Kontrakty terminowe na kryptowaluty CoinTiger

Czym jest platforma handlowa na instrumentach pochodnych CoinTiger? 

W 2017 roku, kiedy nastąpił pierwszy rekordowy wzrost kursu kryptowalut, platformy handlowe zaczęły aktywnie uruchamiać się. W tym samym czasie pojawiła się platforma handlowa kryptowalutowymi instrumentami pochodnymi CoinTiger.

Usługi CoinTiger 

Platforma handlowa otwiera przed traderami dobre możliwości działania z cyfrowymi monetami. Lista dostępnych usług obejmuje:

 • Sprzedaż na miejscu;
 • Umowy wieczyste;
 • Pule płynności.

Historia 

Giełda kryptowalut CoinTiger została założona przez chińskiego przedsiębiorcę Jiyuana Bao, któremu udało się zebrać zespół lokalnych specjalistów. Yuxin Zhang objęła stanowisko dyrektora, a Michel Zhang został mianowany głównym specjalistą ds. marketingu. Szefem działu technicznego był były przewodniczący największej społeczności projektów kryptograficznych Ripple i Stellar w Chinach - RippleFox.

Platforma handlowa została oficjalnie uruchomiona 15 listopada 2017 r.

CoinTiger
CoinTiger

Rozporządzenie 

Giełda jest obsługiwana przez CoinTiger Labs, firmę z siedzibą w Singapurze. Lokalne przepisy zapewniają dość lojalne warunki prowadzenia działalności w dziedzinie kryptowalut.

W umowie użytkownika nie ma żadnych ograniczeń dla klientów chcących zarejestrować się na giełdzie.

Oficjalna strona CoinTiger jest otwarta dla wszystkich. Właściciele platformy handlowej nie zdefiniowali żadnych ograniczeń terytorialnych ani żadnych innych zakazów.

Umowa użytkownika nie mówi nawet nic o minimalnym wieku rejestracji uczestników. Chociaż wszystkie giełdy zwykle ustalają limit 18 lat.

Dostępne kryptowaluty i popularne pary handlowe 

Lista cyfrowych monet obsługiwanych przez użytkowników giełdy kryptograficznej CoinTiger obejmuje ponad 100 monet. Utworzyli prawie 300 par handlowych, wśród których najwyższą płynność wykazują BTC/USDT, ETH/USDT, GCR/USDT, XRP/USDT oraz LTC/USDT. Przechodzą przez nie główne wolumeny obrotu.

Wymień token 

Założyciele platformy stworzyli monetę TCH.

Początkowo jej celem było przyciągnięcie nowych użytkowników i inwestorów. Te żetony można wykorzystać na trzy sposoby:

 • Do handlu i zarabiania na różnicy w kursach;
 • Płać prowizje z 50% zniżką;
 • Kupuj głosy, aby promować nowe monety w rankingu giełdowym.

Z końcem lipca 2021 r. inteligentna umowa TCH jest odnawiana ze starego adresu ETH, a monety są ponownie emitowane na nowych łańcuchach blokowych ERC, BSC i HECO. Całkowita emisja pozostanie na tym samym poziomie – 1 mld monet.

Od 21 czerwca 2021 r. firma zawiesiła wpłaty i wypłaty TCH, ale handel tokenami na giełdzie jest kontynuowany. Ponadto użytkownicy, którzy mieli te monety w swoich portfelach, otrzymają zaktualizowane monety w proporcjonalnej ilości.

Moneta TCH
Moneta TCH

Rodzaje zamówień 

CoinTiger oferuje 3 rodzaje zleceń dla transakcji kupna lub sprzedaży kryptowalut:

 • Cena limitu. Podstawowa kolejność, z której korzystają wszyscy nowicjusze. Aby go zarejestrować, wystarczy wskazać ilość monet do sprzedaży lub zakupu oraz koszt. Takie zlecenie jest odpowiednie, gdy spodziewany jest skok lub spadek kursu, ponieważ możesz ustawić wyższe lub niższe ceny na przyszłość. Zlecenie zostanie zrealizowane, gdy wartość osiągnie określoną wartość.
 • Rynek. Polecenie szybkiego kupna lub sprzedaży monet. Zlecenie jest tworzone po aktualnej cenie rynkowej i realizowane w tej samej minucie. Wystarczy, że trader poda ilość monet, które kupuje lub sprzedaje.
 • Zatrzymaj limit. Takie zlecenie umożliwia zarabianie na krótkich wzlotach i spadkach kursu monet, czyli ma zastosowanie na pompach i zrzutach. Jeśli w księdze zamówień znajduje się duża liczba próśb o zakup mało znanej monety, najprawdopodobniej zainteresowanie nią jest sztucznie podgrzewane. Zdarzenie może prowadzić do gwałtownego skoku na kursie i można to wykorzystać.

Aplikacja mobilna 

Giełda kryptowalut CoinTiger jest dostępna nie tylko na stronie internetowej, ale również w aplikacji mobilnej. Jest przeznaczony dla systemów operacyjnych iOS i Android. Możesz przejść do strony z linkami do oficjalnego oprogramowania ze stopki.

Pobierz aplikację mobilną
Pobierz aplikację mobilną

Usługa wsparcia 

Aby skontaktować się z administracją giełdy, musisz wysłać prośbę e-mailem. Istnieje dział wsparcia technicznego, a także oddzielne adresy e-mail dla propozycji biznesowych i list monet. Zwykłym handlowcom wygodniej jest kontaktować się z przedstawicielami firmy na czacie online.

Czym są instrumenty pochodne na kryptowaluty? 

Oprócz zwykłego handlu aktywami istnieje możliwość korzystania z różnych instrumentów finansowych na rynku kryptograficznym. Jednym z nich są kryptowaluty pochodne, które są zasadniczo umową między kupującym a sprzedającym na przyszłą wartość aktywów cyfrowych. Uczestnicy tej transakcji nie posiadają aktywów bazowych, dla których sporządzono kontrakt. W takim przypadku przedmiotem transakcji jest prawo do wykonania umowy.

Istnieją następujące główne rodzaje instrumentów pochodnych:

 • Futures to kontrakty na sprzedaż lub kupno bazowego składnika aktywów w przyszłości po z góry określonej cenie. Przykładem takiej umowy jest wstępne zamówienie towaru, w którym kupujący płaci z góry ustaloną cenę, ale otrzymuje towar później. Handel kontraktami futures na kryptowaluty CoinTiger jest bardzo popularny wśród użytkowników;
 • Opcje to umowa dająca prawo, ale nie obowiązek, do kupna lub sprzedaży aktywów bazowych po z góry określonej cenie w przyszłości. Przykładem opcji w prawdziwym życiu jest poproszenie sprzedającego o zatrzymanie towaru przez pewien czas;
 • Swapy to instrument obejmujący dwa kontrakty jednocześnie. Pierwszy kontrakt ma na celu kupno lub sprzedaż instrumentu bazowego w momencie jego zawarcia, a drugi kontrakt określa warunki sprzedaży lub kupna instrumentu bazowego w przyszłości. Swapy są uważane za bardziej złożoną wersję kontraktów terminowych. Przykładem tego jest zakup towaru od dostawcy i zawarcie umowy na przyszłą dostawę tego samego towaru do konsumenta końcowego;
 • CFD (kontrakt na różnicę) - umowa na różnicę w cenie instrumentu bazowego. Jeżeli cena składnika aktywów spadnie w okresie obowiązywania umowy, kupujący płaci różnicę. Jeśli cena aktywów wzrośnie, sprzedawca płaci różnicę. Prostym przykładem takiej umowy jest specjalna oferta w niektórych sklepach, w której sprzedawca obiecuje zwrócić różnicę w cenie, jeśli kupujący uzna, że ​​produkt jest tańszy.
Handel kontraktami futures na kryptowaluty na CoinTiger
Handel kontraktami futures na kryptowaluty na CoinTiger

Co musisz wiedzieć przed użyciem kryptowalut? 

Instrumenty pochodne dla tak wysoce niestabilnych aktywów jak kryptowaluty powinny być używane dopiero po dokładnym przestudiowaniu samych instrumentów i sposobu ich działania, w przeciwnym razie istnieje duże ryzyko nie tylko całkowitej utraty środków, ale także popadnięcia w głęboki minus. Zalecamy, aby początkujący byli bardzo ostrożni ze wszystkimi instrumentami pochodnymi.

Musimy stale pamiętać, że instrumenty pochodne są skierowane do aktywnych traderów i spekulantów, którzy stale zawierają transakcje. Ze względu na niskie opłaty i wbudowaną dźwignię, kryptowaluty są szczególnie popularne wśród spekulantów.

Dźwignia finansowa to pożyczka w formie gotówki lub aktywów udzielona przedsiębiorcy w celu zawarcia transakcji.

Dla początkujących lepiej zacząć od doświadczenia w handlu, opanować podstawowe pojęcia i nauczyć się wyczuwać sygnały dla ruchu na rynku. Następnie musisz opracować własną strategię, która uwzględnia ryzyko związane z kryzysem i dużą zmiennością gospodarki, a dopiero potem rozpocząć pracę z krypto-pochodnymi.

Jak wykorzystać instrumenty w handlu? 

Konkretne sytuacje rynkowe, w których można użyć kryptowalutowych instrumentów pochodnych:

 • Ryzyko spadających kwotowań. Kontrakty terminowe mogą być wykorzystywane do sprzedaży aktywów i zarabiania na spadających cenach, a opcje mogą ubezpieczyć inwestora przed ryzykiem spadku kwotowań. Na przykład dla farm górniczych, które przewidują produkcję kryptowaluty w określonym czasie, opcje mogą stać się narzędziem ochrony przed deprecjacją, gdy rentowność farmy jest ubezpieczona opcją sprzedaży;
 • Obecność stabilnego trendu. Kontrakty CFD i kontrakty futures mogą zapewnić większe zyski w przypadku silnych ruchów na rynku.

Jak handlować instrumentami pochodnymi CoinTiger w Polsce? 

Jak zarejestrować? 

Przejdź na oficjalną stronę CoinTiger, kliknij „Zarejestruj się”, aby przejść do strony rejestracji.

Formularz rejestracyjny
Formularz rejestracyjny

Jak uzupełnić depozyt? 

Kliknij w prawym górnym rogu "Fundusze" - "Depozyt".

Wybierz monetę, którą chcesz wpłacić.

W przypadku niektórych monet istnieją dwa sposoby dokonania wpłaty. Zwykła wpłata musi być potwierdzona blokami, a przy wpłacie zostanie naliczona prowizja. BinXin Pay obsługuje zerowe opłaty, przelewy natychmiastowe i nie wymaga potwierdzenia bloku, ale Twoje aktywa CoinTiger muszą zostać przeniesione z Bixin Pay.

Możesz sprawdzić swój depozyt w "Rejestracjach depozytów".

Przypomnienie:

 • Sprawdź swoje tokeny wpłaty i adres wpłaty przed rozpoczęciem wpłaty, Twoje aktywa nie zostaną odzyskane, jeśli dokonasz wpłaty na zły adres.
 • Aktualizacja bloku będzie miała wpływ na adres wpłaty, prosimy zawsze dokonywać wpłaty na nowy adres.
 • Części tokena mają ograniczenia dotyczące minimalnej kwoty depozytu (na przykład minimalna kwota depozytu to 50), przed dokonaniem wpłaty należy zapoznać się ze wszystkimi wskazówkami.Inteligentne kontrakty lub depozyty z nagrodami blokowymi nie są obecnie obsługiwane.
 • Wpisz swój telefon komórkowy lub adres e-mail i utwórz hasło.
 • Wpisz kod, który przyszedł na Twój telefon/pocztę.
Uzupełnienie depozytu
Uzupełnienie depozytu

Jak wypłacić pieniądze? 

Kliknij „Fundusze” - „Saldo”, aby przejść do strony wypłaty.

Jeśli nigdy wcześniej nie ustawiałeś hasła do funduszy, najpierw ustaw hasło do funduszy.

Wybierz token wypłaty, kliknij "Zarządzaj adresami" - "Dodaj adres" i wprowadź odpowiednie informacje zgodnie ze wskazówkami.

Wpisz kwotę wypłaty, kod potwierdzający, hasło do aktywów i inne dostępne informacje na stronie wypłaty, kliknij „Prześlij” po podwójnym sprawdzeniu.

Możesz sprawdzić postęp wypłaty w "Nagraj wypłatę" po wypłacie.

Przypomnienie:

 • Sprawdź swoje tokeny wpłaty i adres wpłaty przed rozpoczęciem wpłaty, Twoje aktywa nie zostaną odzyskane, jeśli dokonasz wpłaty na zły adres.
 • Nie wycofuj swoich aktywów na adres inteligentnej umowy, w przeciwnym razie Twoje aktywa nie zostaną odzyskane.

Minimalna kwota wypłaty i opłaty za wypłatę są różne dla każdego tokena, sprawdź dodatkowe informacje po kliknięciu tokena na stronie wypłaty.

Kontrakty terminowe na kryptowaluty CoinTiger w Polsce stają się coraz bardziej popularne. Rozpocznij handel derywatami na CoinTiger, a wszystko się ułoży!

PROSTE I NIEZAWODNE
WYPŁACANIE PIENIĘDZY
PayPal
Mastercard
Neteller
Skrill
Visa
OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU
Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić