Co to jest opcja IQ? 

IQ Option w najkrótszym możliwym czasie stało się znaczącym graczem na rynku usług tradingu opcjami binarnymi, dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań technicznych oraz profesjonalnej pracy współpracowników.

IQ Option jest jednym z największych brokerów opcji.

IQ Option istnieje od 2013 roku i ma siedzibę na Cyprze pod numerem rejestracyjnym HE327751. Jest regulowany przez w Europie i zatwierdzony przez EOG. Platforma świadczy swoje usługi w większości krajów świata.

Aktywa :

 • dyby;
 • pary walutowe na rynku Forex;
 • opcje;
 • towary (ropa i metale szlachetne);
 • indeksy giełdowe;
 • fundusze ETF;
 • kryptowaluty.
Internetowa platforma handlowa IQ Option
Internetowa platforma handlowa IQ Option

Na platformie IQ Option aktywami handluje się za pośrednictwem CFD, który z każdym dniem staje się coraz bardziej popularny. Inwestor w rzeczywistości nie jest właścicielem aktywów bazowych. CFD odzwierciedla ruch cen aktywów bazowych. W zależności od zajmowanej pozycji przedsiębiorca osiągnie zysk, gdy cena aktywa wzrośnie lub poniesie stratę, jeśli cena spadnie w czasie trwania kontraktu. Kliknij link i wypróbuj już teraz!

IQ Option jak to działa? 

Czym więc jest IQ Option i jak to działa? Zrozumienie, jak handlować za pośrednictwem internetowej platformy transakcyjnej, zajmie trochę czasu. Musisz uzbroić się w cierpliwość, a wkrótce handel będzie wydawał się łatwy i zrozumiały.

Platforma IQ Option dostarcza informacje o wycenach w czasie rzeczywistym. Informacje te są usystematyzowane i pogrupowane w celu wyświetlenia w postaci wykresów. Możesz wybrać przedział czasu, dla którego informacje będą grupowane. Ta okresowość nazywana jest ramą czasową.

Narzędzia graficzne 

Platforma IQ Option oferuje użytkownikom narzędzia do prognozowania i analizy rynku online, takie jak wykresy i wskaźniki handlowe. Możesz śledzić, w jakim kierunku porusza się rynek i jak może wpływać na ceny, korzystając z narzędzi do tworzenia wykresów. Możesz nawet dostosować swoje wykresy na podstawie osobistych strategii i prognoz oraz zapisać szablon wskaźnika. Jest to bardzo łatwe i proste do zrobienia. Możesz uzyskać do niego dostęp z dowolnego zasobu w zakładce „Szablony”.

Narzędzia graficzne IQ Option
Narzędzia graficzne IQ Option

Wskaźniki 

Prawie wszystkie wskaźniki oparte są na średnich kroczących. Średnie kroczące to najprostszy dostępny wskaźnik. Sposób handlu tym wskaźnikiem jest prosty: jeśli cena jest powyżej średniej ruchomej, należy brać pod uwagę tylko zakupy. Jeśli cena jest poniżej średniej ruchomej, należy wziąć pod uwagę tylko sprzedaż. Użytkownik może również użyć razem dwóch średnich kroczących. Jedna z mniejszą przerwą, druga z dużą:

 • Wskaźnik siły względnej RSI. Kluczowymi cechami podczas korzystania z niego są poziomy wyprzedania, wykupienia, a także średnia wartość. W oparciu o przecięcie tych linii otwierane są transakcje kupna lub sprzedaży.
 • Wskaźnik MACD. Wskaźnik składa się z dwóch średnich kroczących i histogramu z poziomem zerowym. Łączy w sobie możliwości handlu trendami oraz średnich kroczących.
 • Wskaźnik ADX. Wygląda jak trzy linie (+DI, -DI, ​​ADX), oscylujące w zakresie od 0 do 100 w osobnym oknie, wspólnym dla wszystkich oscylatorów. ADX ma jeden ważny parametr - okres.
Wskaźniki IQ Option
Wskaźniki IQ Option

Wykresy 

Jednym z głównych narzędzi analizy technicznej platformy IQ Option są wykresy. To na nich obserwujemy zmiany cen i dokonujemy prognoz. Ruch ceny przedstawiany jest za pomocą trzech rodzajów wykresów: świecowego; liniowy; słupy.

Jeśli nauczysz się poprawnie interpretować sygnały, da ci to pozytywny efekt. Przed użyciem tego lub innego wskaźnika i wykresu powinieneś dokładnie zrozumieć, jak działają i jaka jest metodologia ich obliczania i odczytywania. Tak trzymaj, a na pewno ci się uda!

Możesz pobrać naszą aplikację na Windows i macOs, aby rozszerzyć funkcjonalność platformy, po czym będzie działała szybciej. Aplikację możesz również zainstalować na swoim telefonie komórkowym. Użytkownik może w każdej chwili zapoznać się z samouczkami wideo, w odpowiedniej zakładce panelu sterowania u góry „Dla traderów” – „szkolenie wideo”. Skontaktuj się również z pomocą techniczną lub czatuj. Przejdź przez prostą procedurę rejestracji i zacznij inwestować!

Wybierz typ wykresu
Wybierz typ wykresu

Czym jest handel CFD i jak to działa? 

Na platformie IQ Option użytkownik handluje instrumentem pochodnym CFD. Trader po prostu umieszcza transakcję na rynku w oparciu o to, co zbadał, a następnie czeka na wyniki. Istotą handlu CFD jest to, że jest to narzędzie, które może pomóc ludziom zablokować zyski, nawet gdy rynek spada. Niezależnie od tego, czy cena aktywów wzrośnie, czy spadnie, możesz zarabiać pieniądze bez posiadania, kupowania lub sprzedawania samego składnika aktywów.

Kontrakty CFD mogą znacznie poprawić Twoje konto dzięki możliwości handlu z wykorzystaniem depozytu zabezpieczającego.

W obrocie CFD stosuje się tzw. dźwignię (kredyt), która pozwala klientowi na dokonywanie transakcji o kwotach wielokrotnie większych niż wielkość jego depozytu zabezpieczającego.

Zastosowanie dźwigni pozwala inwestorom uzyskać dochód przy stosunkowo niskim początkowym depozycie. Tak więc praca z kontraktami CFD może dać bardzo wysoki poziom zwrotu z inwestycji.

Sukces w handlu zależy od umiejętności, cierpliwości, wybranej strategii handlowej i kapitału startowego. Dokonaj mądrych transakcji po ukończeniu filmu instruktażowego. Początkujący użytkownicy mogą najpierw sprawdzić swoje umiejętności i ćwiczyć na koncie treningowym.

Jak zarejestrować? 

Aby otworzyć konto handlowe na platformie IQ Option, musisz przejść przez proces rejestracji online. Uczyń to łatwym i prostym!

Podczas rejestracji wypełnij proponowany formularz, podając swoje prawdziwe dane. Zaraz po rejestracji wszystkie usługi platformy będą dla Ciebie dostępne. Po utworzeniu konta będziesz mógł zalogować się do swojego osobistego obszaru IQ Option, gdzie będziesz mieć dostęp do różnych kont. Możesz przełączać się między nimi za darmo!

Rejestracja na platformie
Rejestracja na platformie

Konta handlowe 

Na platformie IQ Option istnieją dwa rodzaje profili: zwykły i profesjonalny. Profil zawodowy umożliwia handel opcjami binarnymi i cyfrowymi. Opcje cyfrowe łączą w sobie cechy opcji klasycznych i binarnych. Opcja cyfrowa umożliwia handel różnymi aktywami. Jego główną cechą jest to, że rentowność i ryzyko w każdej transakcji zależą od wybranego kursu wykonania.

Domyślnie firma nadaje wszystkim nowym klientom status klienta nieprofesjonalnego. Masz prawo zażądać zmiany swojej kategorii poprzez złożenie wniosku. Będziesz musiał wypełnić ankietę i przesłać niezbędne dokumenty potwierdzające Twój status zawodowy.

Konto szkoleniowe 

Zawsze możesz doładować swoje konto treningowe. Aby to zrobić, w górnym rogu kliknij zielony przycisk „Doładuj” oraz ikonę z dwiema strzałkami. Klikając na nią, wybierz uzupełnienie konta szkoleniowego.

Na koncie demo nie możesz wypłacać zysków z transakcji. Otrzymujesz wirtualne 10 000 $, które wykorzystujesz do dokonywania wirtualnych transakcji. To tylko trening. Aby handlować prawdziwymi pieniędzmi, zasil swoje prawdziwe konto.

Zdobądź 10 000 $ na koncie demonstracyjnym IQ Option dla platformy eksperymentalnej
Zdobądź 10 000 $ na koncie demonstracyjnym IQ Option dla platformy eksperymentalnej

Konto rzeczywiste 

Możesz przełączać się między kontami. Aby to zrobić, kliknij kwotę swojego salda w prawym górnym rogu. Panel, który się otworzy, wyświetla Twoje konta. Wybierz wymagane konto, a stanie się ono aktywne.

Zainwestuj tyle pieniędzy, ile chcesz stracić. Nie oznacza to, że na pewno stracisz pieniądze. Ale praca ze zbyt dużymi ilościami może wywierać niepotrzebną presję psychiczną.

Depozyty 

Możesz zasilić swoje konto realne za pomocą karty debetowej/kredytowej (Visa, Mastercard) lub Skrill, Neteller, Webmoney lub innego e-portfela. Wielu użytkowników woli korzystać z e-portfeli ze względu na dużą szybkość wypłaty. Doładowanie konta nie jest pobierane prowizją!

IQ Option oferuje różne metody wpłat
IQ Option oferuje różne metody wpłat

Jak handlować? 

Cała działalność handlowa na platformie transakcyjnej odbywa się przy użyciu pozycji handlowych. Platforma IQ Option zapewnia szeroką gamę opcji zarządzania pozycjami handlowymi. Trader wystawia zlecenia (zlecenia), a firma brokerska otwiera lub zamyka pozycję handlową.

Zarządzanie pozycjami handlowymi składa się z:

 • otwarcie pozycji – kupno lub sprzedaż instrumentu finansowego w wyniku realizacji zlecenia rynkowego lub oczekującego;
 • zmiana pozycji — zmiana poziomów zleceń stop loss i take profit;
 • składanie zleceń oczekujących — składanie zleceń oczekujących Buy Limit, Buy Stop, Sell Limit i Sell Stop;
 • zmiana i usuwanie oczekujących zleceń — zmiana i usuwanie niepracujących zleceń oczekujących;
 • zamknięcie pozycji - kupno lub sprzedaż instrumentu finansowego za istniejącą pozycję w celu jej zamknięcia.

Wypłaty 

Wypłata środków jest również bardzo łatwa. Sposób wypłaty środków zależy od sposobu wpłaty środków na konto. Aby wypłacić środki, wypełnij odpowiedni wniosek na stronie „Wypłaty”. Żądania wypłaty są przetwarzane w ciągu 24 godzin. Jeśli wypłacisz środki na kartę bankową, system płatności i bank będą potrzebować dodatkowego czasu na przetworzenie transakcji.

Prowizja

Spread może się zmieniać w zależności od warunków rynkowych i płynności. W pewnych okolicznościach spread może być wyższy lub niższy niż poziom wskazany w naszej tabeli.

Każda wypłata przelewem bankowym może wiązać się z opłatą w wysokości 31 USD lub równowartości w walucie. Wypłata środków na kwotę mniejszą niż 2 euro lub równowartość w innej walucie nie jest możliwa, w takiej sytuacji Klient musi skontaktować się z obsługą klienta.

W zależności od kraju mogą być pobierane opłaty za wypłatę za pośrednictwem systemów płatności.

Jeżeli w ciągu 90 (dziewięćdziesięciu) kolejnych dni kalendarzowych lub więcej Klient nie otrzyma zlecenia wykonania Operacji transakcyjnych, firma zastrzega sobie prawo do pobrania opłaty za Rachunek Nieaktywny w wysokości 10 euro. Kwota ta jest co miesiąc potrącana z niewykorzystanego salda Konta Klienta do momentu aktywacji Konta. Prowizja nie może przekroczyć całkowitego salda na Rachunku Klienta.

Aby poznać funkcje platformy, zarejestruj się teraz. Życzymy udanej inwestycji!

PROSTE I NIEZAWODNE
WYPŁACANIE PIENIĘDZY
PayPal
Mastercard
Neteller
Skrill
Visa
OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU
Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić