Jak kupić Ethereum (ETH)?

Ethereum to cyfrowa moneta, która pojawiła się w połowie 2015 roku. To, co czyni go wyjątkowym, to fakt, że jest już na drugim miejscu po bitcoinie pod względem popytu i kapitalizacji. Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się, co napędzało ten wzrost i czy warto inwestować w Ethereum.

Historia Ethereum

Historia kryptowaluty Ethereum rozpoczęła się w 2013 roku, kiedy Vitalik Buterin – kanadyjsko-rosyjski programista – stworzył tę cyfrową walutę i uruchomił opartą na niej sieć.

Główną cechą Ether były nie tyle monety Ether, ile raczej inteligentne kontrakty. Są to specjalne programy, które są wykonywane, gdy wystąpią określone zdarzenia. Przykładem była prosta gra w zakłady: na przykład dwóch członków sieci obstawiają wynik meczu koszykówki. Po zakończeniu gry zostaje podpisany inteligentny kontrakt, a wygrane są automatycznie rozdzielane zgodnie z ustalonym algorytmem.

Kampania zbierania funduszy na rozwój platformy została uruchomiona w 2014 roku. W sumie pozyskała ona w sumie prawie 3150 bitcoinów do inwestycji. Następnie zespół rozpoczął rozwój. Pierwsze wydanie na żywo zostało zaprezentowane publicznie 30 lipca 2015 r. – w momencie uruchomienia blockchain, rozproszonej cyfrowej bazy Ethereum.

Ethereum zostało pierwotnie stworzone jako dostępna platforma do wdrażania i dystrybucji technologii blockchain w różnych projektach. Później pojawił się system płatności o tej samej nazwie, oparty na zdecentralizowanym algorytmie. Szybkość, niezawodność i wszechstronność sieci przyciągnęły uwagę światowych korporacji, takich jak IBM, Microsoft itp.

Jak zacząć inwestować w Ethereum (ETH)?
Jak zacząć inwestować w Ethereum (ETH)?

Cechy eteru

Tak więc Ethereum jest zarówno platformą, jak i walutą, więc ETH różni się zasadniczo od innych wirtualnych monet i od swojego głównego konkurenta, BTC.

 • Rola kryptowaluty nie ogranicza się do płatności – platforma może służyć do wymiany innych zasobów lub rejestrowania transakcji za pomocą inteligentnych kontraktów.
 • Ether to publiczna baza danych, w której każda transakcja cyfrowa może być przechowywana przez czas nieokreślony.
 • Do utrzymania platformy nie są potrzebne żadne systemy zarządzania kluczami - zamiast tego działa struktura, w której poszczególne osoby wykonują transakcje peer-to-peer.
 • Ethereum blockchain, w przeciwieństwie do Bitcoina, jest w stanie odbudować się w obecnym momencie bez konieczności zapisywania danych, co przyspiesza jego działanie.
 • Nie ma ograniczeń co do emisji monet ETH - to kolejna podstawowa różnica w stosunku do BTC.

Ethereum było pierwszą na świecie monetą z niekończącym się emisją. W swoim czasie takie rozwiązanie od deweloperów wywołało prawdziwą furorę i uczyniło kryptowalutę wyjątkową.

Dynamika kursu ETH

Od momentu uruchomienia projektu cena Ether stale rosła. W grudniu 2015 r. wynosiła 0,85 USD za monetę. Maksymalna wartość została odnotowana w maju 2021 r. – wyniosła 4300 dolarów.

Oczywiście ETH, jak każda aktywna, tym bardziej waluta jest zmienna. To sprawia, że ​​jest popularny wśród traderów. Wielu inwestorów chce kupić Ethereum do swojego portfela jako narzędzie dywersyfikacji, a także obiecujące aktywo.

Wielu pyta, czy w przyszłym roku zobaczymy zmianę lidera? Analitycy uważają, że jedno jest pewne: dominacja jednej kryptowaluty dobiegła do końca. Ethereum pojawiło się później, co oznacza, że ​​wyciągnęło wnioski z błędnych obliczeń swoich poprzedników.

Ethereum to nie tylko waluta - to kompletna platforma do budowania systemów opartych na blockchain. Ale główną rzeczą, która wyróżnia Ethereum, jest jego plan rozwoju. Twórcy i programiści wiedzą, jaki powinien być efekt końcowy. Jednocześnie nie boją się dodawać innowacji, które zwiększają jego popularność. Ethereum może nie być obecnie najdroższą kryptowalutą. Ale jest zdecydowanie najbardziej zaawansowany technologicznie.

Jak inwestować w Ethereum (ETH)?

Chcąc zainwestować w Ethereum w Polsce i zarobić trochę pieniędzy, musisz odpowiedzieć na kilka pytań.

 • Jak długo chcesz zainwestować?
 • Ile czasu każdego dnia chcesz poświęcić na tę pracę?
 • Jaki jest twój kapitał początkowy?
Platforma handlowa Ethereum (ETH)
Platforma handlowa Ethereum (ETH)

Istnieje kilka podstawowych sposobów inwestowania w kryptowaluty ogólnie, a w szczególności w Ethereum.

 • Handluj z brokerem internetowym. Zwykle w tym przypadku handlujesz kontraktami CFD. W tym przypadku „kup ETH” oznacza kupno kontraktu za różnicę w cenach, ale nie samego aktywa. Jest to wygodne, gdy nie masz dużo środków. Zyskujesz na zmianach ceny aktywów. Ta metoda jest odpowiednia do spekulacji na ciągłych zmianach Ether, możesz zarabiać zarówno na rosnących, jak i spadających wartościach. Handel demo jest dostępny. Możesz zarejestrować się u brokera za darmo i wypróbować konto demo, korzystając z poniższego linku.
 • Zorganizowanie własnej farmy wydobywczej kryptowalut. Ta opcja wymaga umiejętności inżynierskich i znacznych inwestycji. Coraz częściej pojawiają się opinie, że wydobycie staje się nieopłacalne ze względu na coraz większą liczbę chętnych, co prowadzi do droższego procesu i dłuższego okresu zwrotu.
 • Możesz kupić Ethereum w Polsce za pośrednictwem wymiennika. Pozostaje tylko zdecydować o ich niezawodności. Po zakupie na giełdzie zaleca się przeniesienie swoich aktywów do portfela kryptowalut.
 • Możesz inwestować w Ethereum na giełdach internetowych. Są to większe i bogatsze w funkcje platformy niż giełdy. Tutaj możesz również kupić sam zasób na dłuższą metę. Jedną z najpopularniejszych giełd kryptowalut jest Binance. Tutaj znajdziesz łatwe wypłaty, duży wybór monet do wymiany, nieprzerwane operacje i wiele więcej.

Platforma handlowa Ethereum (ETH)

Korzyści z handlu kryptowalutą za pośrednictwem brokera:

 • Licencjonowany i regulowany. Doświadczone firmy maklerskie są licencjonowane i regulowane przez upoważniony organ, co pomaga uniknąć oszustw. Wybierz zaufanego brokera!
 • Lead dźwignia. Oznacza to, że możesz handlować z brokerem kwotą kilka razy większą niż wpłaciłeś. W konsekwencji z większych inwestycji można uzyskać znacznie większy zysk, co często jest niemożliwe w przypadku zwykłego zakupu „krypto” na giełdzie, ponieważ nie wszystkie giełdy oferują dźwignię.
 • Platforma handlowa brokera zawiera narzędzia do analizy rynku. Brokerzy oferują sprawdzoną i niezawodną platformę, która zawiera wiele narzędzi do analizy online rynku kryptowalut. Należy zauważyć, że broker oferuje swoim klientom wykresy, wskaźniki i materiały szkoleniowe.
 • Handel z brokerem to nie tylko kryptowaluty - do wyboru jest ogromny wybór instrumentów. Inwestor kryptograficzny może zarabiać na ponad 100 aktywach: instrumentach kryptograficznych, klasycznych parach walutowych, indeksach giełdowych, akcjach, złocie, ropie i innych aktywach płynnych.
 • Wygodna aplikacja mobilna, dzięki której Twoje konto będzie zawsze na wyciągnięcie ręki i będziesz świadomy rynku.
 • Możesz rozpocząć handel walutą cyfrową z minimalnym depozytem w wysokości 10 USD lub równowartością w innych dostępnych walutach. Jednak pojedyncza transakcja może wynosić zaledwie 1 USD.
Zainwestuj w Ethereum w Polsce
Zainwestuj w Ethereum w Polsce

Co wpływa na wzrost ceny  

Podobnie jak wszystkie inne kryptowaluty, ETH podlega dużej zmienności. To właśnie sprawia, że ​​wirtualne pieniądze są tak bardzo dochodowym narzędziem dla spekulantów.

Cena może spaść kilka razy w ciągu dnia i ponownie wzrosnąć, z czego korzystają traderzy grający na dynamice.  

Setki czynników - od publikacji w mediach po zmiany w prawie różnych krajów - wpływają na cenę:

 • Wartość bitcoina. Stan pierwszej na świecie kryptowaluty wpływa na wszystkie inne aktywa. Jeśli BTC wzrośnie, podobnie jak większość innych altcoinów. Istnieje synchroniczność ruchów cen Ether i bitcoina.
 • Główne rozmieszczenie monet. Pojawienie się nowych projektów wpływa na zainteresowanie inwestorów głównymi aktywami kryptowalutowymi.
 • Innowacje. Ogłoszenia o twardych platformach prowadzą również do gwałtownego wzrostu aktywności giełdowej i wpływają na cenę. Nowe narzędzia dla programów zdecentralizowanych zwiększają wartość aktywów.
 • Zmiana szybkości transakcji. Świeże rozwiązania programowe, które przyspieszają transakcje walutowe, przyczyniają się do zwiększenia wartości.
 • Udział formalnych struktur bankowych w transakcjach kryptowalutowych.
 • Prognozy renomowanych analityków. Nawet jeśli się nie spełnią, chwilowy wzrost inwestycji znajduje odzwierciedlenie w ruchach cen.

Jak zacząć inwestować w Ethereum (ETH)?

Kryptowaluty to obecnie najszybciej rozwijająca się branża w Internecie i oczekuje się, że w nadchodzących latach wzrośnie dwucyfrowo. W ostatnich latach ludzie coraz bardziej interesują się inwestowaniem i handlem. Popularność spowodowała gwałtowny wzrost liczby nowych brokerów i zanim zarejestrujesz się u jakiegokolwiek brokera, powinieneś poświęcić trochę czasu na szukanie odpowiedniej firmy dla siebie.

Aby wybrać odpowiedniego brokera, poznaj platformę, powinieneś czuć się z nią komfortowo. Aby to zrobić, złóż niewielki depozyt i wypróbuj kilka transakcji lub skorzystaj z konta demo.

Rejestracja u brokera

Na początek musisz wejść na oficjalną stronę brokera, gdzie otworzysz konto. Wybierz menu rejestracji i wprowadź niezbędne dane oraz pocztę. Zachowaj ostrożność podczas wypełniania. Rejestracja nie zobowiązuje Cię do natychmiastowego rozpoczęcia handlu i nie wiąże się z żadnymi opłatami, ale daje dostęp do funkcji platformy.

Rejestracja platformy
Rejestracja platformy

Aby handel był wygodniejszy, możesz pobrać aplikację, która również jest bezpłatna. Wejdź na stronę wybranego brokera. Teraz musisz pobrać terminal. Zrobienie tego jest dość proste! Na stronie znajdziemy zakładkę „platformy handlowe” lub „programy do handlu”. Idziemy i widzimy listę aplikacji handlowych, które musisz wybrać na komputer PC lub laptop.

Jak otworzyć konto demo?

Po rejestracji program zaproponuje otwarcie konta demo z wirtualną sumą pieniędzy, na przykład od 10000 USD. Jeśli czujesz potrzebę lub nie jesteś zbyt pewny swoich umiejętności, skorzystaj z okazji, aby poćwiczyć na koncie demo.

Z kontem demo będziesz mógł wybrać strategię i zrozumieć, jak działa terminal.

Jak otworzyć konto demo lub konto rzeczywiste?
Jak otworzyć konto demo lub konto rzeczywiste?

Jak otworzyć konto rzeczywiste?

Aby to zrobić, przejdź do swojej osobistej szafki i kliknij przycisk "Wpłata". Większość inwestorów woli zasilać swoje konto za pomocą swojej karty.

Uzupełnienie depozytu
Uzupełnienie depozytu

Możesz wpłacić kwotę określoną przez brokera jako minimalną lub możesz wpłacić więcej, wszystko zależy od twoich życzeń. Ale im większą kwotę wykorzystasz na transakcję, tym większy może być Twój zysk.

W przypadku nieprzewidzianych momentów technicznych zawsze możesz skontaktować się z infolinią lub czatem wsparcia. Upewnij się, że dobry broker online zawsze Ci pomoże! Powodzenia!

FAQ:

Czy Ethereum to dobra inwestycja długoterminowa?

Tak, platforma ma obiecującą przyszłość. Oferowana przez nich technologia jest szeroko stosowana w cyfrowym świecie.

Wprowadź dane karty w polu przy zasilaniu konta w osobistej szafce. Zachowaj ostrożność podczas wypełniania wszystkich pól!

Możesz kupować monety na giełdzie lub handlować kontraktami CFD na platformie brokerskiej.

Wysoki popyt na ETH został wywołany nową falą popularności unikalnych tokenów NFT. Również wzrost ETH jest spowodowany popularnością sieci kryptowalut i wysokimi oczekiwaniami inwestorów co do jej przyszłości.

Tak, nie musisz obawiać się o swoje dane i pieniądze. Platforma jest zabezpieczona przed oszustwami.

PROSTE I NIEZAWODNE
WYPŁACANIE PIENIĘDZY
PayPal
Mastercard
Neteller
Skrill
Visa
OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU
Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić