć o tym, jak przyspieszyć i ułatwić ten proces. Powiemy Ci, jak założyć handel i zarabiać na platformie handlowej w Polsce bez marnowania czasu.

Handel kontraktami CFD odbywa się za pośrednictwem brokera. Kiedy już wybrałeś brokera internetowego i jesteś gotowy do kupić DOGE, możesz się zarejestrować, a następnie dokonać pierwszej wpłaty. Bardzo ważne jest ustalenie budżetu na zakup zasobów cyfrowych. To ochroni Twoje oszczędności i uniknie nieoczekiwanych strat. 

Jak zarejestrować? 

Aby zarejestrować się na platformie inwestycyjnej i zacząć kupować Dogecoin, musisz wykonać kilka prostych kroków. Po wybraniu brokera internetowego, z którego będziesz korzystać, musisz wejść na jego stronę internetową i wykonać następujące czynności:

 • Wypełnij pola swoim adresem e-mail i hasłem;
 • Sprawdź swoją skrzynkę pocztową: otwórz wiadomość e-mail otrzymaną od brokera i kliknij link, który przeniesie Cię na stronę, aby potwierdzić utworzenie konta.

Po zarejestrowaniu się możesz otworzyć rachunek demo lub rachunek handlowy na żywo.

Jak otworzyć rachunek demo? 

Aby rozpocząć handel na platformie handlowej, zaleca się otwarcie rachunku demo. Wirtualne konto demo pomoże Ci poznać techniczną stronę handlu, wszystkie zawiłości platformy transakcyjnej, a także nauczy Cię, jak korzystać z platformy transakcyjnej i ogólnie inwestować. Aby otworzyć konto demo, po zarejestrowaniu się na platformie wystarczy wybrać handel w trybie demo.

Ważna uwaga: nie będziesz w stanie wypłacić zysku z konta demo ani ponieść żadnych strat.

Wybór kryptowaluty
Wybór kryptowaluty

Jak otworzyć rachunek rzeczywisty? 

Gdy zrozumiesz, jak działa platforma handlowa w Polsce - możesz przejść do rachunku handlowego na żywo. Najpierw musisz zalogować się na swoje konto na platformie transakcyjnej i wybrać aktywa, którymi chcesz handlować. Platforma handlowa oferuje traderom szeroki wybór kryptowalut i zapewnia dobre możliwości zarówno początkującym, jak i doświadczonym traderom. Pamiętaj, że musisz sam otwierać i zamykać swoje pozycje. Możesz także ustawić Stop Loss. Stop loss może pomóc ograniczyć straty, gdy cena osiągnie z góry określony poziom. Niektóre platformy inwestycyjne umożliwiają inwestorom otwieranie nieograniczonej liczby aktywów handlowych CFD. Jeśli chcesz otworzyć nieograniczoną liczbę aktywów, jest to dobry sposób na maksymalizację zysków.

Zarejestruj się na platformie inwestycyjnej
Zarejestruj się na platformie inwestycyjnej

Możesz handlować na platformie handlowej w Polsce z dźwignią, aby osiągać większe zyski. Przypomnijmy, że dźwignia finansowa to środki, które trader może pożyczyć od brokera specjalnie w celu dokonywania dużych transakcji. Wysokość dźwigni jest zwykle ustalana podczas otwierania konta handlowego. Może wahać się od 1:5, 1:20, 1:100, a nawet 1:1000.

Jak dokonać wpłaty?

Deponowanie konta handlowego w celu inwestowania w Dogecoin jest bardzo łatwe. W tym celu platforma inwestycyjna udostępnia różne metody płatności. Należą do nich karty kredytowe lub debetowe, przelewy bankowe i płatności za pośrednictwem platform elektronicznych. Instrukcje krok po kroku dotyczące dokonywania wpłaty są bardzo proste:

 • Wybierz metodę płatności;
 • Wybierz rodzaj waluty, której chcesz użyć;
 • Wprowadź kwotę wpłaty;
 • Podaj wymagane dane (jeśli korzystasz z karty).
Jak otworzyć konto demo lub konto rzeczywiste?
Jak otworzyć konto demo lub konto rzeczywiste?

Jak wypłacić pieniądze?

Aby wypłacić pieniądze, możesz użyć tych samych metod, co przy wpłacie. Może to być na przykład przelew bankowy, płatności kartą kredytową lub debetową lub przelewy z portfela elektronicznego.

Gdy zdobędziesz przyczółek na platformie handlowej w Polsce, będziesz mógł rozwijać własne strategie. Wskazane jest opracowanie strategii przed rozpoczęciem handlu i upewnienie się, że jesteś na dobrej drodze. Strategia handlowa to zasady i algorytm, których przestrzega trader, dokonując transakcji. Istnieje wiele wariantów strategii i początkujący może mieć trudności z ich zrozumieniem. Dlatego brokerzy pomagają oszczędzić swój czas – oferują skorzystanie z gotowego rozwiązania o przewidywalnej rentowności.

Handel kontraktami CFD w Polsce to jeden z obszarów finansów, w którym możesz zarobić w krótkim okresie, jednocześnie minimalizując straty.

Platformy inwestycyjne wykorzystują kompleksowe bezpieczeństwo szyfrowania. Dzięki niemu Twoje dane i pieniądze będą bezpiecznie chronione. Te środki bezpieczeństwa sprawiają, że strony internetowe są w pełni chronione przed nieautoryzowanym dostępem i gwarantują bezpieczeństwo inwestowania w Dogecoin.

Bądź mobilny! Możesz zaoszczędzić dużo czasu już na etapie otwierania i finansowania, jeśli robisz to online. Abyś nie musiał dokonywać wszystkich transakcji za pośrednictwem komputera, możesz skorzystać z aplikacji mobilnej. Oznacza to, że możesz zalogować się na swoje konto z dowolnego miejsca i o każdej porze. Będziesz mógł śledzić i realizować swoje transakcje, które są powiązane z platformą handlową w Polsce.

Handel na najlepszej platformie handlowej w Polsce wymaga inwestycji nie tylko pieniędzy, ale i czasu. Możesz bardzo łatwo obniżyć koszty czasu bez poświęcania zysków. Wystarczy wybrać odpowiedni dla siebie styl tradingu i skorzystać z gotowych rozwiązań, stale aktualizując swoją wiedzę. Nasza innowacyjna platforma handlowa sprawia, że ​​inwestowanie jest bardziej wydajne, dostępne i intuicyjne. Jest bardzo łatwy w użyciu, bogaty w funkcje i łatwy w nawigacji. Platforma handlowa jest oparta na Internecie. Możesz handlować kryptowalutą gdziekolwiek jesteś na świecie!

Spróbuj, odniesiesz sukces! Życzymy powodzenia.

PROSTE I NIEZAWODNE
WYPŁACANIE PIENIĘDZY
PayPal
Mastercard
Neteller
Skrill
Visa
OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU
Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić