Ponieważ zasoby cyfrowe nie mają materialnego odpowiednika, ich przechowywanie różni się od przechowywania gotówki i innych kosztowności. W istocie przechowywanie waluty cyfrowej to prowadzenie ewidencji transakcji na określonym rachunku walutowym.

W walucie cyfrowej księgowanie transakcji dla każdego konta jest przechowywane w publicznym łańcuchu bloków. Jednak do przeprowadzenia operacji przez blockchain wymagany jest specjalny interfejs i co najważniejsze klucz prywatny, który potwierdza transakcję. Dlatego przez metody przechowywania aktywów elektronicznych należy rozumieć metody i narzędzia służące do przechowywania kluczy prywatnych i danych osobowych użytkownika, a nie rozliczania transakcji (które już są przechowywane w blockchain).

Portfele zapewniają jedynie interfejs do wygodnych transferów, konwersji i innych operacji, a samo przechowywanie kluczy prywatnych może być „gorące” lub „zimne”.

Główna różnica między magazynem gorącym i zimnym polega na tym, że dane konta i klucz prywatny są przechowywane w trybie offline, co oznacza, że ​​dostęp do nich przez sieć jest fizycznie niemożliwy. Chłodnia ma następujące cechy:

  • Pełna ochrona przed włamaniami i przechwytywaniem danych;
  • Potwierdzanie transakcji w trybie ręcznym.

Niewygodne jest każdorazowe wprowadzanie klucza prywatnego, jeśli trzeba wykonywać dziesiątki przelewów dziennie, a na rynku jest mniej oprogramowania do przechowywania „na zimno” niż „gorących” odpowiedników, ale to jedyny sposób na 100% chroń swoje zasoby kryptograficzne przed hakerami.

Portfel sprzętowy to zasadniczo zaawansowany, zaszyfrowany i chroniony hasłem dysk flash, który przechowuje wszystkie dane konta użytkownika. Aby potwierdzić operację, użytkownik musi podłączyć portfel sprzętowy do sieci, a klucz jest przechowywany w bezpiecznym środowisku i po prostu nie ma do niego dostępu przez Internet.

Recenzja Trezor Wallet
Recenzja Trezor Wallet

Co to jest Trezor Wallet?

Trezor należy do kategorii „zimnych” portfeli, które nie oznaczają stałego połączenia z Internetem. Dzięki temu osiągany jest najwyższy poziom bezpieczeństwa i anonimowości. Portfel obsługuje ponad 1000 monet - od Bitcoina i jego forków po altcoiny o różnej popularności.

Producentem urządzenia jest czeska firma SatoshiLab, która oferuje do wyboru dwa modele Trezora: One i Model T.

Oba modele pracują autonomicznie bez dodatkowego zasilania. Możesz podłączyć Trezor do komputera za pomocą kabla USB, a do zarządzania dostępny jest specjalny program Trezor Wallet. Dostępu do pieniędzy w portfelu nie można uzyskać bez kodu PIN i hasła.

Wszystkie informacje są przechowywane w pamięci urządzenia, do której nikt poza prawowitym właścicielem nie ma dostępu. Klucze prywatne są również przechowywane na samym urządzeniu.

Obsługiwane platformy

Aby portfel działał, musi być podłączony do komputera i kontrolowany przez aplikację Google Chrome. Istnieją również klienci mobilni i wsparcie dla Linuksa.

Twórcy starali się zapewnić użytkownikowi dostęp do portfela za pomocą dowolnego komputera osobistego.

Zgodność z Trezor Wallet
Zgodność z Trezor Wallet

Obsługiwane pieniądze elektroniczne

Początkowo Trezor obsługiwał tylko Bitcoina, ale z biegiem czasu liczba monet, tokenów i altcoinów wzrosła do 900 typów. Wszystko to dla wygody posiadacza portfela, ponieważ łatwiej jest przechowywać wszystkie swoje aktywa w jednym miejscu, niż korzystać z 10 portfeli jednocześnie.

W jakich krajach urządzenie jest dostępne?

Urządzenie można kupić w ponad 150 krajach, dzięki czemu jest dostępne niemal na całym świecie. Twórcy postarali się, aby użytkownicy mogli zamówić portfel i zdobyć go absolutnie bez przeszkód.

Bezpieczeństwo

Trezor jest obecnie jednym z najbezpieczniejszych portfeli, wykorzystującym wiele warstw ochrony. Podstawowa zasada: wszystkie klucze i hasła są przechowywane tylko w zaszyfrowanej pamięci sprzętowej (która nie może zostać zhakowana na obecnym poziomie technologii), witryny i aplikacje służą jedynie jako interfejs graficzny dla portfela.

Proces wymiany informacji między portfelem a różnymi urządzeniami jest również niezawodnie chroniony: żadne klucze nie są przesyłane, portfel tylko sprawdza określone przez Ciebie parametry transakcji i je potwierdza, a zmiana adresu lub kwoty jest niemożliwa.

Trezor Wallet zapewnia wysokie bezpieczeństwo
Trezor Wallet zapewnia wysokie bezpieczeństwo

Twórcy wzięli pod uwagę wiele opcji hakerskich, dzięki czemu od premiery portfela w 2013 roku żadnemu z użytkowników Trezor Wallet nie skradziono swoich elektronicznych aktywów.

Zewnętrzny poziom bezpieczeństwa to hasło do urządzenia. Zawiera od czterech do dziewięciu znaków i zmienia ich pozycję na ekranie z każdym wpisem. W tym przypadku na monitorze użytkownik widzi puste klawisze, a położenie symboli można zobaczyć na ekranie urządzenia.

W celu zapewnienia, że ​​w przypadku utraty urządzenia lub awarii komputera użytkownika, podczas rejestracji portfel generuje specjalną tajną frazę. Po pokoleniu właściciel zapisuje frazę w swoim zeszycie, a następnie wpisuje ją za pomocą urządzenia.

Ze względu na przypadki podróbek na rynku, twórcy namawiają do zamawiania urządzenia tylko na oficjalnej stronie internetowej, aby chronić środki użytkowników przed oszustami. Opakowanie samego urządzenia nie powinno być uszkodzone, a specjalne taśmy holograficzne nie powinny nosić śladów sklejki.

Trezor Wallet ma unikalne funkcje
Trezor Wallet ma unikalne funkcje

Funkcję Trezor Wallet

Trezor może nie tylko przechowywać cyfrowe pieniądze, ale także dokonywać transakcji i wymieniać monety. Można powiedzieć, że portfel zebrał się w sobie:

  • Lepsza ochrona środków użytkowników przed „zimnym” portfelem;
  • Możliwość łatwych i szybkich transakcji, z „hot storage”;
  • Możliwość wymiany monet na siebie, z giełd kryptowalut.

Usługa wsparcia

Obsługa klienta jest dostępna przez całą dobę na oficjalnej stronie portfela. Zespół wsparcia stara się nie tylko szybko pomóc w rozwiązaniu problemu, który się pojawił, ale także robi wszystko, co możliwe, aby go naprawić.

Jak działa ten portfel?

Urządzenie Trezor należy podłączyć do komputera użytkownika za pomocą kabla USB. A po wpisaniu hasła właściciel może korzystać ze wszystkich funkcji portfela, interfejs programu jest prosty i przejrzysty, a także przyjemny dla oka. Wszystkie czynności wykonywane przy użyciu portfela muszą być potwierdzone na urządzeniu.

Za pomocą specjalnej frazy każdy użytkownik może zarejestrować wymaganą liczbę kont. Możliwe jest również przypisanie do nich kluczy z wymaganej liczby innych portfeli. Wybierając opcję konta, użytkownik zostaje przeniesiony do zakładki z transakcjami.

Jak korzystać z Trezor Wallet?
Jak korzystać z Trezor Wallet?

Jak korzystać z Trezor Wallet?

Aby przenieść waluty cyfrowe do magazynu, użytkownik musi skorzystać z funkcji „Odbierz”. Następnie należy wypełnić wszystkie pola, takie jak: adres portfela nadawcy, ilość i rodzaj zasobu elektronicznego. Musisz potwierdzić operację na urządzeniu Trezor.

Aby wysłać cyfrową walutę z portfela, musisz skorzystać z opcji „Wyślij”. Niezbędne jest również wypełnienie pól: adres portfela odbiorcy, rodzaj waluty i kwota. Ale portfel pozwala użytkownikowi określić wysokość prowizji od transakcji.

Im niższa prowizja jest wybrana, tym dłużej potrwa transakcja. Recenzja Trezor Wallet wyjaśnia, że ​​lepiej jest używać „normalnych” prowizji, aby znaleźć złoty środek.

Użytkownik może śledzić wszystkie wykonywane transakcje w menu transakcji, gdzie transakcje wychodzące są podświetlone na czerwono.

Jak zacząć korzystać z Trezor Wallet w Polsce?

Aby rozpocząć korzystanie z Trezor Wallet w Polsce, użytkownik musi zamówić urządzenie na oficjalnej stronie internetowej. Jego wybór zapewnią 2 modele urządzenia.

Modele różnią się wizualnie, pierwszy ma mały ekran i 2 przyciski funkcyjne, a drugi dotykowy. Ponadto najnowszy model ma nieco większą listę dopuszczalnych zasobów cyfrowych.

Po wybraniu modelu, użytkownik zobaczy stronę, na której może wybrać ilość zamawianych urządzeń oraz formę płatności.

Za urządzenie można zapłacić nie tylko w euro, ale także kilkoma dostarczonymi pieniędzmi elektronicznymi, takimi jak Bitcoin i około dziesięciu innych różnych tokenów.

Po dokonaniu płatności pozostaje tylko czekać na dostawę. Gdy tylko użytkownik otrzyma opakowanie w swoje ręce, powinien zadbać o jego integralność, a w przypadku jakichkolwiek śladów jego otwierania skontaktować się z obsługą klienta na oficjalnej stronie portfela.

Właściciel musi powstrzymać się od korzystania z portfela, dopóki nie otrzyma odpowiedzi od działu pomocy technicznej z instrukcjami, jak postępować.

Gdy właściciel nie ma wątpliwości jak korzystać z Trezor Wallet, może przystąpić do pierwszego podłączenia urządzenia i cieszyć się jego pracą.

Odzyskiwanie konta w Trezor Wallet

Jeśli użytkownik zapomniał hasła z urządzenia, możesz ustawić nowe. Aby to zrobić, musisz przejść do zaawansowanych ustawień portfela i wyczyścić urządzenie.

W tym procesie użytkownik będzie musiał wprowadzić specjalną frazę, którą portfel wygenerował podczas pierwszego łączenia. A także ustaw nowe hasło.

Zalety Trezor Wallet
Zalety Trezor Wallet

Plusy i minusy Trezor Wallet

Obecnie Trezor Wallet jest uważany za najczęściej używany wśród posiadaczy aktywów cyfrowych. Wynika to z dużej liczby zalet związanych z tym urządzeniem.

Urządzenie może wchodzić w interakcję z portfelem internetowym MyEtherWallet, przeznaczonym do przechowywania monet stworzonych w oparciu o blockchain Ethereum.

Trezor Wallet ma stosunkowo wysoką cenę wśród swoich konkurentów, ale jego poziom ochrony przewyższa wszystkie możliwe typy portfeli.

Trezor Wallet jest najczęściej używany wśród posiadaczy cyfrowych aktywów
Trezor Wallet jest najczęściej używany wśród posiadaczy cyfrowych aktywów

Trezor Wallet — często zadawane pytania

Czy korzystanie z Trezor Wallet jest bezpłatne?

Z urządzenia można korzystać całkowicie bezpłatnie, opłata pobierana jest dopiero przy zamówieniu urządzenia, a jeśli właściciel jest bardziej ostrożny i go nie zgubi, to będzie to jedyny moment, w którym dokonał płatności.

Dzieje się tak, ponieważ bez kontaktu z samym urządzeniem oszuści nie będą mogli uzyskać dostępu do środków użytkowników.

Przed zatwierdzeniem operacji należy sprawdzić dane transakcji, które będą wyświetlane na ekranie urządzenia.

Ten portfel jest uważany za jeden z najlepszych do przechowywania elektronicznych pieniędzy, ma również funkcję gorącego portfela.

Do 2021 roku nie było przypadków włamań do portfela Trezor Wallet, co już wskazuje na obecność dobrej ochrony w urządzeniach, do której powinni dążyć wszyscy twórcy portfeli kryptowalutowych.

Portfel obsługuje ponad 1000 różnych kryptowalut, od Bitcoina po niepopularne altcoiny.

Portfel można przywrócić na dowolnym urządzeniu, o ile użytkownik pamięta frazę SEED. Jeśli został zgubiony, portfela nie można przywrócić.

Trezor został stworzony do przechowywania cyfrowych pieniędzy i jest bez wątpienia najlepszym portfelem w swojej roli.

Walutę cyfrową możesz wysyłać z portfela dzięki funkcji o tej samej nazwie w sekcji transakcji. Nie zapomnij podać kwoty prowizji.

PROSTE I NIEZAWODNE
WYPŁACANIE PIENIĘDZY
PayPal
Mastercard
Neteller
Skrill
Visa
OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU
Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić