Co to jest OKX?

OKX to największa giełda w Hongkongu, obsługująca miliony klientów na całym świecie i ciesząca się niezmiennie wysokimi wolumenami obrotu.

Swobodny przepływ gotówki, efektywne transakcje i niezależność finansowa - misją OKX jest rozwój nowych technologii i wprowadzanie nowych produktów, które zmienią świat. Giełda stale się rozwija: notowanie się powiększa, dodawane są nowe instrumenty handlowe, wsparcie dla fiat, planowane jest uruchomienie własnej zdecentralizowanej giełdy itp.

Platforma handlowa kryptowalutami OKX znajduje się obecnie w pierwszej 5 największych giełd kryptowalut na świecie.

Platforma handlowa kryptowalutami OKX
Platforma handlowa kryptowalutami OKX

Czym są kryptowaluty?

Instrument pochodny to umowa finansowa dotycząca przyszłej ceny papieru wartościowego, kryptowaluty, produktu lub usługi. Przedmiot takiej umowy nazywany jest aktywem bazowym. Sprzedający i kupujący instrumenty pochodne nie są właścicielami aktywów bazowych, ale sprzedają i kupują prawo do wykonania kontraktu.

W taki sam sposób, jak na klasycznej giełdzie, traderzy kryptowalut zarabiają na zmianach ceny aktywów bazowych. Ponieważ przyszła cena rynkowa aktywów bazowych jest nieznana, wszyscy inwestorzy ponoszą ryzyko. Jeżeli w momencie realizacji umowy cena towaru spadła, wówczas sprzedający otrzymuje zysk, a kupujący pozostaje po stronie straty. Jeśli cena towaru wzrosła, zwycięzcą pozostaje kupujący.

Aby zwiększyć zarobki, trader wykorzystuje dźwignię – pożyczkę udzielaną przez giełdę. Dźwignia jest proporcjonalna do depozytu dokonanego przez tradera. Dzięki temu trader może dokonywać transakcji na duże kwoty. Dźwignia zależy od wymiany. Większość giełd zapewnia dźwignię z prowizją.

Jedną z popularnych platform jest platforma handlowa kryptowalutami OKX. Handel kryptowalutowymi instrumentami pochodnymi jest również dostępny na OKX z dźwignią.

Istnieją cztery rodzaje instrumentów pochodnych, które są aktywnie wykorzystywane przez traderów zarówno na klasycznej giełdzie, jak i na rynku kryptowalut. Ten:

  • kontrakty terminowe;
  • opcje;
  • swapy.

Zdaniem ekspertów rynek instrumentów pochodnych pozwala inwestorowi na efektywniejsze zarządzanie portfelem. Instrumenty pochodne świetnie nadają się do zabezpieczania ryzyka (dlatego zostały stworzone). A marża wprowadzona do umowy pozwala zwiększyć zysk w pomyślnej kombinacji okoliczności.

Jedną z ważnych zalet instrumentów pochodnych jest konieczność zdeponowania tylko pewnej części kwoty kapitału, co pozwala zapłacić mniej niż za zakup akcji, obligacji itp.

Instrumenty pochodne oferują również szersze możliwości rynkowe. Pojawienie się takich instrumentów na rynku kryptowalut stało się logiczną kontynuacją rozwoju i kształtowania się rynku pieniądza cyfrowego.

Handel kryptowalutami
Handel kryptowalutami

Czym jest giełda kryptowalut?

Giełda instrumentów pochodnych kryptowalut to platforma transakcyjna, na której oprócz handlu spotowego, dla traderów dostępne są instrumenty pochodne na kryptowaluty. Te wymiany obejmują OKX. Jest to jedna z wiodących na świecie giełd instrumentów pochodnych kryptowalut.

Platforma zapewnia również traderom możliwość handlu lewarowanymi instrumentami pochodnymi, czyli z wykorzystaniem pożyczonych środków.

Handel derywatami kryptograficznymi został po raz pierwszy uruchomiony przez wiodące giełdy CBOE i CME z siedzibą w Chicago w szczycie hossy w 2017 r. I był to jeden z punktów zwrotnych w historii kryptowalut. Obecnie wiele platform transakcyjnych oferuje handel kontraktami terminowymi, opcjami i innymi instrumentami pochodnymi.

Platforma handlowa OKX oferuje wiele opcji
Platforma handlowa OKX oferuje wiele opcji

Jak działa handel derywatami na kryptowaluty?

Praca z instrumentami pochodnymi na kryptowaluty nie różni się od handlu instrumentami pochodnymi na klasyczne instrumenty handlowe. Handlowcy mogą również handlować w obie strony i obstawiać zarówno wzrost, jak i spadek wartości aktywów bazowych. Rozszerza to możliwości osiągania zysku dzięki zastosowaniu różnych strategii handlowych.

Ponadto, handlując instrumentami pochodnymi w celu zwiększenia dochodów, trader może skorzystać z dźwigni. Na giełdach kryptowalut wysokość dźwigni najczęściej zależy od wybranego aktywa i jest proporcjonalna do dokonanego depozytu.

Jak handlować instrumentami pochodnymi OKX w Polsce

Pierwszym krokiem do rozpoczęcia korzystania z krypto pochodnych OKX w Polsce jest zakończenie procesu rejestracji. Następnie trader będzie miał dostęp do wszystkich instrumentów handlowych prezentowanych na platformie OKX.

Należy rozumieć, że handlujesz aktywami wysokiego ryzyka, dlatego zanim zaczniesz handlować na platformie transakcyjnej OKX kryptowalutami, musisz wyrazić zgodę na użycie tych instrumentów. Tylko wtedy będziesz mógł uzyskać dostęp do handlu instrumentami pochodnymi OKX.

Zarabiaj pieniądze z OKX!
Zarabiaj pieniądze z OKX!

Dlaczego inwestorzy wybierają instrumenty pochodne kryptowaluty OKX w Polsce? Ponieważ ta platforma działa na rynku od dawna i sprawdziła się tylko z pozytywnych stron. Platforma niezmiennie znajduje się w pierwszej 5 największych giełd pod względem obrotów handlowych. To kolejny przekonujący argument za rozważeniem instrumentów pochodnych OKX w Polsce.

Jak zarejestrować?

Proces rejestracji na platformie handlowej OKX instrumentów pochodnych jest bardzo prosty. Możesz zarejestrować się na trzy sposoby:

  • Przez aplikację mobilną.
  • Przez telegram.
  • Za pośrednictwem wersji na komputery stacjonarne.

Szczegółowe instrukcje dotyczące rejestracji na platformie handlowej OKX instrumentów pochodnych przy użyciu każdej z tych metod są przedstawione na stronie giełdy. Ale nie będziesz potrzebować instrukcji, ponieważ proces rejestracji jest bardzo prosty i intuicyjny. Rejestracja składa się tylko z 2 kroków.

Jak zacząć handlować instrumentami pochodnymi OKX?
Jak zacząć handlować instrumentami pochodnymi OKX?

Jak otworzyć konto demo

Od razu zauważamy, że nie wszystkie giełdy umożliwiają handel na rachunku demo. Dlatego posiadanie takiej funkcji na platformie handlu derywatami kryptowalutowymi OKX jest ważną zaletą. W końcu konto demo jest ważne nie tylko dla początkujących, ale także dla doświadczonych traderów.

Konto demo pomaga początkującym przyzwyczaić się do platformy i nauczyć się pracy na rynku. Profesjonalni handlowcy testują konto demo i ulepszają swoje strategie handlowe bez ryzykowania prawdziwymi pieniędzmi.

Dlatego też, jeśli lubisz konto demo, wybór na rzecz instrumentów pochodnych OKX w Polsce jest dość oczywisty. Możesz nauczyć się handlować i testować strategie handlowe bez utraty własnych środków.

Aby otworzyć rachunek demo z instrumentami pochodnymi kryptowaluty OKX w Polsce, nie są wymagane żadne dodatkowe kroki. Konto demo otwiera się automatycznie.

Jak otworzyć konto rzeczywiste

Konto rzeczywiste na platformie handlu kryptowalutowymi instrumentami pochodnymi OKX otwierane jest natychmiast po rejestracji. Po zasileniu konta możesz natychmiast rozpocząć handel instrumentami pochodnymi OKX w Polsce.

Zasil swoje konto na prawdziwe pieniądze i otrzymaj bonus!
Zasil swoje konto na prawdziwe pieniądze i otrzymaj bonus!

Jak uzupełnić depozyt?

Aby zasilić swoje konto handlowe kryptowalutowymi instrumentami pochodnymi OKX w Polsce, musisz wykonać następujące czynności:

  • otwórz sekcję „Zasoby” i kliknij przycisk „Uzupełnij”.
  • wybierz walutę i sieć depozytową.
  • wybierz konto: Konto finansowania lub Konto handlowe.

Na platformie handlu derywatami kryptowalutowymi OKX środki na konto handlowe są również dostępne za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Jak widać, platforma handlowa OKX derywatami oferuje dość wygodną usługę.

W Polsce możesz szybko wpłacać środki i handlować instrumentami pochodnymi OKX.

Pobierz aplikację mobilną OKX!
Pobierz aplikację mobilną OKX!

Minimalna kwota wpłaty

Minimalny depozyt zależy od waluty, w której zasilasz swoje konto handlowe. Podczas wpłacania Bitcoina minimalna kwota to 0,00005 BTC.

Jak wypłacić pieniądze?

Wypłacanie środków jest tak proste, jak wpłacanie środków.

Aby wypłacić środki, musisz otworzyć sekcję „Aktywa” i kliknąć przycisk „Wypłać”.

Następnie należy otworzyć zakładkę „Wypłata” i wybrać walutę wypłaty oraz kliknąć przycisk „Kontynuuj”.

Wpisz adres portfela wypłaty, wskaż kwotę i rozpocznij proces wypłaty.

Portfel OKX
Portfel OKX

Lista pochodnych OKX

Dostępna jest duża lista pochodnych OKX w Polsce. Jednocześnie regularnie dodawane są nowe narzędzia, dzięki czemu możesz zapoznać się z aktualną listą na stronie OKX. Znajdują się tam również informacje o prowizjach.

Jak działa handel derywatami kryptograficznymi OKX?

Na OKX handel instrumentami pochodnymi jest dostępny w sekcji Handel. Aby rozpocząć handel, musisz wybrać „Handel z wykorzystaniem depozytu zabezpieczającego”.

W tej sekcji możesz wybrać rodzaj instrumentów pochodnych i instrument handlowy, którym chcesz handlować.

Alternatywy dla instrumentów pochodnych kryptowalut OKX

Obecnie wiele platform oferuje możliwość handlu instrumentami pochodnymi kryptowalut. OKX jest jedną z 5 najlepszych giełd oferujących łatwe w użyciu narzędzia, funkcje i zasoby. Otwórz konto OKX i przekonaj się sam!

Najczęściej zadawane pytania dotyczące instrumentów pochodnych kryptowalut OKX:

Czy możesz handlować instrumentami pochodnymi na OKX?

Na platformie OKX handel instrumentami pochodnymi jest dostępny dla wszystkich zarejestrowanych klientów.

Tak. Cała lista instrumentów znajduje się na stronie OKX.

Swapy, swapy wieczyste, kontrakty terminowe i opcje są dostępne na OKX.

Futures to kontrakt na zakup składnika aktywów w przyszłości po cenie ustalonej w momencie transakcji. W tym przypadku podstawowym aktywem przyszłości jest kryptowaluta.

Tak, handel kontraktami futures na Bitcoin jest dostępny na platformie handlowej OKX krypto-pochodnymi instrumentami pochodnymi.

Swapy wieczyste nie mają daty wygaśnięcia.

Opcje na kryptowaluty to rodzaj kontraktu pochodnego, który daje kupującemu prawo do kupna lub sprzedaży aktywów po określonej cenie w określonym dniu. Opcja kupna daje prawo do kupna; opcja put - prawo do sprzedaży.

PROSTE I NIEZAWODNE
WYPŁACANIE PIENIĘDZY
PayPal
Mastercard
Neteller
Skrill
Visa
OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU
Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić