Co to jest dYdX (DYDX)? 

dYdX to platforma do handlu kryptowalutami, która oferuje również usługi pożyczkowe. Użytkownicy mogą pożyczyć dowolny majątek wspierany przez giełdę dYdX, pod warunkiem, że zapewnią zabezpieczenie pożyczki. Pożyczkodawcy zarabiają odsetki, a dYdX dostosowuje stopy procentowe pożyczkodawców na podstawie warunki rynkowe.

Czym jest dYdX (DYDX) na rynku kryptowalut?
Czym jest dYdX (DYDX) na rynku kryptowalut?

Skąd pochodzi dYdX? 

Protokół blockchain dYdX został stworzony w 2017 roku przez Antonio Giuliano, byłego programistę Coinbase i serwisu taksówkarskiego Uber, który już mówi o perspektywach tej giełdy.

Firma oficjalnie weszła na rynek w 2018 roku i zaoferowała swoim klientom możliwość handlu z dźwignią. Dźwignia była ograniczona do x5. Niezależnie od tego, użytkownikom spodobał się nowy produkt, który był unikalny na rynku DeFi.

Wcześniej zdecentralizowane platformy nie mogły oferować swoim klientom handlu opartego na marży.

Wolumen obrotu giełdy zaczął gwałtownie rosnąć w 2020 roku, kiedy uruchomiono pierwsze kontrakty wieczyste.

W 2021 r. platforma przeszła na rozwiązanie drugiego poziomu od StarkWare. Umożliwiło to zwiększenie szybkości transakcji i obniżenie kosztów.

Ta decyzja, na tle wprowadzenia zakazów korzystania z kryptowaluty w Chinach, doprowadziła do gwałtownego wzrostu liczby nowych klientów i obrotów handlowych. Dla wielu klientów jedynym możliwym rozwiązaniem stały się zdecentralizowane platformy niewymagające weryfikacji.

Ponadto dYdX oferuje już dźwignię dla niektórych instrumentów do x25, co można w jakiś sposób porównać z niektórymi scentralizowanymi giełdami. Tak, niektóre platformy CeFi oferują dźwignię do x100, ale pod tym względem możliwości platform DeFi są nadal ograniczone. Dlatego nawet dźwignia x25 dla takiej platformy to duży krok naprzód.

dYdX stał się pierwszą zdecentralizowaną platformą
dYdX stał się pierwszą zdecentralizowaną platformą

Jak działa dYdX? 

dYdX to szybko rozwijająca się giełda, której celem jest ułatwienie lewarowanego handlu kryptowalutami w całkowicie zdecentralizowanym środowisku.

Pożyczki na dYdX są uważane za niskie ryzyko i wszyscy pożyczkodawcy otrzymują odsetki automatycznie. Wszystko to jest możliwe dzięki unikalnemu algorytmowi, który łączy pożyczkodawców i pożyczkobiorców w jedną globalną pulę.

Proces kredytowania odbywa się pod kontrolą wcześniej napisanych inteligentnych kontraktów, które zapewniają nieprzerwane dostarczanie środków pożyczkowych.

Oprocentowanie kredytów i oprocentowanie depozytów jest zmienne. Zależą od stosunku podaży do popytu. Im wyższy popyt na kredyt, tym wyższe oprocentowanie. Im mniejszy popyt na kredyty, tym niższe stopy procentowe.

Jak działa dYdX?
Jak działa dYdX?

Jak to działa?

Trader aktywuje proces, wysyłając ofertę pożyczki, zlecenie zakupu i kwotę zakupu do jednego z inteligentnych kontraktów dYdX. Inteligentny kontrakt akceptuje depozyt i wysyła go na zdecentralizowaną giełdę, sprzedając aktywa po cenie określonej przez tradera.

Inteligentny kontrakt przetrzyma depozyt do czasu, aż trader zdecyduje się zamknąć pozycję. Kiedy przedsiębiorca zdecyduje się zamknąć pozycję, kwota pożyczki zostaje przywrócona, a przedsiębiorca osiąga zysk (lub stratę) z transakcji. Jest to dość skomplikowany proces, ale to on pozwala wdrożyć zdecentralizowany handel depozytami zabezpieczającymi na giełdzie dYdX.

Handel kontraktami wieczystymi jest również dostępny na platformie dYdX od 2020 roku. W 2021 r. platforma nawiązała współpracę ze StarkWare, aby wdrożyć protokół warstwy 2 dla umów wieczystych i wymiany międzymarginesowej, aby zwiększyć skalowalność i wydajność.

Dlatego też handel kontraktami wieczystymi jest obecnie głównym celem platformy dYdX. Ten instrument cieszy się dużym zainteresowaniem, ponieważ minimalna wielkość transakcji to tylko 10 USD. To najniższy poziom wśród podobnych projektów.

Co sprawia, że dYdX jest wyjątkowy? 

Główną unikatowością dYdX jest to, że zapewnia użytkownikom funkcjonalność, która wcześniej była dostępna tylko na scentralizowanych platformach kryptowalutowych.

Współpraca ze StarkWare stała się dla platformy dużym postępem. To dodatkowo zwiększyło atrakcyjność platformy handlowej dla użytkowników, w tym tych, którzy wcześniej preferowali scentralizowane giełdy kryptowalut.

Platforma dYdX posiada wiele unikalnych cech
Platforma dYdX posiada wiele unikalnych cech

Gdzie kupić dYdX? 

Latem 2021 r. platforma uruchomiła własny token zarządzania, DYDX. Według oświadczeń kierownictwa giełdy, uruchomienie własnego tokena było ważnym krokiem w kierunku całkowitej decentralizacji protokołu dYdX. Kluczowym elementem nowego systemu zarządzania ma stać się token DYDX, za pomocą którego użytkownicy mogą głosować na nowe propozycje i funkcje platformy.

W ciągu następnego miesiąca po uruchomieniu tokena znalazł się on na liście najlepszych giełd kryptowalut, w tym Binance. Z tego cena DYDX wzrosła o ponad 1000%.

Tak silny wzrost ceny tokena zwrócił na niego jeszcze większą uwagę. Teraz token DYDX jest przedmiotem obrotu nie tylko na krypto-giełdach, ale jest również dodawany do listy instrumentów firm maklerskich.

Najbardziej oczywistym sposobem kup dYdX jest zakup na jednej z giełd kryptowalut. Ale ta opcja będzie interesująca, jeśli chcesz zainwestować w dYdX na dłuższą metę. W takim przypadku będziesz mógł przechowywać token w portfelu kryptowalut przez długi czas i możesz dobrze zarabiać na wzroście jego wartości.

Jeśli chcesz handlować dYdX, czyli kup dYdX i sprzedaj token w krótkim czasie, wtedy nie musisz wchodzić na rynek spot. Możesz spekulować na temat zmian wartości tokena, handlując kontraktami CFD oferowanymi przez firmy brokerskie.

Ma to swoje zalety, szczególnie dla początkujących traderów:

  • handlując kontraktami CFD, możesz otwierać nie tylko pozycje długie (kupno), ale także krótkie (sprzedaj)
  • prawie wszystkie firmy brokerskie zapewniają możliwość otwarcia rachunku demo (do testowania warunków handlowych, szkolenia i testowania strategii handlowych lub doradców handlowych)
  • firmy brokerskie zapewniają bardzo dobre wsparcie techniczne, w tym online
  • firmy brokerskie pracują bezpośrednio z tradycyjnymi pieniędzmi (konto handlowe można szybko i bezpośrednio zasilić kartą kredytową lub popularnym systemem płatności elektronicznych)

Zalety firm brokerskich w handlu kryptowalutami są oczywiste, ale wybór należy do Ciebie.

Jak kupić dydx?
Jak kupić dydx?

Jak kupić dYdX (DYDX)? 

Aby kupić DYDX na giełdzie kryptowalut, musisz zarejestrować się i zasilić swoje konto handlowe inną kryptowalutą (niewiele giełd kryptowalut pracuje bezpośrednio z pieniędzmi fiducjarnymi). Proces rejestracji w różnych serwisach może się różnić, ale generalnie jest intuicyjny i nie powinien sprawić Ci większych problemów.

Aby kupić DYDX w firmie maklerskiej, musisz również zarejestrować i uzupełnić konto handlowe (brokerzy przyjmują płatności w walucie fiducjarnej, a konto handlowe można uzupełnić natychmiast z karty bankowej lub popularnego systemu płatności). Z reguły proces rejestracji konta nie trwa dłużej niż 5-10 minut. Rejestrując konto, możesz od razu handlować zarówno na koncie demo, jak i na koncie rzeczywistym.

Jak zacząć inwestować w dYdX w Polsce? 

Aby zainwestuj w dYdX w Polsce założyć konto na jednej z giełd kryptowalut. 

Zdecentralizowane platformy kryptowalut są również dobrą opcją dla zainwestuj w dYdX w Polsce. Tutaj nie musisz przechodzić weryfikacji konta, a dostęp do wszystkich funkcji otrzymujesz od razu po rejestracji.

To jeden z powodów popularności dYdX i innych zdecentralizowanych platform.

Jeśli chcesz po prostu handlować DYDX, w takim przypadku lepiej wybierz firmę brokerską. Tak, nie będzie to już inwestycja w DYDX, ale handel.

Czy inwestowanie w dYdX online jest bezpieczne?
Czy inwestowanie w dYdX online jest bezpieczne?

Czy inwestowanie w dYdX online jest bezpieczne? 

Inwestowanie i handel na rynku finansowym zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem. Dlatego nikt tutaj nie może dać 100% gwarancji bezpieczeństwa Twoich środków. Jeśli ktoś mówi inaczej, jesteś oszukiwany.

Na rynku zawsze istnieją pewne ryzyka handlowe i niehandlowe, których nie można całkowicie usunąć, ale można dążyć do zminimalizowania tych zagrożeń. Aby to zrobić, musisz starannie wybrać giełdę lub brokera, u którego kupisz DYDX, musisz przestrzegać zasad zarządzania pieniędzmi i jasno przestrzegać swojej strategii handlowej lub inwestycyjnej.

Przestrzegaj tych zasad, zminimalizuje ryzyko utraty środków i będziesz mógł osiągnąć pozytywny wynik.

dYdX jest nowym, unikalnym produktem w ekosystemie DeFi
dYdX jest nowym, unikalnym produktem w ekosystemie DeFi

Czy dYdX to dobra inwestycja? 

DYDX nie jest złą opcją inwestycyjną. Platforma dYdX jest jedną z największych witryn DeFi na świecie i konkuruje z wieloma witrynami CeFi.

Kierownictwo DYdX stawia sobie bardzo ambitne cele i robi wszystko, aby je osiągnąć. Unikalna funkcjonalność przyciąga coraz większą liczbę inwestorów i traderów. Dlatego jesteśmy przekonani, że platforma będzie się pomyślnie rozwijać w nadchodzących latach.

Na tym tle wartość DYDX może nadal rosnąć, co w średnim lub długim okresie może przynieść inwestorom dobre zwroty.

Inwestowanie w dYdX w Polsce jest dobrą okazją do zarabiania pieniędzy
Inwestowanie w dYdX w Polsce jest dobrą okazją do zarabiania pieniędzy

Czy traderzy powinni inwestować w dYdX? 

Bezpieczniejszym sposobem zainwestuj w DYDX jest handel krótkoterminowy. W takim przypadku możesz bez problemu kup dYdX w Polsce w firmie maklerskiej. Jednocześnie, handlując kontraktami CFD na dYdX, możesz nie tylko kupować, ale także sprzedawać aktywa.

Jeśli zdecydujesz się zainwestuj w dYdX na giełdzie kryptowalut, najlepiej wybrać platformy DeFi. W takim przypadku nie napotkasz problemów z rejestracją, dostępem do funkcjonalności i wypłatą środków.

Jak teraz kupić dYdX? 

Najprostszym sposobem kup dYdX w Polsce jest zarejestrowanie konta handlowego w firmie maklerskiej. Przed zarejestrowaniem konta należy dokładnie przestudiować listę instrumentów handlowych, ponieważ nie wszyscy brokerzy zapewniają dostęp do dużej listy kontraktów CFD na kryptowaluty.

Otwierając konto w firmie maklerskiej, możesz natychmiast je uzupełnić i rozpocząć handel. Możesz nie tylko kupić dYdX, ale także sprzedać dYdX, ponieważ handel będzie prowadzony na kontraktach CFD na kryptowalutę.

Możesz pracować z platformą z dowolnego miejsca
Możesz pracować z platformą z dowolnego miejsca

Konto demo 

Jeśli jesteś początkującym traderem lub inwestorem, to przed rozpoczęciem pracy na rynku musisz przestudiować rynek i poćwiczyć na rachunku demo. Konto demo uchroni Cię przed utratą środków z powodu braku doświadczenia lub niewłaściwie wybranej strategii handlowej i instrumentu handlowego.

Konto demo będzie również bardzo przydatne dla doświadczonych traderów, którzy wcześniej handlowali znanymi instrumentami Forex, akcjami lub indeksami. Rynek kryptowalut jest bardzo zmienny i nieco różni się od tradycyjnych instrumentów finansowych. Dlatego, zanim zaczniesz handlować na koncie rzeczywistym, musisz zobaczyć, jak działa Twoja strategia handlowa lub strategia inwestycyjna na rynku kryptowalut.

Prawie wszystkie firmy maklerskie udostępniają klientom usługę rachunku demo. Jednak platformy kryptowalutowe do tej pory bardzo rzadko oferują taką usługę.

Konto rzeczywiste 

Jeśli ukończyłeś już szkolenia i testy na koncie demo, możesz bezpiecznie przystąpić do handlu na koncie rzeczywistym. Proces rejestracji konta rzeczywistego na giełdach i firmach maklerskich może się różnić, ale generalnie nie jest to skomplikowany proces i nie sprawia trudności zdecydowanej większości użytkowników.

Wtedy wszystko będzie zależeć tylko od Ciebie. Od tego, jak dobrze przygotowałeś się do handlu na koncie rzeczywistym, nauczyłeś się teorii i przygotowałeś się na praktycznych lekcjach z konto demo.

PROSTE I NIEZAWODNE
WYPŁACANIE PIENIĘDZY
PayPal
Mastercard
Neteller
Skrill
Visa
OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU
Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić