Co to jest Qtum?

Qtum powstało w 2016 roku, po czym zostało w pełni wprowadzone do świata kryptowalut w 2017 roku. Qtum (wymawiane quantum) to platforma blockchain typu open source, która łączy bezpieczeństwo modelu UTXO z wieloma maszynami wirtualnymi, w tym EVM i x86 VM. Qtum opiera się na algorytmie PoS i protokole zdecentralizowanego sterowania (DGP), który umożliwia zmianę niektórych ustawień łańcucha bloków za pomocą inteligentnych kontraktów. Ta platforma jest przeznaczona dla inteligentnych kontraktów, które funkcjonują w biznesie. 

Qtum zapewnia ustandaryzowany, stabilny i bezpieczny ekosystem dla inteligentnych kontraktów, ułatwiając ich kodowanie, wdrażanie i używanie w sektorze prywatnym. Qtum to platforma zdecentralizowana, która z kolei zapewnia interoperacyjność i stabilność.

Co to jest Qtum?
Co to jest Qtum?

Jak inwestować w Qtum?

W chwili obecnej istnieje kilka czynników, które dają opis kryptowaluty Qtum:

  • Po pierwsze PoS z całkowitym brakiem masternodów, czyli absolutnie każdy z dowolną liczbą coinów będzie mógł uruchomić noda, stworzyć własny blockchain i otrzymać za to nagrodę, ale warto zauważyć, że ci z większą ilością coinów będą mają większe szanse. Istnieje pewna formuła, węzeł oblicza nowy skrót co 16 sekund, po czym ten skrót jest porównywany z zadaną liczbą trudności. I odpowiednio, im więcej monet użytkownik ma na koncie, tym wyższy jest jego poziom trudności i tym większy jest sukces w uzyskaniu udanego hasza.
  • Po drugie, teraz używana jest głównie maszyna wirtualna Ethereum, więc kontrakty Ether mogą być uruchamiane na Qtum z tylko niewielkimi zmianami. Qtum planuje również nabycie własnego języka inteligentnych kontraktów oprócz języka Solidity.

Jak inwestować w Qtum w Polsce?

Jak inwestować w Qtum w Polsce to popularne dziś pytanie. Istnieje kilka opcji zarabiania na monetach kryptograficznych. Klasyczną opcją jest zakup kryptowaluty za pośrednictwem giełdy kryptowalut. Popularną opcją jest również handel za pośrednictwem internetowej platformy maklerskiej.

Inwestowanie poprzez giełdę kryptowalut 

Teraz wiele krypto-giełd daje możliwość kupić Qtum w Polsce - wybierając giełdę, dokonaj wyboru w oparciu o reputację zasobu i opinie doświadczonych traderów. Aby dokonać zakupu, musisz otworzyć portfel kryptograficzny na wybranej przez siebie giełdzie. Z reguły tę metodę wybierają ci, którzy rozumieją naturę kryptowalut i prawa funkcjonowania rynku kryptowalut. Kupowanie za pośrednictwem giełdy kryptograficznej umożliwia kopanie (jeśli pozwala na to rodzaj kryptowaluty) lub zarabianie na Staking.

Renomowane giełdy:

1. Binance;

2. Okex;

3. Huobi.

Kup Qtum na giełdzie
Kup Qtum na giełdzie

Górnictwo 

Podczas gdy tradycyjne pieniądze emitowane są przez banki centralne różnych krajów, kryptowalutę „produkują” górnicy, czyli osoby, które prezentują moc obliczeniową swojego sprzętu do obsługi sieci i otrzymują za to nagrodę w postaci monet. Znaczenie wydobycia zawsze zależy od aktualnego stanu rynku. Kiedy rynek spada, wielu wypada z biznesu, a kiedy wraca do życia, sensowne jest ponowne kopanie. W tej chwili wielu widzi wielkie perspektywy w górnictwie.

Qtum wykorzystuje tak zwany mechanizm konsensusu Proof of Stake (PoS).

W związku z tym nie można wydobywać Qtum na urządzeniach z procesorami, kartami graficznymi, a nawet platformami ASIC, takimi jak Bitcoin. Jedynym możliwym sposobem na wydobycie QTUM jest po prostu posiadanie tych tokenów. System PoS losowo wybiera walidatory dla nowych bloków.

Jeśli odpowiedni walidator ma największy udział własnościowy, jego szanse na otrzymanie wypłaty z walidacji blokowej są dramatycznie zwiększone. Innymi słowy, im większy udział uczestnika w bloku, tym większa jego szansa na potwierdzenie bloku i otrzymanie prowizji za transakcję.

Jedynym możliwym sposobem na wydobycie QTUM jest po prostu posiadanie tych tokenów
Jedynym możliwym sposobem na wydobycie QTUM jest po prostu posiadanie tych tokenów

Staking 

Do pracy w świecie kryptowalut możesz również skorzystać z opcji Staking. W tym przypadku monety typu Proof-of-Stake umożliwiają użytkownikom sieci przechowywanie ich monet w zamian za nagrodę; tutaj wystarczy przechowywać środki w portfelu. im więcej monet - tym więcej otrzymasz nagrody. Z punktu widzenia zarobków tutaj zasada jest podobna do masternodów, ale wymaga trochę mniej wysiłku.

Handlowy

Opcja inwestowania w kryptowalutę za pośrednictwem internetowej platformy brokerskiej zazwyczaj przyciąga nowicjuszy. Platforma udostępnia wiele narzędzi do badania i analizy rynku np. dane statystyczne, dane rzeczywiste i historyczne na wykresach cenowych, automatyczne wskaźniki do analizy technicznej, a także narzędzia graficzne do samodzielnego budowania elementów analizy technicznej np. trendów, linie wsparcia i oporu. Ponadto wiele platform zapewnia dostęp do kanału informacyjnego, w którym znajdziesz aktualne informacje o rynku kryptowalut z zaufanych źródeł.

Na platformach internetowych handel odbywa się za pomocą kontraktów CFD.

Inwestuj w Qtum w Polsce przez brokera internetowego
Inwestuj w Qtum w Polsce przez brokera internetowego

CFD

W tłumaczeniu z angielskiego „CFD” oznacza „kontrakt na różnicę” i jest umową zawartą przez dwie strony - kupującego i sprzedającego. Istotą kontraktu jest to, że dodatnia różnica między ceną otwarcia i zamknięcia danego instrumentu finansowego jest płacona przez sprzedającego kupującemu, a ujemna różnica jest płacona przez kupującego sprzedającemu. Wybierając CFD, każdy trader musi rozważyć zalety i wady. Jeśli duże spready, dźwignia, ryzyko i inne względy się opłacają, kontrakty CFD stanowią doskonałą alternatywę dla niektórych rodzajów handlu.

Cechy inwestowania w kryptowalutę

Jeśli pokrótce przyjrzymy się inwestowaniu w kryptowalutę, oznacza to, że będziesz musiał kupić tę kryptowalutę za prawdziwe pieniądze, której długoterminowe perspektywy wydają ci się najbardziej „solidne”, po czym będziesz musiał ją przechowywać w bezpiecznym miejscu przez długi czas, czasem nawet kilka lat. Potem, gdy kurs tej kryptowaluty w opinii inwestora wystarczająco wzrósł, można ją sprzedać z zyskiem. Oczywiście jest trudność, która polega na zmienności kryptowaluty. Kiedy kurs zaczyna spadać, bardzo ważne jest ustalenie, czy trzeba przestać sprzedawać oszczędności, dopóki w ogóle się nie zdeprecjonują, czy w tej chwili jest to tylko chwilowy kryzys, więc nie ma co panikować.

Kupić Qtum w Polsce za pośrednictwem platformy handlowej
Kupić Qtum w Polsce za pośrednictwem platformy handlowej

Aby zwiększyć swoje szanse, warto zdobyć jak najwięcej doświadczenia i wiedzy – rynek w dużej mierze napędzają emocje, żaden ekspert nie będzie w stanie zapewnić 100% jego wzrostu.

Należy pamiętać o głównej zasadzie inwestowania – trzeba dywersyfikować swoje inwestycje, kupować kilka kryptowalut różnych typów na raz. Nawet jeśli jedna kryptowaluta straci na wartości, inwestor nie straci swoich pieniędzy.

Wydobywanie Qtum opiera się na algorytmie PoS i jest bardzo proste. Aby zarabiać na prowizjach z transakcji w sieci wystarczy wykonać kilka prostych kroków:

  • wybierz portfel Qtum;
  • wyślij do nich zakupione monety;
  • czekać na ukończenie kolejnych 500 bloków;
  • utrzymuj portfel aktywny.
Zdecentralizowany system Qtum
Zdecentralizowany system Qtum

Perspektywa Qtum                                                                    

Za podstawę pracy Qtum przyjęto rozbudowę funkcjonalności najpopularniejszych systemów opartych na inteligentnych kontraktach. W ich miejsce w projekcie postawiono więc „umowy główne”, których główną różnicą jest możliwość podjęcia decyzji o aktywacji w oparciu o dodatkowe czynniki znajdujące się poza blockchainem. 

Wykorzystywany jest protokół PoS, który pozwala różnym maszynom wirtualnym na interakcję ze sobą
Wykorzystywany jest protokół PoS, który pozwala różnym maszynom wirtualnym na interakcję ze sobą

Użytkownik może samodzielnie zaprogramować swoją umowę na określone zasoby dostarczające informacje, co pozwala zautomatyzować proces. Wszystkie informacje będą pobierane wyłącznie z zaufanych źródeł, których dane pozwalają mieć pewność co do ich wiarygodności. Dodatkowe korzyści, jakie Qtum oferuje swoim użytkownikom, obejmują:

  • Możliwość komunikacji z innymi projektami blockchain. W swej istocie Qtum jest hybrydą Bitcoina i Etheru. Biorąc wszystko, co najlepsze od swoich starszych braci, projekt został wyposażony w możliwość realizacji komunikacji między systemami (czyli będzie tak, że praca z nim pozwoli na wyeliminowanie trzeciego ogniwa w łańcuchu, w postaci giełd pośredniczących).
  • Dostosowanie do potrzeb branży biznesowej. Twórcy kładą szczególny nacisk na tę stronę swojej twórczości. Główną zaletą dla biznesu jest chęć pełnego dostosowania projektu do strony prawnej zagadnienia. Innymi słowy, Qtum działa zgodnie z obowiązującymi przepisami, co pozwala dużym przedsiębiorcom wziąć to pod uwagę. Jednocześnie Qtum oferuje firmom produkt, który może być używany legalnie. Problem z wieloma zdecentralizowanymi platformami i działającymi na ich podstawie aktywami polega na tym, że nie pozwalają one regulatorom na pokazywanie przejrzystych schematów przepływu aktywów, a to komplikuje pracę i przygotowanie sprawozdawczości. Twórcy Qtum rozwiązali problem, integrując różne „białe narzędzia”. Wśród nich wyróżnia się na przykład Moduł Tożsamości, który identyfikuje każdego uczestnika w ramach lokalnych interakcji. W ten sposób firmy zmuszone do rozliczania się z każdego kroku mogą powiązać wszystkie swoje działania w sieci Quantum z każdym konkretnym klientem i partnerem, co przyczynia się do absolutnej przejrzystości. ... Projekt motywuje ich do tego oferując dodatkowe bonusy, ale same korporacje dzięki takiemu schematowi pracy są w stanie świadczyć usługi i spełniać wymagania każdego kontrahenta przy zwiększonych prośbach o weryfikację danych osobowych.

Zaletą Qtum jest również wsparcie renomowanych inwestorów i firm, więc projekt ten raczej nie będzie oszukańczy. Skrypt Qtum nie jest ograniczony do określonej grupy odbiorców. 

Celem technologii są inteligentne kontrakty dla biznesu. Projekt zwiększa produktywność i automatyzację procesów. Zmniejsza również koszty usług.

Firmy zastępują przestarzałe rozwiązania rozwiązaniami high-tech. Na przykład firma może stworzyć własny token do sprzedaży towarów. Rozproszona księga zmniejsza ryzyko. Zdecentralizowane środowisko buduje samorealizujące się łańcuchy, a biorąc pod uwagę jego popularność, nietrudno je kupić. Sprzedaje ją wiele giełd kryptowalut, w tym można kupić monetę na giełdach w Polsce. Kryptowaluta Qtum (Quantum) prawie podwoiła cenę w ciągu ostatniego roku i była w stanie wytrzymać dość znaczne wahania rynkowe. Taka stabilność cen w porównaniu do ruchów spekulacyjnych innych kryptowalut nie jest przypadkowa.

Informacje o Qtum
Informacje o Qtum

Moneta Qtum została zaprojektowana w celu połączenia najlepszych aspektów Bitcoin i Ethereum, dwóch głównych kryptowalut na rynku.

Qtum może dobrze inwestować Twoje pieniądze dzięki solidnej technologii zarządzania blockchain. Co więcej, w ostatnich miesiącach ich wartość wzrosła. Zawsze ważne jest, aby przeprowadzić dokładną analizę warunków rynkowych przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji o zakupie kryptowaluty, fakt, że Qtum coraz bardziej angażuje się w zdecentralizowane finanse, sprawia, że ​​jest to interesujący czas na inwestowanie w tę kryptowalutę. Tym samym Qtum nie osiągnęło jeszcze swojego poprzedniego maksimum, więc można założyć, że wartość kryptowaluty będzie rosła w najbliższych miesiącach, w związku z tym warto kupić Qtum w najbliższej przyszłości. Jak wcześniej pisaliśmy, Qtum to kryptowaluta, która ma wszystko, czego potrzebujesz do dalszego rozwoju w nadchodzących latach. Ale należy również zauważyć, że jakiś czas temu szybko zyskał na wartości, a następnie gwałtownie spadł. W tym kontekście najlepszą strategią inwestowania w Qtum jest prawdopodobnie trzymanie waluty tylko przez krótki czas, a następnie jej sprzedaż ponownie. Ważne jest również, aby pamiętać, że zespół twórców Qtum postanowił rozpocząć opracowywanie unikalnej hybrydowej monety kryptograficznej , wyposażony w maszynę wirtualną i inteligentne kontrakty. Nikt na rynku nie zaoferował czegoś takiego. Z tego powodu perspektywy dla kryptowaluty Qtum wydają się dość pozytywne, gdyż moneta ta jest w stanie przyciągnąć uwagę wielu uczestników rynku kryptowalut. 

Na podstawie powyższego możemy podsumować, że generalnie projekt Qtum ma dobre perspektywy, ponieważ w jego rozwój w tworzeniu różnych kryptosystemów zaangażowani są znani profesjonaliści, którzy wcześniej mieli duże doświadczenie.

PROSTE I NIEZAWODNE
WYPŁACANIE PIENIĘDZY
PayPal
Mastercard
Neteller
Skrill
Visa
OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU
Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić