Rynek kryptowalut jest zmienny i szybko się zmienia. Jak każdy rynek, porusza się on w odpowiedzi na popyt i podaż. Zmieniające się przepisy na całym świecie mogą kształtować rynek, a globalne wydarzenia mogą napędzać popyt na kryptowaluty. Na przykład ceny bitcoina wzrosły po kryzysie bankowym na Cyprze (2012-2013), kiedy ludzie zakwestionowali międzynarodowy system bankowy.

Kryptowaluty są dla wielu niezbadaną przestrzenią. Wielu słyszało, że można na nich zarobić, ale nie jest jasne jak. W tym artykule dowiemy się o ekscytującej kryptowalucie o nazwie YFI. Powiemy Ci, jak inwestować w YFI i kupić Yearn finance (YFI). 

YFI jest rodzimym tokenem firmy Yearn Finance
YFI jest rodzimym tokenem firmy Yearn Finance

Kryptowaluta YFI 

Oczywiście jednym z głównych aspektów, które przyniosły sukces projektowi, jest kryptowaluta YFI. YFI to token oparty na standardzie ERC-20, służący do kontroli sieci. Wyemitowano jedynie 30 000 monet, które zostały już rozdysponowane. Dodatkowe tokeny YFI mogą zostać wyemitowane w oparciu o głosowanie posiadaczy tokenów. 

Swego czasu dodatkowe tokeny YFI zostały wyemitowane, aby zachęcić do udziału w projekcie. Zostały one rozdane osobom, które mają udziały w pulach Yearn Finance. Ze względu na niewielką emisję, tokeny YFI są warte dużo pieniędzy. W niektórych momentach ich cena przekroczyła wartość Bitcoina. 

Kiedy monety zostały wyemitowane, nie było ICO ani pre-miningu, a projekt został uruchomiony. W zamian za zainwestowane pieniądze, projekt emituje tokeny yToken. 

Na przykład, podczas wpłacania depozytu w DAI, deponent otrzymuje yDAI zamiast swojej kryptowaluty. Ta kryptowaluta może być sprzedana lub wymieniona na giełdzie, ale często jest wymieniana w samym serwisie, aby wypłacić swoje monety z powrotem. Zwrócony yToken jest następnie spalany.

YFI (Yearn Finance) jest dobrą opcją dla inwestycji
YFI (Yearn Finance) jest dobrą opcją dla inwestycji

Współczynnik kursu kryptowaluty

Wzmianki w mediach społecznościowych są czynnikiem, który wpływa na kursy kryptowalut.

Media społecznościowe odgrywają ogromną rolę na rynku kryptowalut. Niezależnie od tego, czy jest to Elon Musk tweetujący o Dogecoin, czy znany analityk kryptowalutowy ogłaszający nową prognozę, to nie wielkie banki decydują o cenie cyfrowych aktywów, ale Twitter, Reddit i Quora. 

Zgodnie z danymi, Yearn Finance otrzymał rekordową liczbę 157 wzmianek w mediach społecznościowych po 10-11 maja, kiedy cena kryptowaluty wzrosła do 88 277,36 USD. Chociaż Elon Musk wkrótce przerwał ten wzrost swoim niesławnym oświadczeniem bitcoinowym, nadal pokazuje, jak ściśle media społecznościowe są powiązane z wartością aktywów. 

Jak kupić Yearn Finance (YFI)?

Gdzie kupić Yearn Finance?

Tak więc, jesteś gotowy, aby zanurzyć się w świecie kryptowalut i zastanawiasz się, gdzie kupić YFI w Polsce? Możemy polecić Ci wybór najbardziej wiarygodnych i bezpiecznych giełd. Możemy doradzić Ci zakup kryptowaluty na giełdach:

1. Binance,

2. OKEx,

3. Huobi Global.

4 proste kroki, aby kupić kryptowalutę

Krok 1

Zarejestruj się na giełdzie, aby zrobić swój pierwszy krok w handlu kryptowalutami!

Krok 2

Przejdź weryfikację tożsamości, aby kupić kryptowaluty.

Krok 3

Kupuj kryptowaluty lub uzupełniaj swoje saldo w dowolny sposób.

Krok 4

Teraz możesz zacząć handlować. 

Co to jest YFI (Yearn Finance)?
Co to jest YFI (Yearn Finance)?

Czym jest Yearn Finance 

Yearn finance (YFI) to projekt stworzony do zarządzania kryptowalutami użytkowników i automatycznego inwestowania z maksymalnym zyskiem.  Jest on ściśle związany z projektami, które wypłacają nagrody za inwestycje w kryptowaluty - Aave [AAVE], Compound [COMP], DyDx i inne.

Głównym celem Yearn Finance jest ułatwienie dostępu do zdecentralizowanych finansów (DeFi) dla niewprawionych użytkowników. Autor projektu uważa, że sfera ta stała się tak skomplikowana i zagmatwana, że jest prawie niemożliwa do zrozumienia przez przeciętnego człowieka. Kolejnym celem jest uruchomienie możliwie najbezpieczniejszego protokołu, w którym sam twórca jest skłonny inwestować jako pierwszy, a wypłacać jako ostatni. Ten czynnik motywuje chętnych do kupić YFI.

Yearn Finance monitoruje inne projekty finansowe oparte na blockchainie, automatycznie wybierając ten, w który użytkownik może zainwestować z maksymalnym oprocentowaniem. Inwestycje dokonywane są bezpośrednio ze strony głównej. Nie jest wymagana rejestracja ani weryfikacja użytkownika. Yearn Finance działa na ERC-20 z Ethereum [ETH].

Geneza projektu 

Proponujemy zanurzyć się w historii projektu, aby bliżej przyjrzeć się jego istocie. Yearn Finance został uruchomiony w lutym 2020 r. W momencie uruchomienia nosił on nazwę iEarn. Niestety, autor projektu nie zachował żadnych tokenów sieci, ale otrzymał część emisji pracując z projektem jako zwykły użytkownik. 

Yearn Finance - krótka historia powstania
Yearn Finance - krótka historia powstania

Twórca YFI.

Projekt Yearn Finance został stworzony przez człowieka o imieniu André Cronje. Cronje został nazwany "programistą rabunkowym" za to, że nie traktuje branży kryptowalutowej poważnie. Andre uważa, że kryptowaluty są zbyt zmienne, aby w nie inwestować, ale zawsze był zafascynowany dziedziną zdecentralizowanych finansów. 

Cronje przyciągnęły zyski, które projekty DeFi wypłacają swoim inwestorom. Zaczął więc inwestować własne pieniądze i swoich przyjaciół w zdecentralizowane finanse. 

Z czasem Cronje postanowił stworzyć program do automatycznego monitorowania stóp procentowych w zdecentralizowanych aplikacjach. Pomysł ten stał się później podstawą Yearn Finance.

Produkty Yearn Finance są dopuszczone do inwestowania w YFI

Dlaczego warto inwestować w YFI? Istnieje kilka sposobów na zarabianie pieniędzy online i są one rozłożone na różne produkty wewnętrzne. 

Kryptowaluta Yearn Finance ma ekosystem
Kryptowaluta Yearn Finance ma ekosystem

Głównymi produktami projektu Yearn Finance są:

1. Earn. 

Earn jest szkieletem protokołu projektu, który:

  • inwestuje pieniądze w usługi kredytowe dydX, Aave i Compound. 
  • wybiera z tych serwisów ten, który aktualnie daje najlepszą stawkę za zainwestowaną kryptowalutę. 
  • gdy kursy się zmieniają, a inny serwis zaczyna prowadzić, kryptowaluta jest automatycznie wycofywana i przekazywana do tej drugiej firmy.

Dla początkujących inwestorów inwestowanie poprzez Earn jest dużo łatwiejsze i bardziej przystępne, ponieważ nie ma potrzeby bezpośredniego zajmowania się procesem inwestycyjnym. 

2. Vaults.

Vaults sprawiają, że staking kryptowalut jest łatwy. Vaults automatyzują rebalansowanie portfela i przełączanie między kryptowalutami w zależności od zakładu. Użytkownicy końcowi nie będą potrzebowali wiedzy na temat protokołów lub dziedziny zdecentralizowanych finansów. Co więcej, usługa pozwala uczynić swoje inwestycje pasywnymi, co znacznie ułatwia życie tym, którzy chcą inwestować w YFI w Polsce.

Vaults pozwala użytkownikom deponować kryptowaluty i czerpać zyski
Vaults pozwala użytkownikom deponować kryptowaluty i czerpać zyski

3. Zap. 

Zap służy do inwestowania stablecoinów w pule płynności.  Użytkownik otrzymuje prowizję płaconą przez klientów giełdy proporcjonalnie do swojego udziału w puli. Pieniądze mogą być deponowane i wypłacane w dowolnym momencie. 

4. Cover.

Kolejnym produktem jest cover. Cover to produkt ubezpieczeniowy, który zapewnia pokrycie strat finansowych dla inteligentnych kontraktów i protokołów na blockchainie Ethereum zasilanych przez Nexus Mutual.

Jak przechowywać kryptowalutę

Możesz przechowywać tę kryptokurrency w większości znanych portfeli. Na przykład Exodus, Atomic Wallet, Coinomi są odpowiednie. 

Perspektywy projektu 

Społeczność kryptowalutowa dobrze przyjęła sieć yearn finance, a wielu podoba się pomysł "agregatora" protokołów finansowych. Cronje trafił w dziesiątkę, gdy powiedział, że zdecentralizowane finanse stały się zbyt skomplikowane, a użytkownicy potrzebują przystępnego narzędzia. 

Projekt stworzył niemal kompletny schemat zarządzania społecznością, który odzwierciedla sposób działania kryptowalut i blockchain. W rezultacie utrzymuje wysoką rentowność inwestycji kryptowalutowych użytkowników przy stosunkowo niskim ryzyku.

W mapie drogowej zespół obiecuje tylko "wypuszczanie nowych produktów" i "pracę nad lepszymi ofertami" Projekt spełnia wszystkie deklarowane funkcje, ułatwiając uczestnictwo w zdecentralizowanych finansach. Co więcej, zespół stale rozszerza swoją funkcjonalność; od lutego 2021 r. wersja 3 YFI jest aktualna.

Jak działa platforma Yearn Finance?
Jak działa platforma Yearn Finance?

W jaki sposób można korzystać z kryptowaluty Yearn Finance?

Kup.

Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym traderem, czy jest to Twój pierwszy zakup, możesz kupić kryptowalutę za pomocą kilku metod płatności do wyboru.

Sklep.

Yearn Finance (YFI) jest solidną inwestycją spekulacyjną, więc wielu nabywców kupić YFI i trzyma go w nadziei na osiągnięcie ogromnych zysków.

Sprzedaj.

Możesz szybko sprzedać Yearn Finance na giełdzie. Otrzymasz wszystkie narzędzia potrzebne do zoptymalizowania strategii wyjścia. Wypłać swoje środki/zysk do swojego banku w dowolnym momencie.

Swap.

Chcesz kupić inną kryptowalutę? W takim razie, możesz łatwo wymienić dowolną część swoich środków Yearn Finance na inną, wybraną przez siebie kryptowalutę.

Wysyłanie (wypłacanie) Yearn Finance.

Wysyłaj swoje YFI na dowolny adres w dowolnym czasie, 24/7. Blockchain nigdy nie śpi.

Odbiór (depozyt) Yearn Finance.

Otrzymuj płatności lub zdeponuj swoje własne YFI w celu bezpiecznego przechowywania i wymiany.

Token YFI działa w systemie DeFi
Token YFI działa w systemie DeFi

Wprowadzenie zdecentralizowanych finansów

Przyjęcie zdecentralizowanych finansów jest również jednym z najważniejszych czynników do rozważenia przy odpowiedzi na pytanie: "czy Yearn Finance jest dobrą inwestycją?". Podobnie jak Compound (COMP) i Aave (AAVE), Yearn Finance był jednym z pierwszych protokołów blockchain w przestrzeni DeFi. 

Według danych opublikowanych przez FX Street, łączna wartość, aktywów na DeFi, wzrosła z 1 mld USD do 9,83 mld USD w okresie od czerwca do września 2020 roku. To około 800% wzrost w ciągu zaledwie czterech miesięcy. Przyjęcie zdecentralizowanych finansów jest jednym z wiodących wskaźników obietnicy kryptokurrency. 

Czy traderzy powinni inwestować w YFI?
Czy traderzy powinni inwestować w YFI?

Wnioski

Platformy DeFi rozwinęły się w potężny ekosystem finansowy w krótkim czasie. Najbardziej pożądane protokoły DeFi obejmują Uniswap (UNI), Maker (MKR) i Chainlink (LINK), które szybko stały się jednymi z gigantycznych tokenów na rynku kryptowalut. Teraz YFI również do nich dołączył.

Zwiększone bezpieczeństwo jest jedną z głównych zalet kryptowalut. Każdy blockchain (łańcuch bloków) jest zabezpieczony za pomocą różnych mechanizmów konsensusu, a adresy portfeli są zwykle szyfrowane za pomocą kryptografii. Dzięki temu kryptowaluty są znacznie bezpieczniejsze.

Yearn Finance zapewnia użytkownikom możliwość generowania zwrotów, które są znacznie wyższe niż w przypadku tradycyjnych metod finansowania, takich jak konto oszczędnościowe w banku.

W ostatnim czasie stał się czymś więcej niż tylko agregatorem plonów, oferując użytkownikom możliwość wymiany tokenów, zaciągania pożyczek, a nawet zawierania polis ubezpieczeniowych. 

PROSTE I NIEZAWODNE
WYPŁACANIE PIENIĘDZY
PayPal
Mastercard
Neteller
Skrill
Visa
OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU
Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić