Co to jest zdecentralizowana wymiana i jak działa? 

W ostatnich latach zdecentralizowane usługi i aplikacje, czyli DeFi, stały się głównym motorem rozwoju rynku kryptowalut.

DeFi to instrumenty finansowe w postaci usług i aplikacji zbudowanych na blockchainie.

Głównym celem zdecentralizowanych finansów jest stanie się alternatywą dla sektora bankowego i zastąpienie tradycyjnych technologii obecnego systemu finansowego protokołami open source. Oznacza to otwarty dostęp do zdecentralizowanych pożyczek i nowych platform inwestycyjnych dla wielu osób. Platformy te umożliwiają otrzymywanie pasywnego dochodu z aktywów kryptowalut, a także oszczędzanie opłat za przelewy, pożyczki i depozyty.

Matcha to zdecentralizowana platforma
Matcha to zdecentralizowana platforma

Co to jest Matcha? 

Zdecentralizowane finanse mają również pewne wady. Większość usług DeFi ma złożony interfejs użytkownika i wiele specyficznych terminów, co utrudnia korzystanie z nich i zniechęca początkujących. Ponadto na tym etapie aplikacje DeFi są rozdrobnione, co utrudnia użytkownikom śledzenie warunków rynkowych.

Agregatory DeFi mają na celu rozwiązanie obu tych problemów. Usługi te zbierają informacje z różnych protokołów DeFi i łączą je w jedną prostą i intuicyjną aplikację. Dzięki temu użytkownicy mogą używać tylko jednego narzędzia do śledzenia kondycji wielu rynków i podejmowania lepszych decyzji.

Jedną z takich usług jest Matcha.

Matcha to dość popularny agregator płynności z ponad 30 platformami handlowymi.

Następnie przyjrzymy się bliżej, czym jest Matcha, dlaczego ta platforma jest potrzebna i jak z niej korzystać. Chociaż inwestorzy, którzy pracowali na rynku Forex, mogą już znać koncepcję agregatora płynności. Wszystkie firmy maklerskie mają dostawców płynności, którzy dostarczają kwotowania do terminala handlowego. Istnieją specjalne programy, które pozwalają łączyć kwotowania od kilku dostawców płynności i w tym przypadku użytkownik otrzymuje najkorzystniejsze warunki handlowe. Trader może kupić aktywa od jednego dostawcy płynności (gdzie była najlepsza cena kupna) i sprzedać innemu dostawcy (gdzie była najlepsza cena sprzedaży).

Matcha to agregator, który skupia wiodące zdecentralizowane giełdy
Matcha to agregator, który skupia wiodące zdecentralizowane giełdy

Dostępne aktywa 

Około 20 par kryptowalut jest dostępnych do handlu na Matcha. Jednocześnie twórcy platformy nieustannie pracują nad rozszerzeniem listy dostępnych narzędzi.

Rodzaje zamówień 

Platforma Matcha stara się rozszerzyć swoją funkcjonalność handlową.

Użytkownicy mogą otwierać nie tylko regularne transakcje sprzedaży lub zakupu kryptowaluty, ale także składać zlecenia z limitem.

Co zadziała, gdy cena osiągnie dany poziom. To rozszerza możliwości handlowe.

Ważną zaletą handlu zleceniami z limitem jest to, że są one bezpłatne. Nie musisz za nie płacić prowizji.

Zlecenia limitowane są składane na Matcha bezpłatnie z następujących powodów:

  • Zlecenia z limitem są tworzone i wysyłane poza łańcuchem do siatki 0x, która przesyła twoje zamówienie do całej sieci 0x w celu realizacji. Nie wymaga gazu Ethereum.
  • W momencie realizacji zlecenia z limitem transakcja jest rozliczana na łańcuchu, a odbiorca zlecenia płaci opłatę transakcyjną Ethereum oraz opłatę protokolarną 0x.
Rodzaje zamówień
Rodzaje zamówień

Obsługiwane portfele 

Platforma handel Matchą obsługuje obecnie kilka portfeli Ethereum:

  • Metamask;
  • Portfel Coinbase;
  • PortfelPołącz;
  • Bitski.
Obsługiwane portfele
Obsługiwane portfele

Koszt Matchy 

Korzystanie z platformy Matcha jest całkowicie bezpłatne, ale użytkownicy muszą płacić za gaz Ethereum i protokół 0x.

Cechy Matcha 

Platforma Matcha różni się od scentralizowanych giełd kryptowalut. Ponieważ Matcha jest platformą zdecentralizowaną, wszystkie transakcje na niej odbywają się bez udziału strony trzeciej. Wszystkie tokeny klientów są przechowywane w ich własnych portfelach kryptowalut. W pełni kontrolują je przez cały czas pracy z platformą.

Cechy Matcha
Cechy Matcha

Korzyści z Matcha 

W porównaniu do scentralizowanych rynków, rynek Matcha zapewnia użytkownikom większą prywatność i bezpieczeństwo. Handlując na Matcha w Polsce lub innym kraju, nie musisz się rejestrować i przechodzić procedury weryfikacji. Po prostu podłączasz swój portfel kryptowalut do platformy i handlujesz.

Korzyści z Matcha
Korzyści z Matcha

Jak zacząć handlować Matchą w Polsce? 

Aby rozpocząć handel na Matcha w Polsce, potrzebujesz dostępu do internetu i darmowych środków. Wszystko. Po prostu wchodzisz na stronę platformy, podłączasz portfel Ethereum i zaczynasz pracę. Jeśli nie masz portfela Ethereum, możesz go łatwo utworzyć.

Podłącz portfel do Matcha 

Platforma handlowa Matcha jest zdecentralizowana, więc nie ma potrzeby rejestracji i weryfikacji. Aby rozpocząć handel, wystarczy podłączyć portfel Ethereum do Matcha. To bardzo proste. Zajmie to 1-2 minuty. Wystarczy wybrać posiadany portfel i kliknąć „połącz”. Wszystko.

Połącz portfel z Matcha
Połącz portfel z Matcha

MetaMask ​​

MetaMask to jeden z najpopularniejszych portfeli kryptowalut na świecie.

Do tej pory ponad 10 milionów użytkowników pobrało MetaMask ze sklepu z rozszerzeniami przeglądarki Chrome. Portfel obsługuje nie tylko ETH, ale wszystkie tokeny ERC-20, czyli wszelkie kryptowaluty uruchomione w sieci Ethereum.

Platforma handlowa Matcha współpracuje również z MetaMask. Jeśli masz już portfel MetaMask, wystarczy kliknąć przycisk Połącz na stronie internetowej Matcha.

Portfel Coinbase 

Coinbase Wallet to mobilny portfel kryptowalut od Coinbase. Obsługuje ponad 500 kryptowalut i tokenów ERC20.

Platforma handlowa Matcha współpracuje z portfelem Coinbase. Jeśli masz już portfel Coinbase, wystarczy kliknąć przycisk Połącz na stronie Matcha.

Portfel Coinbase
Portfel Coinbase

WalletConnect 

WalletConnect to protokół obsługiwany przez wiele portfeli kryptowalut, ponieważ umożliwia łatwe połączenie z różnymi aplikacjami Decentralized Financial (DeFi), w tym z platformą Matcha. Aby to zrobić, wystarczy wybrać DApp i połączyć się za pomocą kodu QR lub łącza.

Bitski 

Jest to łatwy w użyciu portfel internetowy, który jest również obsługiwany przez platformę Matcha. Możesz połączyć Bitski z Matcha za pomocą jednego kliknięcia.

Portfel Bitski
Portfel Bitski

Znajdź parę handlową do handlu 

Ponad 20 par handlowych jest dostępnych do handlu na platformie Matcha. Możesz wybrać parę kryptowalut od razu na stronie głównej lub w sekcji „Handel”. Ogólnie rzecz biorąc, warto zauważyć, że platforma Matcha jest intuicyjna i nie powinieneś mieć żadnych pytań o to, jak handlować Matcha w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Aby zrozumieć, jak handlować na Matcha w Polsce, musisz wejść na stronę platformy. Posiada intuicyjny interfejs. Prawie każdy, kto go użyje, od razu zrozumie, jak wszystko działa.

Zawrzyj umowę 

Możesz od razu rozpocząć handel, wystarczy wybrać kierunek: „Zapłać” i „Odbierz”.

Zlecenia limitowane i transakcje OTC są również dostępne dla niektórych instrumentów. Po wybraniu narzędzia pojawią się odpowiednie pozycje menu.

Wybierz parę handlową
Wybierz parę handlową

Alternatywy dla Matcha 

Zdecentralizowane platformy rozwijają się aktywnie w ostatnich latach i są głównym motorem ruchu na rynku kryptowalut. Nic więc dziwnego, że na rynku pojawiły się platformy zbliżone funkcjonalnością do Matcha.

W związku z pojawieniem się dużej liczby scentralizowanych i zdecentralizowanych giełd popyt na agregatory płynności rośnie. Jeśli jest popyt, to jest podaż.

Obecnie platformy takie jak B2BX i Paraswap mogą stanowić alternatywę dla Matcha, ale są też inne projekty.

B2BX. Wykorzystuje tokeny B2B standardu ERC-20. Posiada pojedynczy mechanizm integracji z usługami firm trzecich, współdziała z agregatorami z innych ekosystemów - ENC Integrated, PrimeXM, OneZero. Działa nie tylko z kryptą, ale także z papierami wartościowymi - z czym dokładnie pracować, każdy użytkownik może dostosować dla siebie.

Paraswap. Jeden z najszybszych projektów zoptymalizowanych pod kątem handlowców i zdecentralizowanych aplikacji. Kompatybilny z ERC-20. Współpracuje z różnymi giełdami i usługami - Bancor, Kyber, 0x, Uniswap, Curve i inne.

Często zadawane pytania dotyczące Matcha 

Główną różnicą Matcha jest intuicyjny i prosty interfejs, który jest maksymalnie zorientowany na użytkownika. Ale jeśli nadal nie rozumiesz, jak handlować na Matcha, platforma zawiera szczegółową sekcję ze szczegółowymi odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania.

Poniżej omówimy również najpopularniejsze pytania dotyczące platformy Matcha. Poniżej omówimy również najpopularniejsze pytania dotyczące platformy Matcha, abyś mógł zrozumieć, czym jest Matcha i jak handlować Matcha?

Jak Matcha oferuje najlepsze ceny?

To bardzo proste, platforma analizuje płynność z ponad 30 platform transakcyjnych i zapewnia użytkownikowi najkorzystniejszą cenę zakupu lub sprzedaży aktywów.

Jeśli porównamy Matcha z jej najbliższymi konkurentami (Paraswap, B2BX i innymi), to główną różnicą będzie prosty i przyjazny dla użytkownika interfejs.

Jeśli porównasz Matcha z innymi giełdami kryptowalut, w szczególności z platformami scentralizowanymi, to różnic jest znacznie więcej. Platformy zdecentralizowane nie wymagają rejestracji i weryfikacji konta, są bezpieczniejsze i mogą być używane w niemal każdym kraju na świecie.

Matcha jest zdecentralizowanym rynkiem, więc może współpracować z prawie każdym prywatnym klientem i organizacją.

Obecnie dla użytkowników dostępny jest tylko język angielski, ale niewykluczone, że w przyszłości platforma będzie obsługiwać inne języki.

Matcha współpracuje z popularnymi portfelami kryptowalutowymi, a także z dużą liczbą giełd kryptowalut, z których pobierana jest płynność.

Na Matcha została stworzona specjalna sekcja, aby pomóc klientom znaleźć odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Istnieje również grupa Telegram.

Zdecentralizowane platformy, w tym Matcha, zapewniają większe bezpieczeństwo niż scentralizowane platformy kryptowalutowe. Wszystkie operacje na platformie przeprowadzane są bez udziału osoby trzeciej, dzięki czemu środki użytkownika zawsze pozostają w jego portfelu.

Użytkownik zawsze je kontroluje, a cała odpowiedzialność za bezpieczeństwo spoczywa na kliencie. Platforma w żaden sposób na to nie wpływa.

Platformy zdecentralizowane są znacznie bezpieczniejsze niż platformy scentralizowane, na które hakerzy regularnie włamują się i kradną pieniądze klientów. To jeden z powodów popularności platform zdecentralizowanych.

Podczas korzystania ze zdecentralizowanej platformy wszystkie tokeny pozostają w portfelu użytkownika. Z kolei scentralizowana platforma wymaga przekazania środków osobie trzeciej.

Możesz handlować Matchą w dowolnym kraju. Platformy możesz używać zarówno do wymiany tokenów po najlepszej cenie, jak i do handlu.

Matcha obecnie zbiera płynność z dużej liczby giełd kryptowalut. Najsłynniejszy z nich:
- Uniswap.
- Bancor.
- Crypto.com.
- Kyber Network.
- Inny.

Platforma obsługuje obecnie następujące portfele:
- MetaMask.
- Coinbase Wallet.
- WalletConnect.
- Bitski.

Aby połączyć portfel Coinbase z platformą, musisz kliknąć przycisk Połącz portfel Coinbase. Połączenie nastąpi w ciągu kilku sekund.

Matcha nie ma obecnie bezpośredniego wsparcia dla portfeli sprzętowych. Dlatego możesz połączyć Ledger z platformą za pomocą MetaMask.

Aby połączyć Metamask z platformą, musisz kliknąć przycisk Połącz metamask. Połączenie nastąpi w ciągu kilku sekund.

Platforma nie posiada obecnie własnego tokena. Na stronie projektu nie ma informacji o możliwym pojawieniu się tokena w przyszłości.

Tak. Podobnie jak inne DeFi, Matcha jest bardzo bezpieczna, ponieważ wszystkie środki użytkownika pozostają w jego portfelu. Inteligentne kontrakty wykorzystywane do przeprowadzania transakcji są bezpieczne i weryfikowane przez renomowane firmy monitorujące.

PROSTE I NIEZAWODNE
WYPŁACANIE PIENIĘDZY
PayPal
Mastercard
Neteller
Skrill
Visa
OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU
Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić