Pełna strategia handlowania huśtawką

Co to jest swing trading w Poland?

Swing trading jest odmianą zawierania transakcji w momentach odchyleń (korekt), powstałych, gdy cena jest w trendzie wzrostowym lub spadkowym. Główną różnicą pomiędzy swing tradingiem a innymi technikami handlu trendowego jest używany przedział czasowy (ten typ gracza jest odpowiedni dla dziennych i tygodniowych przedziałów czasowych) oraz żelazne zarządzanie ryzykiem.

Swing trading jest najlepszą strategią w Poland, która jest kombinacją różnych strategii, opartych na wejściu na rynek w kierunku głównego trendu. W tym samym czasie, wejście jest dokonywane w momentach cofnięcia się ceny w przeciwnym kierunku. Takie podejście pozwala na osiągnięcie maksymalnego zysku, ponieważ oprócz ruchu zgodnego z trendem, traderowi udaje się również zyskać na korekcyjnym cofnięciu. Często korekta ta może wynosić więcej niż 30-50 pipsów, co również daje dobry margines zysku.

Swing oznacza "ruch falami". Trader naprawdę wyłapuje fale korekcyjne i podąża za trendem. Najważniejszą rzeczą jest nauczenie się podstawowych zasad systematycznego handlu. Spróbuj, a na pewno odniesiesz sukces!

Wybierz swoją strategię
Wybierz swoją strategię

Swing trading strategies stocks często wykorzystują Elliott Theory, która obejmuje idealny ruch 5 fal trendu wzrostu lub spadku i 3 fale korekty. Pozwala to na znalezienie co najmniej 3 udanych punktów wejścia. Jednak ten obraz może być utworzony tylko w przypadku idealnego trendu. Teoria Elliotta nie jest warunkiem koniecznym dla zyskownego gracza swingowego.

Postępuj zgodnie z poniższymi zasadami, które powinny być przestrzegane, jeśli zdecydujesz się na strategię swing tradingu w Poland:

 1. Jeśli wybierzesz odpowiedni moment na otwarcie transakcji, cena natychmiast podąży w kierunku zyskowności. Jeśli jednak, w ciągu kilku godzin od wejścia na rynek, cena przesunęła się w przeciwnym kierunku i handel staje się nieopłacalny, wtedy należy opuścić rynek i poszukać lepszej okazji do otwarcia nowej pozycji.

 2. Zaleca się rejestrować impulsowy wzrost ceny "na plus" zaraz po tym, jak ruch zmniejszy swoją siłę. Na przykład, jeśli cena podskoczy do góry zaraz po otwarciu pozycji kupna, należy wziąć zysk i zamknąć pozycję. Najprawdopodobniej, po takim skoku, cena wykona jeszcze jedno odciągnięcie, a Ty będziesz miał dodatkową okazję do otwarcia jeszcze jednej pozycji i wzięcia większego zysku z rynku.

 3. Dla każdego zlecenia konieczne jest ustanowienie zlecenia ochronnego Stop-Loss. Zysk może być ustalony przy użyciu zarówno standardowego Take-Profit jak i Trailing Stop.

 4. Jeśli na koniec bieżącej sesji gracza Twoja transakcja jest na plusie, może zostać przeniesiona na następny dzień. Zakład z minusem musi zostać zamknięty w dniu, w którym został otwarty.

 5. Nie powinieneś otwierać transakcji podczas godzin rynkowych lub kiedy ukazują się ważne wiadomości ekonomiczne. Otwarte loty powinny być zamykane przed pojawieniem się ważnych wiadomości, które mogą wpłynąć na trend.

 6. Jeśli trend ewidentnie się zmienia, powinieneś zamknąć pozycję ręcznie, nie czekając na Take Profit lub Stop Loss.

Najlepszą opcją jest umieszczenie Stop-Loss poniżej poziomu wsparcia z szerokim zakresem (100 pipsów). Pomaga to zapobiec możliwym roll-overom Stop-Loss i daje dynamice ceny przestrzeń do naturalnego rozwoju.

Wiadomości
Wiadomości

Zalety swing trading:

 • Handel zgodnie z trendem daje mniej stresu psychologicznego dla inwestora.
 • Mniej "złapanych" zleceń stop.
 • Daje więcej czasu na podjęcie decyzji.
 • Pozwala na poświęcenie 1-2 godzin dziennie na rynek i robienie innych rzeczy lub połączenie handlu z inną pracą.

Wady swing trading:

 • Rynki są w trendzie przez 20-30% czasu, dlatego swing trader nie ma możliwości częstego zarabiania.
 • Aby zwiększyć możliwość zarobku, trader musi handlować na różnych giełdach lub rynkach (rynek akcji, rynek walutowy, a nawet rynek kryptowalut). 
 • Ponieważ trader otwiera handel na kilka dni do kilku tygodni, kwota początkowego depozytu powinna być znacznie wyższa niż dla daytradera (jest to związane z wielkością zlecenia stop, jak również z wysokością zarobków).

Strategie swing day trading w Poland

Swing player polega na zidentyfikowaniu i wykorzystaniu swingów, które pozwalają na obliczenie korzystnych punktów wejścia na rynek. Nie powinieneś otwierać pozycji, jeśli nie jesteś pewien podstawowego trendu. W tym przypadku, możliwość osiągnięcia zysku można porównać do wygranej w ruletkę - wszystko będzie zależało tylko od szczęścia. W celu określenia punktu wejścia na rynek, przeanalizuj AZT (Active Trader's Zone).

Poszukaj punktu w aktywnej strefie

Kanał cenowy (Keltner Channel lub Bollinger Bands) lub odległość pomiędzy średnimi kroczącymi może być użyta jako aktywna strefa tradera. Na przykład, aktywna strefa inwestora to odległość pomiędzy dwiema średnimi kroczącymi SMA (10) i EMA (30). Jest to strefa, w której inwestor (pod warunkiem, że cena dotarła do wyznaczonej strefy) decyduje, czy wejść na rynek, czy nie. Jeśli cena znajduje się w AZT, oznacza to, że nastąpiło wystarczające cofnięcie do otwarcia transakcji i konieczne jest przeanalizowanie punktu wejścia i ustalenie dokładnych parametrów transakcji. 

Powinieneś powstrzymać się od otwierania transakcji w dwóch przypadkach:

 • Jeśli cena spadła poniżej EMA30. Możliwa jest głęboka korekta lub pojawienie się nowego trendu.
 • Jeśli cena wzrosła powyżej SMA10. Cena nie wykonała wystarczającego pullback'u, rynek jest w stanie uspokojenia.

Podczas analizy wykresu w AZT, strategie swing tradingu pozwalają na użycie narzędzi trendu lub oscylatorów, klasycznych poziomów oporu i wsparcia. Wskaźnik Color Levels może być wykorzystywany w strategie swing day trading. Wyznacza on poziomy oporu i wsparcia na wykresie, które mogą być użyte do ustawienia stop-loss i take-profit, jak również do określenia, kiedy rozpoczęła się korekta lub cofnięcie ceny.

Register, trade and make a profit!
Register, trade and make a profit!

Sposoby na znalezienie punktu otwarcia zlecenia

Podstawowe metody analizy pozwalają na stworzenie strategii dla swing tradingu przy użyciu najbardziej wygodnych i dobrze zbadanych narzędzi. Rozważmy kilka wariantów znalezienia punktu otwarcia zlecenia.

Pivot point - formacja trzech świec, która pokazuje moment odwrócenia trendu:

 • Bottom Up - kombinacja trzech świec, w której druga świeca japońska zamyka się poniżej niżu pierwszej, a następna świeca zamyka się powyżej drugiej. Transakcja może zostać otwarta, jeśli ostatnia świeca zamknie się powyżej wyżu poprzedniej świecy.
 • Minusem jest kombinacja trzech świec, gdzie druga świeca japońska zamyka się powyżej wyżu poprzedniej świecy, a następna świeca zamyka się poniżej drugiej. Transakcja może zostać otwarta, kiedy ostatnia świeca zamknie się poniżej niżu poprzedniej świecy.

Kiedy analizujesz wykres w AZT, strategie swing tradingu pozwalają na użycie narzędzi trendu lub oscylatorów, klasycznych poziomów oporu i wsparcia. Standardowe wskaźniki wolumenu ceny mogą być użyte do potwierdzenia znaczenia i siły poziomu. Im wyższy wolumen, tym silniejszy poziom i odwrotnie.  Na przykład, jeśli widzisz, że wolumen kupna gwałtownie wzrasta, kiedy cena osiąga linię oporu, jest to znak, że poziom jest na tyle silny, że cena może się od niego oderwać.

Kluczowe poziomy pozwalają Ci określić nie tylko punkty wejścia na rynek, ale również punkty do ustawienia ochronnych stop-lossów. Idź za tym i odnieś sukces jako gracz!

Gracz swingowy powinien stosować analizę techniczną sytuacji rynkowej i prognozować jej prawdopodobne zmiany z powodu czynników makroekonomicznych. Inwestor dla zyskownego handlu swing trading strategies stocks nie powinien zapominać o terminowym zamknięciu transakcji. Należy obliczyć cele ruchu i opracować techniki ręcznego zamykania pozycji, jeśli istnieje ryzyko straty. 

Jak zacząć inwestować za pomocą strategie swing trading w Poland?

Swing player w Poland jest dostępny dla każdego, niezależnie od poziomu dochodów, aktualnej sytuacji finansowej czy rodzaju zatrudnienia. Najpierw trzeba zdecydować się na brokera, czyli pośrednika, który umożliwia danej osobie dostęp do rynku akcji. Broker to partner, od którego wiele zależy, począwszy od ilości dostępnych platform handlowych i instrumentów, a skończywszy na komforcie psychicznym gracza.

Rejestracja na platformie inwestycyjnej
Rejestracja na platformie inwestycyjnej

Następnie należy otworzyć rachunek maklerski, z którego można handlować: pozwala to na przechowywanie pieniędzy i innych aktywów nabytych podczas handlu. Aby otworzyć konto na platformie handlowej w Poland, musisz zarejestrować się online. Podczas rejestracji należy wprowadzić swoje prawdziwe dane. Po rejestracji będziesz miał dostęp do wszystkich usług brokera. 

Zanim będziesz mógł otworzyć swój pierwszy handel, musisz dokonać depozytu. Jest to łatwe i bezpłatne. Możesz użyć prawie każdego systemu płatności, aby wpłacić gotówkę. Zazwyczaj odbywa się to w następujący sposób: wchodzisz na stronę internetową brokera, z którym zamierzasz handlować. Tam należy kliknąć na przycisk "Depozyt" lub "Depozyt", a jeden z systemów płatności zostanie zaoferowany.

Jak otworzyć konto
Jak otworzyć konto

Przedsiębiorca nie musi mieć depozytu o pełnej wartości aktywów, aby dokonywać transakcji kupna/sprzedaży. Możesz zwiększyć swój potencjał finansowy za pomocą dźwigni, która pozwala na handel z dużo większą ilością niż masz na koncie. Pozwala to przedsiębiorcom na osiągnięcie dobrego procentu zysku przy niewielkiej ilości pieniędzy, ale zwiększa ryzyko związane z graczem.

Aby zacząć korzystać z dźwigni, musisz dokładnie przestudiować zagadnienie i nauczyć się kontrolować swoje ryzyko. Spróbuj, a odniesiesz sukces!

Jeśli jest to Twój pierwszy raz, kiedy handlujesz strategia swing trading owymi, powinieneś najpierw skorzystać z konta demo, na którym handlujesz wirtualnymi pieniędzmi. Z kontem demo będziesz miał dostęp do wszystkich funkcji platformy handlowej, poznasz wszystkie drobne punkty procesu i nauczysz się wszystkich strategia swing trading. Powodzenia w grze!

PROSTE I NIEZAWODNE
WYPŁACANIE PIENIĘDZY
PayPal
Mastercard
Neteller
Skrill
Visa
OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU
Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić