Czym jest PancakeSwap (CAKE)?

Ponad 10 lat temu rynek kryptowalut stał się osobnym, niezależnym sektorem gospodarki. I, jak się okazuje, z ogromnym potencjałem, armią fanów i bardzo stabilnymi fundamentami. Z tego powodu o rynku kryptowalut mówi się wszędzie, zewsząd słychać terminy "kryptowaluta", "zmienność", "trading", NFT, mining", a światowej sławy eksperci finansowi opowiadają o perspektywach tego segmentu gospodarki.

Kryptowaluta to wirtualny pieniądz, który w przeciwieństwie do pieniądza fiat nie ma fizycznego wyrazu. Jednostką takiej waluty jest "coin", co w języku angielskim oznacza "monetę".

Kluczową cechą kryptowalut jest decentralizacja - brak jakiegokolwiek wewnętrznego lub zewnętrznego administratora. Dlatego banki, organy podatkowe, sądowe i rządowe nie mogą wpływać na transakcje użytkowników kryptowalut. Jest to możliwe, ponieważ wszystkie dane z portfeli kryptowalutowych i transakcji są przechowywane w blockchainie.

W ciągu ostatnich 5 lat kapitalizacja wszystkich kryptowalut wzrosła ze 100 miliardów dolarów do 2 bilionów dolarów, co stanowi 20-krotny wzrost. Jest to obecnie jeden z najszybciej rozwijających się rynków na świecie, przyciągający wielu nowych uczestników - od start-upów tworzących nowe projekty blockchain po dużych inwestorów, którzy zaczęli wykorzystywać kryptowaluty w swoich strategiach.

Wybór kryptowaluty
Wybór kryptowaluty

Jak działa PancakeSwap

PancakeSwap to platforma typu DEX (zdecentralizowana wymiana) i AMM (zautomatyzowany animator rynku) oparta na Binance Smart Chain, umożliwiająca każdemu efektywną i bezpieczną wymianę tokenów BEP-20. Platforma jest podobna do Uniswap w tym sensie, że umożliwia zdecentralizowany handel przy użyciu puli płynności.

PancakeSwap jest największą zdecentralizowaną aplikacją w Binance Smart Chain i jest postrzegana przez wielu jako projekt z nieskończonym potencjałem. Jako taka, platforma jest bardzo popularna i obecnie posiada ponad 4 miliardy USD w płynności blockchain.

Platforma handlowa przyciąga coraz więcej osób, które nie są zadowolone z warunków tradycyjnych scentralizowanych platform. PancakeSwap jest również wybierany przez użytkowników, którzy chcą inwestować w nowe monety, które nie zdążyły jeszcze trafić na konwencjonalne giełdy.

Klienci tej zdecentralizowanej platformy mówią o przyjaznym dla użytkownika interfejsie, szerokiej funkcjonalności i wysokim poziomie bezpieczeństwa. Wszystkie transakcje są przetwarzane za pośrednictwem portfela klienta, co oznacza, że żadne środki nie muszą być przelewane na inne konto przed ich przetworzeniem.

Pomimo wysokiej inflacji tokenów, sam projekt ma dobre perspektywy:

 • Po pierwsze, jest to wiodący projekt DEX wykorzystujący Binance Smart Chain, a dzięki niskim opłatom transakcyjnym, całkowita ilość zablokowanych środków w sieci stale rośnie.
 • Po drugie, ruch na stronie internetowej w sierpniu 2021 roku przekroczył 20 milionów użytkowników, co jest prawie 2 razy więcej niż w przypadku wiodącej zdecentralizowanej giełdy pod względem kapitalizacji.
 • Po trzecie, obecna kapitalizacja projektu to niecałe 5 mld, podczas gdy lider wśród giełd DEX to ponad 15 mld, co sugeruje, że PancakeSwap jest obecnie niedowartościowany i w przyszłości może urosnąć do tego poziomu.

Bezpieczeństwo

PancakeSwap udowodnił, że jest bardzo bezpieczny. Po pierwsze, to DEX jest non-custodial, co oznacza, że platforma nie przechowuje swoich aktywów z dużych portfeli online. Z tego powodu, DEX jest znacznie bezpieczniejszy niż scentralizowane giełdy.

Ponadto, platforma podjęła pewne działania w celu promowania swojego wizerunku w zakresie bezpieczeństwa. Na przykład, zespół PancakeSwap zaprosił znaną firmę zajmującą się bezpieczeństwem cybernetycznym do przeprowadzenia niezależnego audytu.

Audyt potwierdził, że bezpieczeństwo platformy odpowiada standardom korporacyjnym. To działanie dało również PancakeSwap możliwość dodania jeszcze większej ilości funkcji.

Popularne kryptowaluty
Popularne kryptowaluty

Co czyni CAKE wyjątkowym?

Podobnie jak konkurencyjne platformy, PancakeSwap ma swój własny token natywny, CAKE. Jest on aktywnie handlowany na różnych giełdach i ma kapitalizację w wysokości 5,2 miliarda dolarów. CAKE umacnia się od lutego 2021 r. Według stanu na sierpień 2021 roku jest wart 18,5 dolara, chociaż rozpoczął handel po 19 centach. Rekordowo wysoki kurs wynosi 44 dolary. Inwestorzy, którzy mieli czas, aby początkowo zainwestować w tę monetę, zarobili na niej dobre pieniądze.

Token CAKE jest emitowany przez zdecentralizowaną giełdę PancakeSwap i jest przez nią wykorzystywany do transakcji i jej produktów, takich jak giełdy, aptekarstwo, przewidywania i loterie itp. Twórcy planują rozszerzyć funkcjonalność monety w najbliższej przyszłości.

Wyniki cenowe CAKE są kolejnym powodem zwiększonej uwagi ze strony spekulantów. Z tego powodu wielu traderów kupuje PancakeSwap w celu szybkiej odsprzedaży po wyższej cenie. Wykorzystują oni również kontraktorów CFD.

Po powyższych prognozach cenowych CAKE, PancakeSwap może być dobrą inwestycją, która może zaoferować dobre zyski inwestorom, którzy chcą dodać ją do swoich portfeli kryptowalutowych.

Gdzie kupić PancakeSwap?

Jeśli jesteś nowy w aktywach cyfrowych, musisz przynajmniej znać podstawy rynku. Kryptowaluty są niezwykle zmiennymi aktywami, dlatego należy obchodzić się z nimi z wyjątkową ostrożnością. Możesz jednak osiągnąć stosunkowo bezpieczny zysk, jeśli będziesz przestrzegać pewnych zasad. 

Istnieją trzy główne sposoby zarabiania na kryptowalutach - handel, wydobywanie i inwestowanie. Każdy z nich ma swoją własną specyfikę.

Jeśli planujesz zarabiać na kryptowalutach, będziesz musiał również określić, w jaki sposób planujesz uczestniczyć w rynku. Niektórzy inwestorzy wolą inwestować przez długi czas, podczas gdy inni chcą osiągnąć pewien rodzaj zysku w ciągu zaledwie godziny.

Inwestowanie

Bardziej popularną metodą zarabiania pieniędzy na cyfrowej walucie jest inwestowanie. Możesz inwestować w PancakeSwap na długi lub krótki okres czasu. Który z nich jest lepszy, zależy od Ciebie. Musisz zrozumieć, ile czasu jesteś skłonny zainwestować, ile masz kapitału początkowego i jak dużą wiedzę posiadasz.

Aby kupić CAKE do przechowywania, będziesz potrzebował usług giełdy. Na przykład Binance okazał się doskonałym pośrednikiem w zakupie kryptowalut.

Ważne jest, aby znaleźć giełdę lub platformę, która jest bezpieczna, oferuje możliwości inwestycyjne o wysokiej rentowności i wspiera Twoje długoterminowe cele. Podczas gdy niektóre giełdy kryptowalutowe są wspierane przez duże instytucje finansowe, większość pozostaje całkowicie niezależna. Dlatego ważne jest, aby zrobić należytą staranność i zbadać każdą potencjalną platformę i jej praktyki handlowe.

Jak kupić PancakeSwap (CAKE)?

Inną alternatywą dla zarabiania pieniędzy na walutach jest handel kontraktami CFD. Możesz wypróbować to za darmo na koncie demo. Po prostu idź, zarejestruj się i wypróbuj!

CFD na kryptowaluty to standardowy CFD, w którym aktywem bazowym jest waluta cyfrowa: Bitcoin, Ether, Lightcoin itp.

Zapoznaj się z samouczkiem wideo na platformie
Zapoznaj się z samouczkiem wideo na platformie

CFD na kryptowaluty były jednym z pierwszych instrumentów pochodnych na rynku walut cyfrowych nie bez powodu. Rynek i jego uczestnicy potrzebowali instrumentu, który mógłby zaspokoić zarówno potrzeby spekulacyjne, inwestycyjne, jak i zabezpieczające. Ze względu na zmienność rynku kryptowalut, możesz zarabiać pieniądze z CFD, niezależnie od tego, czy wartość waluty rośnie, czy spada.

Kontrakty CFD na kryptowaluty mają również szereg innych zalet:

 • Minimalne wejście. Aby handlować CFD na kryptowaluty, potrzebujesz minimalnych środków - znacznie mniej, jeśli handlujesz kryptowalutami bezpośrednio. Około 1 USD wystarczy, aby dokonać pierwszej transakcji.
 • Wykorzystanie. Praca z CFD na kryptowaluty pozwala na wykorzystanie wszystkich marginalnych możliwości handlowych.
 • Zróżnicowane strategie. Możesz wykorzystać krótkoterminowe ruchy na rynku dzięki handlowi intraday lub zdecydować się na dłuższe transakcje. Można realizować strategie o dowolnej wielkości: od małych kwot do dużych.
 • Niezależność od kierunku rynku. Za pomocą kryptowaluty-CFD można zarówno zawierać transakcje długie, jak i krótkie, tj. można osiągać zyski niezależnie od tego, czy rynek idzie w górę, czy w dół.

Platforma handlowa

Aby kupić PancakeSwap w Polsce za pomocą kontraktu CFD, potrzebujesz dobrej platformy brokerskiej. Zapewni Ci ona nie tylko profesjonalny terminal, ale także da Ci przydatne funkcje, które pomogą Ci analizować rynek i dokonywać lepszych transakcji.

Do takich funkcji należą:

 • Instrukcje wideo na platformie. Znajdziesz tu wiele tutoriali dla początkujących na różne tematy.
 • Narzędzia analityczne, wykresy i popularne wskaźniki handlowe.
 • Real time price feeds i wykres na żywo.
 • Oczekujące stop loss i take profit funkcji zleceń.
 • Aktualności i kalendarz ekonomiczny.
 • Minimalny próg wejścia na platformę, itp.
Funkcje stop loss i take profit dla Twojej wygody
Funkcje stop loss i take profit dla Twojej wygody

Wydobycie

Wydobycie kryptowaluty to proces emisji nowych kryptowalut i potwierdzania nowych transakcji poprzez obliczenia komputerowe. Czasami określany również po prostu jako "wydobywanie monet". Wydobycie kryptowalut to biznes, który wymaga zakupu i utrzymania sprzętu, wynajmu pomieszczeń itp. Aby rozpocząć ten biznes, będziesz musiał zainwestować w potężny sprzęt, zdobyć wiedzę i zbudować portfel.

Jak zacząć inwestować w PancakeSwap (CAKE) w Polsce?

Tak więc, aby inwestować w PancakeSwap w Polsce nie potrzebujesz ogromnego kapitału, nowoczesny rynek dostosowuje się do wszystkich graczy, a Ty możesz zacząć handlować z kilkoma dolarami.

Rejestracja platformy
Rejestracja platformy

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zarejestrować się na platformie brokera. Jest to bezpłatne i szybkie!

Rejestracja pozwoli Ci zapoznać się z platformą, jej narzędziami, interfejsem i aktywami. Ponieważ platforma oferuje Ci nie tylko kryptowaluty, ale jest multi-asset, możesz spróbować handlować czymkolwiek. Akcje, opcje, pary walutowe itp.

Po rejestracji, utwórz konto. Masz możliwość rozpoczęcia handlu od razu z minimalnym depozytem ustalonym przez brokera, który zwykle jest tylko niewielką kwotą około $10. Ale można również spróbować handlu bez depozytu.

Konto demo

Handel kryptowalutami nie jest czymś niezwykle trudnym do nauczenia, musisz tylko znać podstawowe zasady i ćwiczyć pewne techniki handlowe przez długi czas, aż zrozumiesz, jak to działa. Jeśli jesteś początkującym traderem, dobrym sposobem na inwestowanie w kryptowaluty jest otwarcie konta demo, które pozwoli Ci handlować wirtualnymi pieniędzmi, tak jak w prawdziwym życiu. Pozwoli Ci to nauczyć się, jak zachowuje się rynek, a jeśli zastosujesz się do wskazówek zawartych w tym artykule, możesz osiągnąć dobre zyski w przyszłości.

Jak otworzyć konto demo lub konto rzeczywiste?
Jak otworzyć konto demo lub konto rzeczywiste?

Rachunek rzeczywisty

Aby otworzyć konto u brokera, musisz wpłacić minimalny depozyt na swoje konto. Aby to zrobić, przejdź do swojej strefy osobistej i wybierz odpowiednie menu. Istnieje wiele sposobów na wpłatę, najbardziej popularnym jest wpłata za pomocą karty debetowej. Później będziesz mógł również wypłacać zyski z tego konta.

Uzupełnienie depozytu
Uzupełnienie depozytu

Im większa kwota na koncie, tym większa szansa na dobry zysk. Ale jeśli jesteś początkujący, zacznij od wygodnej kwoty i stopniowo zwiększaj swoje konto w miarę zdobywania doświadczenia.

Możesz handlować różnymi aktywami na platformie i używać różnych strategii. Możesz kupić PancakeSwap, Bitcoin i inne waluty cyfrowe bez zakupu samego składnika aktywów. Możesz również kupować akcje, towary, waluty itp. Dywersyfikuj swoje portfolio i ćwicz jak najwięcej, powodzenia!

PROSTE I NIEZAWODNE
WYPŁACANIE PIENIĘDZY
PayPal
Mastercard
Neteller
Skrill
Visa
OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU
Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić