Kupić Ethereum Classic (ETC) w Polsce

Kryptowaluta to cyfrowa waluta chroniona technologiami kryptograficznymi. Te jednostki pieniężne nie mają fizycznego odpowiednika, istnieją tylko w przestrzeni wirtualnej.

Termin e-waluta wszedł w życie po opublikowaniu artykułu o bitcoin - cyfrowej walucie i systemie płatności. Bitcoin jest pomysłem Satoshiego Nakamoto, ale jaka osoba lub grupa ludzi kryje się za tym pseudonimem, nadal nie jest pewne. Nakamoto przedstawił koncepcję zdecentralizowanego systemu płatności 31 października 2008 roku. Jego główne zasady to: anonimowość dla wszystkich uczestników, ochrona przed oszustwami i niezależność od organizacji regulacyjnych.

Waluta cyfrowa różni się od zwykłej dwoma głównymi parametrami.

Niezależność. Wirtualność.
Pieniądz elektroniczny nie jest powiązany z żadną istniejącą walutą, ceną ropy ani żadnym innym aktywem. Waluta cyfrowa istnieje tylko w przestrzeni cyfrowej, jest przechowywana w portfelu elektronicznym.

Istnieją tysiące monet elektronicznych. Boom popularności monet cyfrowych rozpoczął się trzy do czterech lat po pojawieniu się Bitcoina. A teraz na największej giełdzie handluje się około 300 rodzajami monet elektronicznych.

Każdy, kto jest zaawansowany technologicznie, może napisać własną cyfrową monetę, nawet uczeń. Pieniądz elektroniczny jest tworzony w przybliżeniu na tej samej zasadzie, na której pisane są programy.

„Gotowa” cyfrowa moneta jest notowana na giełdzie, aby użytkownicy mogli ją kupić. A im więcej ktoś kupi kryptowalutę, tym wyższy będzie jej kurs. W związku z tym można powiedzieć, że wartość waluty elektronicznej zależy od popytu.

Pieniądz elektroniczny kupują użytkownicy, którzy mają nadzieję na dobre zarobienie na jego rozwoju. Przykładowo w 2014 roku bitcoin kosztował 100 dolarów, a potem długo utrzymywał w cenie nie wyższej niż 200 dolarów, a teraz kosztuje ponad 4,7 tys.

Finansiści nazywają zakup walut cyfrowych najbardziej ryzykownym, ale także najbardziej dochodowym rodzajem inwestycji.

Każdy rodzaj waluty cyfrowej ma swoją własną charakterystykę, dzięki czemu użytkownicy wybierają określoną walutę i zaczynają w nią inwestować.

Co to jest Ethereum Classic?
Co to jest Ethereum Classic?

Co to jest Ethereum Classic (ETC)?

W ciągu ostatnich kilku lat inwestorzy kryptowalut aktywnie dyskutowali i inwestowali w forki dwóch wiodących walut cyfrowych - Bitcoin i Ethereum. Podczas gdy Bitcoin ma dziesiątki widełek, Ethereum nie ma ich tak wielu. Dzisiaj rozważymy najbardziej obiecujący widelec - Ethereum Classic, w którym wskaźnik rynkowy gwałtownie wzrósł, a sama moneta weszła do TOP-20.

Hard fork ma miejsce, gdy system cyfrowej waluty rozgałęzia się i powstaje nowa waluta. Hard fork oznacza zmianę samego mechanizmu konsensusu, w którym to przypadku cała sieć jest podzielona na dwie części, które nigdy więcej nie mogą wchodzić w interakcje. Dzieje się tak, ponieważ bloki uznane za autentyczne w jednej części nie będą uważane za prawdziwe w drugiej.

W ten sposób powstało Ethereum Classic, ta cyfrowa waluta jest najbardziej znanym widelcem w swoim rodzaju i jest bardzo popularna na cyfrowym rynku pieniężnym.

Ethereum Classic kontynuowało pierwotny blockchain i oddzieliło się od Ethereum w lipcu 2016 r. Założono, że oryginalny blockchain po prostu zniknie po rozwidleniu, ale wydobycie i handel monetami trwały nadal. ETC ostatecznie pojawił się na giełdzie Poloniex z ceną jednej trzeciej ETH.

Powstanie projektu ETC jest wynikiem niezachwianej wiary jego twórców w kluczowe zasady decentralizacji. Projekt Ethereum Classic symbolizuje znaczenie zastępowalności pieniądza elektronicznego i niezmienności łańcucha bloków.

Mechanizm działania Ethereum Classic jest niemal identyczny jak Ethereum – tworzenie zdecentralizowanych aplikacji i pisanie inteligentnych kontraktów. Większość użytkowników w ogóle nie widzi żadnych różnic, ale to zasadniczo nieprawda.

Po pierwsze, sieć Ethereum Classic jest niezmienna. Użytkownicy nie mogą edytować danych ani modyfikować rejestru. Po drugie sieć ma dużą przepustowość (25 t/s, Ethereum ma 15t/s). Po trzecie, nie potrzebujesz farmy do wydobywania monet, a po prostu potężnego komputera z drogą kartą graficzną o poziomie RX 470 i wyższym.

Główne zalety Ethereum Classic:

  • Projekt jest naprawdę zdecentralizowany i swobodnie się rozwija;
  • Dobre warunki dla górnictwa;
  • Przepustowość jest 1,5 raza większa niż w przypadku Ethereum;
  • Wysoki poziom płynności;
  • Zwiększone bezpieczeństwo sieci.
Jak inwestować w Ethereum Classic (ETC)?
Jak inwestować w Ethereum Classic (ETC)?

Jak działa ETC?

Algorytm forka Ethereum Classic opiera się na blockchainie Ethereum. Oznacza to, że oprócz transferu waluty ETC, w oparciu o wirtualną walutę, możliwe jest tworzenie własnych aktywów cyfrowych (tzw. tokenów).

Blockchain to ciągły łańcuch bloków transakcyjnych rozmieszczonych w węzłach zdecentralizowanej sieci programów klienckich (portfeli). Opłata za potwierdzanie transakcji, składanie z nich bloków i obliczanie hashkodów metodą obliczeń matematycznych to monety klasycznego eteru, wydawane w momencie generowania nowego bloku.

Między innymi można wydobywać tokeny Ethereum Classic, co również przyciąga uwagę użytkowników i sprawia, że cyfrowa waluta jest bardziej atrakcyjna dla inwestycji.

Jak kupić ETC?

Istnieje kilka sposobów na zakup Ethereum Classic w Polsce.

Po pierwsze, możesz kupić ETC na giełdach kryptowalut. Być może jest to najbezpieczniejsza opcja zakupu tokena, ale mimo to użytkownicy korzystają również z innych metod.

Warunki handlu ETC
Warunki handlu ETC

Aby kupić Ethereum Classic, musisz zarejestrować się na wybranej przez siebie giełdzie kryptowalut. Ten proces zajmie trochę czasu, ale użytkownik będzie miał pewność bezpieczeństwa transakcji.

Równie ważny jest wybór giełdy przed zakupem i użytkownik będzie musiał potraktować ten proces poważnie, ponieważ od tego zależy bezpieczeństwo jego środków i danych osobowych. Istnieje kilka sprawdzonych giełd, które ugruntowały swoją pozycję wśród inwestorów i traderów:

1. Binance;

2. Okex;

3. Huobi.

Przed skorzystaniem z konkretnej wymiany musisz przeprowadzić trochę badań, aby upewnić się, że spełnia ona wszystkie wymagania użytkownika.

Możesz także kupić walutę cyfrową za pomocą wymienników online.

W kantorach e-walut możesz wybrać interesującą użytkownika e-walutę oraz walutę, na którą możesz wymienić. Nie wszystkie wymienniki mogą znaleźć odpowiednią opcję, dlatego warto zwrócić na to uwagę.

Ponadto, po wybraniu pożądanego kierunku wymiany, użytkownik będzie musiał wypełnić żądanie wymiany. Wcześniej zaleca się zwrócenie uwagi na kurs wymiany i porównanie go z kilkoma wymiennikami. Trzeba też zwrócić uwagę na ilość rezerw, aby wymiennik miał wystarczająco dużo środków do przelania. Następnie ważne jest, aby dowiedzieć się, w jakim trybie działa wymiennik, ponieważ jeśli jest to tryb ręczny, to podczas wypełniania wniosku w nocy, wypłata środków najprawdopodobniej nastąpi dopiero rano następnego dnia dzień. Najlepiej wybrać wymiennik automatyczny, ponieważ prędkość transferów jest wyższa.

Aby wybrać wymiennik, najlepszym sposobem na porównanie usług i poznanie wszystkich parametrów i recenzji jest monitorowanie wymienników, które można znaleźć w Internecie.

Są to niezależne serwisy, które publikują stawki, rezerwy, godziny otwarcia, sposób wymiany, a także niezależne recenzje.

Zaleca się, aby wybrać witrynę z okresem działania 1 rok, a także wziąć pod uwagę złe recenzje i ich stosunek do liczby dobrych.

Możesz kupić ETC za pomocą wymiennika bez rejestracji, więc jeśli użytkownik pilnie potrzebuje jednej lub drugiej waluty, jest to najlepsza opcja.

Gdzie przechowywać ETC?

Kiedy pojawia się pytanie o zakup Ethereum Classic, użytkownik musi przede wszystkim zastanowić się, gdzie go przechowywać.

Ponieważ waluty cyfrowe nie mają fizycznego ciała, istnieją dla nich portfele online. Najpopularniejsze to:

Iq Wallet;

Coinpayments wallet;

Trezor Wallet.

Sprawdziły się wśród wielu użytkowników i są niezawodnymi systemami przechowywania.

Jak inwestować w Ethereum Classic w Polsce?

W Polsce istnieją dwa popularne sposoby inwestowania w Ethereum Classic. Ich różnica polega tylko na czasie poświęconym na osiągnięcie zysku.

Pierwszy sposób, tzw. inwestycja długoterminowa. Korzystając z niej, użytkownik zdobywa cyfrowe pieniądze i na długo o nich zapomina. Czeka więc, aż cena monety wzrośnie wielokrotnie, przekraczając cenę jego własnego zakupu. Oczywistą wadą takiej inwestycji jest oczekiwanie długiego czasu.

Kolejny sposób inwestowania w Ethereum Classic jest bardzo popularny wśród inwestorów i traderów, ponieważ przynosi szybki i codzienny dochód. Ta metoda nazywa się CFD. Jego istotą jest czerpanie zysku z ciągłych wahań cen aktywów i przewidywanie kierunku ruchu cen.

Inaczej nazywa się to: kontakt w sprawie różnicy w cenie. Idea jest następująca: inwestor wie, że cena nadal rośnie i otwiera transakcję kupna, podczas gdy cena rośnie, rośnie zysk użytkownika. Najważniejsze jest, aby mieć czas na zamknięcie transakcji, zanim cena zacznie spadać. To samo dzieje się podczas sprzedaży. Użytkownik przystępuje do sprzedaży aktywów i gdy cena spada, jego zysk rośnie, transakcja musi zostać zamknięta, dopóki cena nie zacznie rosnąć.

Informacje o ETC na platformie inwestycyjnej
Informacje o ETC na platformie inwestycyjnej

Pytania i odpowiedzi:

Czy Ethereum Classic to dobry zakup?

Od teraz ETC ma dobrą, stabilną pozycję wśród wszystkich innych walut, kupowanie ETC jest dobrą inwestycją.

Tokeny tej cyfrowej waluty można kupić na giełdach kryptowalut, a także za pomocą wymiany online.

Aby kupić Ethereum Classic w Polsce, potrzebujesz jedynie dostępu do Internetu.

W świecie pieniądza elektronicznego jest to normalne zjawisko, które pozwala inwestorom i handlowcom zarabiać na kontraktach CFD.

PROSTE I NIEZAWODNE
WYPŁACANIE PIENIĘDZY
PayPal
Mastercard
Neteller
Skrill
Visa
OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU
Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić