Ripple to nazwa firmy i sieci przekazów kryptowalutowych, natomiast XRP jest już pełnoprawną kryptowalutą, przeznaczoną do pracy w tej sieci i konsekwentnie plasuje się w pierwszej piątce największych kryptowalut pod względem kapitalizacji. Ale dla wielu ludzi, którzy nie rozumieją zawiłości systemów finansowych i transakcji, Ripple i XRP są synonimami, a kiedy natkną się na jedno z tych słów, w pierwszej kolejności myślą o kryptowalucie.

Czym więc jest kryptowaluta XRP? Przede wszystkim różni się od innych walut cyfrowych tym, że została stworzona do obsługi transakcji finansowych, a więc skierowana jest na rynek usług bankowych i finansowych. Idea polega na tym, że Ripple służy jako zaufany agent pomiędzy dwoma stronami transakcji, ponieważ sieć może szybko potwierdzić, że wymiana przebiegła prawidłowo. Ripple może ułatwić wymianę różnych walut rządowych, kryptowalut, takich jak bitcoiny, a nawet towarów, takich jak złoto.

Jak kupić Ripple w Polsce?
Jak kupić Ripple w Polsce?

Oryginalna platforma transferu pieniędzy znana jako RipplePay została stworzona przez programistę Ryana Fuggera w 2004 roku. Swoją nowoczesną formę przybrała znacznie później, gdy w 2012 roku uruchomiono konsensualną księgę XRP Ledger. Celem jego powstania było nic innego jak ulepszenie lub nawet zastąpienie SWIFT, głównego systemu używanego do transakcji międzynarodowych. Ripple zasadniczo ma na celu zapewnienie wydajnego systemu do bezpośredniego transferu pieniędzy, który odbywa się w czasie rzeczywistym, ale jest również tańszy, bezpieczniejszy i bardziej przejrzysty niż inne systemy transferu stosowane przez tradycyjne instytucje finansowe. Za każdym razem, gdy użytkownicy dokonują transakcji za pomocą sieci, niewielka ilość kryptowaluty XRP jest potrącana jako prowizja. XRP, choć jest walutą krajową, jest niezależna od firmy, która ją wyemitowała.

Taka celowa kryptowaluta Ripple działa nieco inaczej niż inne waluty cyfrowe. Zamiast tradycyjnego blockchain mining opartego na rozliczeniach, którego tutaj nie ma, XRP wykorzystuje mechanizm konsensusu przechodzący przez grupę serwerów do walidacji transakcji. Kryptowaluta Ripple została już, że tak powiem, wstępnie wydobyta. Początkowo stworzono 100 miliardów tokenów XRP, które można kupić tylko w miarę ich publikowania. 

Jak kupić Ripple (XRP) 

XRP to pełnoprawna kryptowaluta, w którą można nie tylko inwestować, ale także używać jej do wymiany na inne waluty oraz płacić nią za transakcje finansowe w sieci Ripple. Jeśli mówimy o zagrożeniach, to są one związane przede wszystkim z obecnością imponującej ilości wstępnie wydobytej waluty cyfrowej, co rodzi obawy, że masa może zostać uwolniona w tym samym czasie i natychmiast zdewaluować kryptowalutę XRP. W każdym razie obowiązuje tu główna zasada każdej ryzykownej inwestycji: zainwestuj tyle pieniędzy, na ile możesz sobie pozwolić, aby stracić.

Aby kupić XRP, najpierw potrzebujesz portfela online, możesz wybrać dowolny portfel, który obsługuje tę kryptowalutę. Zarejestruj się i stwórz portfel. Będziesz mógł przechowywać w nim swoją cyfrową walutę.

Bardziej niezawodnym i wygodnym sposobem na zakup Ripple w Polsce jest giełda. Wybierasz bardziej popularną i zaufaną giełdę i przechodzisz przez proces rejestracji, aby chronić swoje dane i fundusze. Następnie przystępujesz do zakupu. Możesz zapłacić za XRP dowolną walutą, którą obsługuje giełda. 

Innym, najszybszym sposobem na zakup XRP jest skorzystanie z giełd internetowych. Znajdź licencjonowaną giełdę walutową i po przeczytaniu opłat, dokonaj wymiany. Nie ma potrzeby rejestrowania się na giełdzie online, pozwala to na szybsze uzyskanie pożądanej kryptowaluty. 

Do głównych wad wymienników należy stosunkowo niskie bezpieczeństwo i często niewielka rezerwa środków w kryptowalucie. Ponadto niektóre giełdy pobierają wysokie opłaty za usługi. Te wady ograniczają wykorzystanie wymienników do regularnych lub częstych płatności, ale jeśli potrzebujesz kupić niewielką ilość XRP jeden raz, wymiennik jest najlepszym wyborem.

Jak inwestować w Ripple?
Jak inwestować w Ripple?

Jak inwestować w Ripple (XRP) 

Decydując się na inwestowanie w kryptowaluty, zawsze pamiętaj, że może to być ryzykowne. Nigdy nie inwestuj więcej, niż możesz sobie pozwolić stracić.

Co to jest inwestowanie? Inwestowanie to proces polegający na lokowaniu pieniędzy w celu osiągnięcia dalszego zysku. Idea jest taka, że jeśli chcesz zainwestować w Ripple w Polsce, kupujesz tę cyfrową walutę i trzymasz ją przez długi czas, czekając, aż jej cena wzrośnie ponad 5 razy, a następnie sprzedajesz ją i otrzymujesz różnicę w cenie. Proces ten będzie trwał bardzo długo, ale rezultat jest wart tego długiego oczekiwania.

Platforma transakcyjna XRP 

Platforma transakcyjna to oprogramowanie wykorzystywane do handlu: otwierania, zamykania i zarządzania pozycjami rynkowymi poprzez pośrednika finansowego, takiego jak broker online. 

Istnieje kilka ważnych punktów: 

  • Platformy transakcyjne to narzędzia programowe wykorzystywane do zarządzania i realizacji pozycji rynkowych.
  • Platformy obejmują zarówno podstawowe ekrany wprowadzania zleceń dla początkujących inwestorów, jak i zaawansowane zestawy narzędzi z notowaniami w czasie rzeczywistym i wykresami dla doświadczonych traderów.
  • Traderzy i inwestorzy muszą brać pod uwagę wiele czynników i dokonywać kompromisów przy wyborze platformy transakcyjnej.
  • Platforma handlowa powinna posiadać materiały edukacyjne w postaci artykułów i filmów szkoleniowych. Również zapewnić dostęp do informacji o nowościach. 
  • Platforma handlowa powinna zapewniać wszystkie rodzaje instrumentów finansowych dla wygodnego i zyskownego handlu. 
Rozpocznij handel Ripple
Rozpocznij handel Ripple

Jak zacząć inwestować w Ripple (XRP), używając platformy transakcyjnej 

Przede wszystkim należy wybrać odpowiednią platformę internetową. Powinna być ona łatwa i przejrzysta w obsłudze, a także zapewniać dostęp do Twojego portfolio w każdej chwili, kiedy tego potrzebujesz. Służą do tego programy, które można zainstalować na komputerze lub aplikacja mobilna. 

Aby wybrać dobrą platformę, należy upewnić się, że jest ona licencjonowana i sprawdziła się już wśród innych traderów. 

Jak się zarejestrować 

Proces rejestracji jest dostępny i podobny na wszystkich platformach. Musisz podać swój adres e-mail i wymyślić hasło, a następnie wypełnić wymagane pola swoimi danymi osobowymi. Ponadto, niektórzy brokerzy online mogą poprosić o skany niektórych dokumentów, aby potwierdzić Twój wiek. 

Jak otworzyć konto demo

Konto demo jest kontem treningowym, gdzie można zapoznać się z funkcjonalnością platformy i wypracować strategie, bez wpłacania własnych środków, ponieważ broker online zapewnia fikcyjne środki na trening. 

Rejestracja na platformie handlowej
Rejestracja na platformie handlowej

Jak otworzyć konto rzeczywiste 

Kiedy jesteś pewien, że jesteś gotowy do rozpoczęcia handlu, możesz otworzyć rachunek rzeczywisty. Aby to zrobić, należy kliknąć na pozycję menu "Rachunek rzeczywisty". Aby rozpocząć handel, musisz wpłacić minimalny depozyt.

Jak otworzyć konto?
Jak otworzyć konto?

Jak dokonać wpłaty 

Po otwarciu konta rzeczywistego system otworzy okno, w którym należy określić zasoby, z których chcemy dokonać wpłaty oraz kwotę. 

Uzupełnianie depozytów
Uzupełnianie depozytów

Minimalna kwota depozytu 

Na różnych platformach kwota ta jest różna, waha się od 10 dolarów do 1000 dolarów. Nie powinieneś próbować zaczynać od razu z ogromną kwotą, zacznij od małej kwoty i stopniowo zwiększaj swój kapitał. Pozwoli to na zminimalizowanie strat.

Jak wypłacić pieniądze 

Możesz wypłacić pieniądze za pomocą dowolnych systemów płatności i przelewów bankowych. Dokładnie zapoznaj się z opłatami. 

Bezpieczeństwo inwestycji w XRP 

W ciągu ostatnich kilku lat wartość Ripple ogromnie wzrosła, ale jest jeszcze wiele miejsca na dalszą poprawę i wzrost. XRP zajmuje obecnie 3 miejsce wśród wszystkich walut cyfrowych, wyprzedzając jedynie Bitcoina i Etherium. Analitycy twierdzą, że w przyszłości cena XRP będzie rosła, co jest dobrym sygnałem do rozpoczęcia inwestycji. 

Ponadto, na platformie handlowej, możesz być pewny bezpieczeństwa swoich transakcji, zarówno krótkoterminowych, jak i długoterminowych. 

Podczas transakcji krótkoterminowych, korzystając z analizy rynku, możesz mieć 95% pewności, w którą stronę będzie poruszać się cena. Aby to zrobić, musisz być świadomy narzędzi analitycznych, takich jak wskaźniki. 

Wskaźniki to wykresy oparte na zależności funkcyjnej ruchu cen, które pomagają przewidzieć najszybszą zmianę kierunku ruchu cen. 

Nie należy zapominać o wiadomościach dotyczących zarówno samej waluty cyfrowej, jak i firmy, która jest jej właścicielem. Pozytywnym wiadomościom i plotkom towarzyszy zazwyczaj skok ceny w górę, a negatywnym - skok w dół. Pozwala to na analizę sytuacji i podjęcie właściwych działań (kupno lub sprzedaż) w odpowiednim czasie. 

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA:

Czy można kupić XRP?

Kupno XRP jest publicznie dostępne we wszystkich krajach, wszystko czego potrzebujesz to dostęp do Internetu. 

Dzięki XRP można inwestować nie tylko długoterminowo, ale również uczestniczyć w transakcjach krótkoterminowych, jest to zdecydowanie bardzo opłacalny zakup waluty cyfrowej, jak również należy wziąć pod uwagę fakt, że jej cena tylko rośnie. 

Jeśli masz dobrą cierpliwość i dużo czasu, możesz inwestować w XRP długoterminowo, ale w tej chwili wielu raiderów woli krótkoterminowe transakcje, które przynoszą codzienne zyski. Zwłaszcza jeśli weźmiesz pod uwagę, że im więcej kryptowaluty w obiegu, tym bardziej jest ona wyceniana i jej cena zaczyna rosnąć. 

XRP możesz kupić na giełdzie lub za pomocą kantorów internetowych, ponieważ ta cyfrowa waluta nie ma namacalnego ciała, nie będziesz mógł jej kupić w banku. Wszystko, co musisz zrobić, to skorzystać z Internetu. 

Wystarczy, że podasz dane swojej karty kredytowej i kwotę, a także określisz numer swojego portfela internetowego, do którego trafi wybrana przez Ciebie waluta cyfrowa.

Kupno XRP jest takie samo we wszystkich krajach, różnić się będzie jedynie prowizja, w różnych źródłach.

PROSTE I NIEZAWODNE
WYPŁACANIE PIENIĘDZY
PayPal
Mastercard
Neteller
Skrill
Visa
OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU
Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić